Kartki Świąteczne vol. 2


Na wstępie mam do Was pytanie: Czy wysyłacie jeszcze tradycyjne kartki świąteczne do swoich bliskich? Ja tak! Jestem tradycjonalistką (może trochę staroświecką), jednak w mojej rodzinie ten zwyczaj nadal się  praktykuje i wiecie co? Bardzo to lubię. Zarówno wysyłać jak i dostawać świąteczne pocztówki z życzeniami. Gdy nie mam zbyt wiele czasu, kupuję gotowe kartki i wysyłam. Jeśli natomiast dysponuję wolną chwilką, zakasam rękawy, wyciągam swoje przydasiowe pudło pełne ozdóbek i zaczynam działać. To dla mnie niezła frajda. 

W tym roku zrobiłam kilka pocztówek. Miałam oczywiście pomocnika, bez niego nie dałabym rady :)
 


Poniżej prezentuję Wam to, co udało nam się zrobić + kilka fotek instruktażowych :)

 Niektóre wzory możecie znać, ale jeśli nie, to bardzo proszę - możecie się inspirować :) Podeślijcie później linki z Waszymi pracami. Będzie mi bardzo miło. 

A teraz czas na nasze karteczki :
Kartka z bałwankiem (szablon od 321startDIY)
 
 


 Kartka z bombkami 3d


Bombki powstały z kółek tej samej wielkości. Do różowej użyłam 3 kółeczek, natomiast do tej w kropeczki 2. Zgiełam je na pół i skleiłam ze sobą. Innym elemwntem dekoracyjnym jest cienka, jasna wstążeczka.
Choinka z kółeczek oraz Mikołaj z papierowej serwetki

 

 Kartka pozioma - Rękawiczki. Przyczepiłam je do sznureczka małymi drewnianymi spinaczami :) Kartka ze składaną z kwadracików choinką (ta podoba mi się najbardziej!)

 

A poszczególne piętra składałam tak:


 Bałwanek ze słuchawkami


Papiery, które wykorzystałam do dekoracji niektórych kartek oraz elementy ozdobne "zapożyczyłam" od 321startDIY. Znajdziecie je Tutaj oraz tutaj

Dzięki wielkie za Twoją pracę Agnieszka! Zakochałam się w Twoich papierach! :)

Natomiast napisy do kartek pochodzą z bloga jolagg.blogspot.com Również dziękuję za to, że je udostępniasz, Jolu. Twoje napisy dopełniają pełni uroku każdej kartki! Link do napisów macie tu.

Bazy do karteczek, ozdobne elementy i napisy wzięłam z mojego zestawiku  Fabryka kartek od ABINO. Znajdziecie go tutaj

Komentarze

 1. Bardzo piękne i różnorodne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My również wysyłamy kartki. Zwykle zrobione własnoręcznie. W tym roku zawirowania zdrowotne pokrzyżowały nam plany, ale może jeszcze się uda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne kartki Wam wyszły! Bardzo lubię takie ręcznie robione, ciekawe karty <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wysyłam i nie dostaję raczej. Odkąd wyprowadziłam się z rodzinnego domu przyszło do mnie kilka kartek świątecznych. Cudownie byłoby dostać taką własnoręcznie zrobioną kartkę <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ta z Mikołajem z serwetki, acz wszystkie są urocze :) Ja w tym roku tylko kupne kartki :(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz