Dziecięce modlitwy są najpiękniejsze... "Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci", Wyd. Promic


Tytuł: "Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci"
Autor: Agnes i Salem de Bezenac
Wydawnictwo: Promic
Oprawa: miękka
Liczba stron: 96


Ostatnio przeglądając stronę Wydawnictwa Księży Marianów Promic, natknęłam się na nowość dla dzieci. Niewielkich rozmiarów książeczka, za to z bardzo pogodną i kolorową ilustracją, zwróciła moją uwagę. Jest to propozycja skierowana do najmłodszych dzieci, wychowanych w duchu religii chrześcijańskiej. "Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci", jak już sama nazwa wskazuje, zawiera zbiór modlitw na różne okazje. 


Dla rodziców, którzy chcą wychować swoje potomstwo w duchu wiary, modlitwa ma ogromne znaczenie. Co zrobić, aby dzieci polubiły modlitwę i aby się nią nie znudziły? Kiedy zacząć je uczyć? Uważam, że warto dostosować ją (modlitwę) do wieku, rozwoju oraz rozumowania małego człowieka. A więc modlitwa powinna być prosta, a taka właśnie jest w przypadku małych dzieci - prosta i szczera. Na naukę dziecka znanych nam modlitw, przyjdzie jeszcze czas. Teraz możemy nauczyć dziecko modlić się własnymi słowami.

Małe dzieci potrafią modlić się o wszystko i w swoich modlitwach wymieniać całą masę rzeczy,  które chciałyby poprosić Pana Boga, za które chciałyby Mu podziękować i Go przeprosić. Sama pamiętam, jak to wyglądało u mnie, gdy byłam małą dziewczynką. :)


"Dziękuję Ci, Panie Boże!", to pięknie wydana książeczka z propozycjami krótkich modlitw dla dzieci, a wiadomo, że te płyną prosto z małych serduszek... Wspólna modlitwa z udziałem tej książeczki jest zachętą do dziękowania Panu Bogu każdego dnia, za każdy otrzymany od Niego dar. 
W publikacji znajdziemy m.in. modlitwy w intencji rodziców, dziadków, kolegów, domowych zwierzaków. Są też takie, które dzieci mogą odmawiać, gdy są chore, czują się samotne. Znajdą się też takie gdy myją zęby, odrabiają lekcje lub gdy coś podjadają! :) Zachęcają również do samodzielnej modlitwy o każdej porze, w różnych miejscach, nie tylko w zaciszu domowego ogniska.

W naszym domu codziennie czytamy jedną intencję przed snem. Podziwiamy piękne ilustracje, żywo o nich dyskutując :)
Same ilustracje są wspaniałą ozdobą niniejszej książeczki. Są zachwycające i bardzo kolorowe. Przedstawione na nich postaci są ciepłe, sympatyczne. Patrząc na nie, buzia sama się uśmiecha! :)

 

Czcionka tekstu jest wyrazista, a sam tekst modlitw ma prosty i zrozumiały przekaz. Piękne słowa, dzięki którym dziecko zrozumie, jak wiele rzeczy dnia codziennego jest ważne. Może nie tylko dzieci zrozumieją sens tych modlitw? Książeczka pomoże pogłębić wiarę oraz każdego dnia myśleć o sprawach, które na co dzień im umykają (nam dorosłych chyba też).  Skłania do rozmów i wzmacnia wzajemne więzi...


W mojej opinii, to wspaniała i bardzo wartościowa książeczka. Niewielkich rozmiarów publikacja, swoją zawartością wywarła na mnie ogromne, pozytywne wrażenie. Synek pokochał ją ja prześliczne ilustracje i nie mogę mu się dziwić - są naprawdę wyjątkowe. Z resztą sami możecie to ocenić, przyglądając się zdjęciom. Jest po prostu piękna! Na pewno jest jedną z najcenniejszych publikacji pod względem duchowym. 

Książeczkę serdecznie polecam! Myślę, że sprawdzi się idealnie jako prezent z okazji Chrztu Świętego dziecka lub I Komunii Świętej.


Książeczki szukajcie tutaj ----> KLIK
 

Komentarze

  1. Co tu dużo pisać... urocza książeczka :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dzieci nigdy nie miały takich książek, bo nie jestem zwolenniczką adresowaniem tego typu treści do małych dzieci, ale trzeba przyznać, że jest ładnie wydana.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie wiem, jak dziecku opowiadać o wierze. Taka pomoc jest nieodzowna.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz