Jesienne prace plastyczne z wykorzystaniem liści i nie tylko :)


 Ostatnio zbieranie spadających liści i jesiennych darów, weszło nam w krew. Przynosimy je praktycznie po każdym spacerze i od razu myślimy, co moglibyśmy z nich wyczarować. Wystarczy, że zauważymy liść o niezwykłym kolorze bądź ciekawym kształcie i od razu wiemy, że zabierzemy go ze sobą!

Dzisiaj mam dla Was 5 propozycji szybkich i łatwych prac plastycznych, które dzisiaj stworzyliśmy z Tosiem. Przy okazji chcieliśmy przetestować przybory od Easy Stationery, które ostatnio zagościły u nas. Wspólnymi siłami udało nam się zrobić:


- Panią Jesień
- Frotaż z liści
- Jabłko malowane... klejem na gorąco oraz pastelami
- Jesienne drzewko malowane palcami na talerzyku papierowym
- Jesienny obrazek z odbitym konturem listka
 Zaczynamy!!!

Pani Jesień

Na kartce z bloku technicznego malujemy kobiecą sylwetkę. Z liści tworzymy jej suknię. Możemy użyć całych liści lub je powycinać. My dodatkowo posłużyliśmy się dziurkaczami ozdobnymi aby udekorować Pani Jesieni suknię i włosy :) 
Żelowymi długopisami namalowałam Jesieni twarz. Moje są bardzo wyraziste i nie rozmazują się. Mogłam zrobić więc ładne, delikatne usta :)


2. Frotaż z liści
Frotaż to bardzo fajna i mega prosta technika plastyczna, która polega na odciśnięciu kształtu przedmiotu na papierze. Liście przykryliśmy kartką papieru i rysowaliśmy po niej kredką. Od razu zauważymy odbijający się kształt liścia. Wspaniały efekt. Antoś wykorzystał to tego celu kredki w wersji XXL. Tak grubych drewnianych kredek nigdy nie widzieliśmy. Grafitowe kredki dają piękny i mocny kolor na papierze. Odbite kształty są wyraziste i bardzo realne. Synek bez problemu trzymał je w dłoni i nimi malował. Nie wypadały mu z rąk. Mimo, że naciska na papier był spory, kredki się nie łamały. Do tak dużego rozmiaru jumbo mieliśmy dołączoną temperówkę. Myślę, że kredki starczą nam na długo. W zestawie mieliśmy 6 kolorów: żółty, zielony, różowy, niebieski i czarny. Kredki dają też możliwość rozmycia wodą. Jak dla nas ekstra sprawa!

3. Jabłko malowane klejem na gorąco i pastelami olejnymi
Na czarnej kartce z bloku technicznego namalowałam kontur jabłka. Zrobiłam to klejem na gorąco. Niestety mój nie do końca się sprawdził. Muszę pomyśleć o nowym, ponieważ ten wciąż spływa, nawet bez nacisku na spust, przez co wiele wkładu się marnuje. Natomiast wnętrze jabłuszka pomalowaliśmy pastelami olejnymi.
 Pastele od Easy mają 12 intensywnych kolorów. Są wygodne w trzymaniu i malowaniu. Są też bardzo wydajne. Myślę, że znajdę dla nich jeszcze wiele zastosowań :)4. Jesienny obrazek z wykorzystaniem farb do malowania palcami
Na papierowym talerzyku malujemy brązowym flamastrem drzewo. Maczając palce w farbie, ozdabiamy drzewo "kolorowymi listkami", czyli odciskami palców :) W naszej pracy (jak i w kolejnej), Antoś malował farbami do malowania palcami Finger paints-06 od Esy Stationery. W zestawie mamy sześć mocno nasyconych kolorów: żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, niebieski i zielony. Bardzo fajnym dodatkiem są różne kształty pieczątek na nakrętkach każdej z farbek. Same farbki są bardzo delikatne i przyjemne w dotyku. Ich konsystencja jest gęstsza od tych, z którymi mieliśmy styczność do tej pory. Można nimi również malować pędzelkami. A co najważniejsze, nie zawierają w swoim składzie żadnych toksycznych substancji.


5. Jesienny obrazek z odbitym konturem listka


Banalna praca idealna dla najmłodszych artystów :) Na kartce kładziemy lub delikatnie przyklejamy liść. Maczając palce w farbach, ozdabiamy listek a około. Możemy pomalować również kartkę poza listkiem. Tak też uczynił mój Tosiek, dodatkowo ozdabiając ją pieczątkami umieszczonymi na wieczkach farb. Czekamy aż farbki wyschną. Zajmie to niewiele czasu :)


I to by było na tyle. Za jakiś czas powstanie post, w którym umieszczę wszystkie nasze jesienne prace plastyczne, dekoracje i ozdoby. Myślę, że będzie ich sporo :)
Wpis powstał w ramach współpracy z 


Dziękujemy za zaufanie 
:)
 
  
 


Komentarze

 1. Jako mała dziewczynka uwielbiałam takie zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne pomysły! Z tym odrysowywaniem liścia spod kartki na kartce to pamiętam jeszcze z moich czasów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysły :) Mój jest jeszcze za mały na takie cuda ale jak podrośnie to będziemy w pełni korzystać z darów jesieni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ natworzyliście... Cudnie :-). Podoba mi się najbardziej drzewko na talerzyku i Pani Jesień :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypomina mi się zerówka i strojenie sali na każdą porę roku. Jesienią robiliśmy właśnie takie dekoracje z liści. ;)

  Pozdrawiam,
  Damian

  OdpowiedzUsuń
 6. Super! Jako mama bardzo uplastycznionej trzylatki ciągle szukam nowych inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super propozycje, zwłaszcza jesienna moda na obrazku ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Prace z liści kojarzą mi się głównie z dzieciństwem. Jesienne stylizacje - fantastyczny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani jesień sliczna! Super pomysły na wykorzystanie jesiennych rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 10. Jesienne aktywowanie kreatywności, przyjemne rozwijanie uzdolnień artystycznych. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz