Seria książeczek z charakterkiem dla najmłodszych: "Mr Men i Mała Miss", Wydawnictwo Egmont


Wydawnictwo Egmont wydało ostatnio bardzo sympatyczną serię książeczek dla dzieci z charakterkiem :) Mam tu na myśli niewielkich rozmiarów książeczki w miękkiej oprawie:  Mr. Men i Mała Miss, których autorem i ilustratorem jest Roger Hargreaves.
Czy już je poznaliście? 

Ja mogę Wam powiedzieć, że są niesamowite i szybko zdobyły popularność zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Nic w tym dziwnego. Zbiór jest naprawdę imponujący. Każda książeczka dotyczy jakiegoś typu charakteru tak dziewczynek (Mała Wstydnisia, Mała Uparciuszka, Mała Złośnica, Mała Pomocnica), jak i chłopców (Pan Leniuszek, Pan Bałagan,  Pan Radosny).   

W lutym ukazało się 10 tytułów, natomiast cała seria liczy ich ponad 80! (47 tytułów z „Panem” i 35 z „Małą”). Seria skierowana jest do dzieci w wieku 3-4 lata.


Tych 10 tytułów to:
- „Pan Radosny”
- „Pan Leniuszek”
- „ Pan Bałagan”
- „Pan Pośpiech”
- „Pan Bystrzak”
- „Mała Złośnica”
- „Mała Uparciuszka”
- „Mała Pomocnica”
- „Mała Wstydnisia”
„Mała Buntowniczka”
 


Z powyższych tytułów my w swojej kolekcji posiadamy siedem :)
Każdy opisany „charakterek” jest inny. Każda książeczka opowiada o jednym charakterku. Wyróżnia się on spośród innych kształtem i kolorem, sposobem bycia.  Nie da się ich nie lubić. Jest bardzo możliwe, że dzieciaczki obdarzą je ogromną sympatią, a z niektórymi wręcz będą się utożsamiały. 

Może Wasza córeczka też bywa taką Małą Uparciuszką, a synek Panem Leniuszkiem, który większość dnia najchętniej przespałby w swoim łóżeczku? :)  Ja dla swojego Smyka znalazłabym niejedno określenie i podobieństwo :) Pasowałby do niego Pan Radosny, ponieważ moja pociecha wciąż się śmieje. Ale od czasu do czasu wychodzi z niego Pan Bałagan. Wtedy jego pokój przypomina poligon :)
Teksty książki nie są długie, natomiast są fantastycznie skonstruowane. Potrafią rozbawić, ale też zwrócić uwagę, czy czegoś nauczyć małego słuchacza/ czytelnika, poznać  różne emocje, które towarzyszą ludziom. Z tymi książeczkami miło spędza się czas. Ilustracje są wesołe i zabawne, do tego bardzo kolorowe. 

Nic więc dziwnego, że seria Rogera Hargreave'sa zdobyła uznanie na całym świecie! Sama jestem nimi mile zaskoczona. Zanim Hargreaves zaczął pisać książki dla dzieci, pracował jako copywriter. Dopiero gdy na świecie pojawili się jego synowie, postanowił spróbować swoich sił jako ilustrator książek dla dzieci. Z postaciami Mr. Men i Małej Miss wiąże się ciekawa historia. Otóż pewnego dnia podczas wspólnego śniadania (a było to w roku 1971), synek autora zapytał go, jak wyglądają łaskotki. Ten postanowił je narysować i właśnie tak powstała pierwsza postać z serii, po której przychodziły kolejne! To taka ciekawostka :)
 
Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję skompletować pozostałe tytuły. Cała seria przypadła nam do gustu i chętnie po nią sięgamy.
Jeśli chcielibyście również mieć ją u siebie, zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa Egmont. Oprócz serii Mr. Men i Mała Miss, znajdziecie wiele innych ciekawych propozycji wydawniczych ---> KLIK 
 Polecam serdecznie! :) 
 

Komentarze

 1. Super książki! Fajnie ,że można uzbierać całą kolekcję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieci bardzo je polubiły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam je ostatnio w telewizji i jestem ciekawa co kryja w srodku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja corka to złośnica, uparciuszek i jeszcze parę innych, ale radosna też na szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam wiele dobrego o tej serii, wydaje mi się, że dzięki niej można łatwiej oswoić pewne emocje dziecka - i te negatywne, jak i te pozytywne

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam te książeczki na kilku blogach. Podobają mi się bardzo musze się koniecznie za nimi rozejrzeć

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę sobie kupic wszystkie czesci, bo sadze ze warto !

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa i bardzo sympatyczna propozycja dla najmłodszych:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam dziecięce książeczki!

  OdpowiedzUsuń
 10. I dla nas coś się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ucząca lekturka dla maluszka. Pięknie się prezentują w komplecie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem bardzo ciekawa tych książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ponad 80 tytułów? Wow... każdy znajdzie coś idealnego dla siebie bo jak wiadomo ile ludzi (dzieci) tyle charakterków :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz