Opowieści biblijne na dobranoc (?) Czemu nie?


Czy Wasze dzieciaczki lubią słuchać lub czytać bajeczki przed snem? Mój synek uwielbia! Ja sama będąc małą dziewczynką lubiłam słuchać bajek, które z książki wybierałam na chybił - trafił :)

My czytamy młodemu od "fasolki", czyli od kiedy mieszkał sobie w moim brzuszku :) Czytamy mu książki w ciągu dnia, jednak pora przed snem jest szczególna. Cisza, delikatne światło lampki, ciepła kołderka. To szczególny moment. Repertuar czytanek na dobranoc wciąż rośnie. Szkoda, że miejsca na półkach ubywa... No ale damy radę :) 

Dzisiaj chcę Wam pokazać wyjątkową książkę na dobranoc. Myślę, że propozycja ta szczególnie zainteresuje rodziców, którzy pragną wychować swoje potomstwo w duchu religii chrześcijańskiej. Są to "Opowieści biblijne na dobranoc" od Wydawnictwa Promic. Publikacja dla mnie bardzo szczególna i wartościowa. Autorem książeczki jest Jean E. Syswerda, natomiast na język polski przetłumaczył ją  Krzysztof Kurek.
Książka zachwyca od pierwszych stron. Uwagę przyciągają nie tylko piękne i kolorowe ilustracje Daniela Howartha, które są hmmm... dziecięce? Tak, tak bym je określiła. Postaci mają delikatne rysy, przyciągają wzrok dziecka, są sympatyczne. Język, w którym napisano opowieści jest łatwy w odbiorze. Treść jest dostosowana do dzieci, a więc jest prosta i zrozumiała. Autor nie używa tu trudnych pojęć. Wszystko opisane jest w sposób lekki i pogodny, np. tytuły rozdziałów ("Ukochany synek Anny"). 


Dzieci poznają biblijnych bohaterów Starego i Nowego Testamentu. Tajemnicę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pomoże nam zgłębić i wyjaśnić opowieść pt.: "Jezus przychodzi na świat".


Wspaniałym dodatkiem do każdej opowieści są dołączone modlitwy dziękczynne, zadania lub przemyślenia, zamknięte w ozdobnej ramce. Za większością z nich kryją się zwierzątka. Jakie? A chociażby myszki, miś lub małe lwiątko :)
Piękna propozycja dla rodziców, którzy chcą przekazać wiarę oraz wartości swoim dzieciom w ciekawy i przystępny sposób. Serdecznie polecam!!! Książka jest wyjątkowa i warto ją mieć na swojej półce :) 

"Opowieści biblijne na dobranoc", to również wspaniały pomysł na prezent pod choinkę, ale nie tylko. Na początku książki znajdziemy miejsce na dedykację, co nadaje jej indywidualnego charakteru :) Warto dodać, ze choć tytuł sugeruje nam, iż jest to lektura na wieczorową porę, to jednak my nie raz czytaliśmy opowiadania w ciągu dnia :) Piękne historie, prześliczne ilustracje. Czego chcieć więcej? Ja jestem z niej bardzo zadowolona i szczęśliwa, że mogliśmy się z nią zapoznać i że została u nas na stałe :)
 

Jeśli książeczka spełnia Wasze oczekiwania pod względem zawartych w niej treści, znajdziecie ją tutaj.

Komentarze

 1. Urocza pozycja... Wydaje się taka miła i spokojna... a ilustracje napewno wpadną w oko dziecku :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna i adekwatna propozycja na świąteczny czas. Jestem za tym, aby od małego pokazywać dziecku świat takim jak on jest. Kwestie duchowe tutaj traktuję również priorytetowo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna propozycja na zimowe wieczory!

  OdpowiedzUsuń
 4. muszę zakupić, od dłuższego czasu myślałam o takich biblijnych opowiastkach dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Biblia jest strasznie trudna do ogarnięcia przez dzieci, więc takie wydania są bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkiem ciekawa książka dla maluszków :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne ilustracje, wartościową treśc. Powinna znaleźć się w każdym domu, w którym mieszkają dzieci

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz