Kolorowa Edukacja. Kwiaty Polski od Wyd. RM


Kolorowanki uwielbiałam jako dziecko i to mi pozostało do dziś. Lubię malować i bardzo mnie to odpręża. Posiadam kilka własnych malowanek antystresowych, jednak nie mogę się oprzeć i gdy synek zasiada do kolorowania obrazków, ja zawsze gdzieś tam w pobliżu krążę, w końcu siadam obok i malujemy razem. Po prostu tak już mam :) 

Dzisiaj pokażę Wam kolorowankę, z którą nie tylko mile spędzimy czas, ale nabędziemy też ciekawą wiedzę, ponieważ ma ona walor edukacyjny. Nasza kolorowanka pochodzi od Wydawnictwa RM. Wchodzi ona w skład serii Kolorowa edukacja i cieszy się dużą popularnością.

 
Autor: Michał Kryciński, Krystyna Jędrzejewska-Szmek  
Ilustracje: Marta Górska
Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Seria: Kolorowa edukacja


Jest to świetna propozycja dla małych odkrywców przyrody i miłośników kolorowanek. W kolorowance czeka na nich 23 rodzaje kwiatów, które rosną w Polsce. Mamy tu kwiaty leśne i polne oraz te które możemy spotkać na łące podczas spaceru, czy w ogrodzie kochanej babci :)Dzięki ciekawym informacjom i opisom stworzonym przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, dowiemy się wielu ciekawostek na temat polskiego kwiecia: jakie zastosowanie ma chaber, dlaczego kąkol polny jest chwastem, czy piękna konwalia może być trująca, co daje nam len, itp.

Aby łatwiej było dzieciom pokolorować obrazki kwiatów tak, aby wyglądały jak te prawdziwe, wewnątrz książki znajdziemy naklejki tych żywych kwiatów. Każdy z nich jest ponumerowany (numer naklejki odpowiada numerowi kolorowanki, dzięki czemu szybko go odnajdą i pomalują zgodnie ze wzorem :)


Tosiek do wspólnej zabawy zaprosił Julkę, swoją najmłodszą 12-letnią ciocię :)Już wypełniona kolorami i naklejkami kolorowanka może stanowić wyjątkowy atlas botaniczny :) A my możemy być dumni z bogactwa i rozmaitości polskiej roślinności :) Zbliża się wiosna. Możemy zabrać nasz atlas i szukać kwiatów, które mamy w kolorowance. Możemy również sfotografować znaleziony okaz i wkleić go w miejsce malowanki. To dopiero byłaby zabawa! :)


Jak najbardziej polecam tę KLIKU-KLIK, jak i inne kolorowanki z tej serii. Dobra zabawa, a przy okazji zdobyta wiedza gwarantowana :)Kolorowankę testowaliśmy dzięki uprzejmości
Kredki, które wykorzystaliśmy pochodzą od:Komentarze

 1. Świetna sprawa. Bardzo lubię kolorowanki, które poza rozwijaniem zdolności plastycznych niosą też ze sobą wartość edukacyjną.

  OdpowiedzUsuń
 2. za pewne moje dziecko ponaklejałby wszystkie naklejki i odłożyło na bok :/

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas póki co większym powodzeniem cieszą się naklejki niż kolorowanki. A szkoda, bo ja lubię sobie wspólnie z Synkiem pokolorować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka uwielbia przyrodę. Sama rysuje kwiatki, zwierzęta. Myślę,że spodobałaby się jej taka kolorowanka. Z tego, co widzę, są jeszcze takie dwie o roślinności. Chyba sprawię jej wszystkie 3, na pewno się ucieszy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz