Wycieczka po muzeach może być niesamowitą przygodą! Recenzja książki Adama Święckiego "Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w muzeum"


 Czy pamiętacie książkę pt. "Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w Operze"? Główny bohater, chłopiec o imieniu Kacper, wraz z rodzicami wybrał się do Opery, gdzie przeżył niesamowitą przygodę. Dzisiaj Adam Święcki częstuje nas kolejną perypetią Kacpra. Tym razem chłopiec otrzymuje od taty mapę skarbów z nakreślonymi tajemniczymi punkcikami. Wraz z rodzicami wyrusza na wyprawę wytyczoną przez tatę drogą. To, co czeka na chłopca, mile go zaskoczy i pobudzi jego wyobraźnie, wzbudzi ciekawość. 


Jak się okaże, rodzina wybiera się na wycieczkę po... muzeach. Miejscach, w których czas się zatrzymał, a w których zobaczy niesamowite prehistoryczne stwory, dawne wynalazki, pierwsze pojazdy. Pierwszym muzeum na liście będzie, będzie muzeum paleontologiczne. Tutaj pozna niesamowitego  tyranozaura Tadzia, który będzie jego towarzyszem w dalszych wyprawach i zwiedzaniu. Dinozaur ten może nie jest taki wielki,jak na tyranozaura przystało, za to ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego! 

Przyjaciele zwierzą m. in.: muzeum sztuki, muzeum lotnictwa czy muzeum kolejnictwa. A to tylko przedsmak tego, co ich jeszcze czeka! Jakie jeszcze muzea odwiedzą? Jakie czekają ich tam przygody? Jedno jest pewne -  muzeum może być wyjątkowym miejscem, w którym dzieje się magia. Wystarczy trochę wyobraźni i chęć poznania tego, co w sobie kryje...


"Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w muzeum", to następna fantastyczna książka Adama Święckiego. Czekałam na dalszą część przygód Kacpra z wielką niecierpliwością i przyznam, że nie zawiodłam się. Autor stworzył wspaniałą historię, do której chciałoby się przenieść! Wszystko jest magiczne, piękne, kolorowe i wesołe. Szata graficzna urzeka kolorami i wyjątkowymi ilustracjami. Natomiast dialogi są trafione, ciekawe i... zabawne:

"- To jest muzeum archeologiczne.
Spójrz, nasi przodkowie mieszkali w jaskiniach
i malowali na ścianach takie cuda.
- Babcia  i dziadek? - spytałem zaskoczony
Rodzice na chwilę zaniemówili.
- Znacznie wcześniej, synku. Znacznie wcześniej - wyjaśniła mama, a tata jeszcze przez pół godziny nie mógł opanować chichotu".

:)
Moim zdaniem książka jest wspaniała i zasługuje na uwagę. Wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Myślę, że warto ją podsunąć swoim pociechom. Być może będzie to taka iskierka, która rozpali ich zainteresowanie kulturą oraz chęcią zwiedzania miejsc takich, jak właśnie muzea. Przecież kryją w sobie tyle tajemnic, tyle przygód i historii. Czyż nie warto je poznać? Moim zdaniem absolutnie tak! 

Ta książeczka w pięknej kwadratowej twardej oprawie, kryje w sobie mnóstwo wspaniałości, które warto odkryć przed młodym czytelnikiem. Dodam jeszcze, że  lektura liczy niewiele, bo 28 stron i jest skierowana do dzieci w wieku  powyżej 3-go roku życia. Serdecznie polecam!!!


Książek z przygodami Kacpra szukajcie TUTAJ

Za egzemplarz dziękuję 

Komentarze

 1. Jest na naszej liście, ale nie dotarł. Po Kacprze w Operze, ta była kolejna ,,wymarzoną". Trudno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna śliczna książeczka dla dzieci, szkoda, że moje juz dorosłe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka uwielbia zwiedzać takie miejsca, może i książka by jej się spodobała

  OdpowiedzUsuń
 4. Ksiazka sprawia wrazenie bardzo fajnej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapisuję ja w notatniku. Kurcze tyle fajowych książek ostatnio wyszukuję dzięki Wam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie wygląda. Dziecku na pewno się spodoba- tyle kolorowych obrazków

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekałam na tą książkę. Fajnie, że już jest.

  OdpowiedzUsuń
 8. Aż się marzy, żeby wybrać się z dziećmi na taką wyprawę :) Robisz tu kawał dobrej roboty!

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas ostatnio duże zainteresowanie archeologią i ciałem. Skorzystamy z polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda mi to na książkę dla dzieci, nawet sądząc po tytule. Już nie moje czasy, ale będę o niej pamiętać. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla dzieci pozycja na pewno fajna :) Ale nie znam się zbyt dobrze (jeszcze).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz