BIBLIJNE OPOWIEŚCI Z NOWEGO TESTAMENTU

  

W życiu osoby wierzącej, Pismo Święte ma ogromne znaczenie. Jest to najważniejsza Święta księga, zawierająca najważniejsze treści naszej wiary. Myślę, że w każdym domu znajduje się przynajmniej jeden jego egzemplarz. Dla nas wiara w Boga ma ogromną wartość, którą chcielibyśmy przekazać naszemu dziecku. Sama rozmowa na ten temat nie wystarczy, potrzebne jest również słowo pisane, w tym przypadku Biblia. O ile wersja Pisma Świętego jest odpowiednia dla dorosłych i odpowiada im jego nierzadko opasła forma, o tyle dla dzieci może wydać się nieciekawa, nudna czy wręcz męcząca. Stąd też idealnym rozwiązaniem są Biblie dla dzieci, które są zaproszeniem do rozmów o Panu Bogu, o jego wielkiej miłości, którą szczególnie darzy dzieci. Jest niezwykle pomocnym narzędziem w procesie wychowania w duchu chrześcijaństwa.

Takim przykładem są "Biblijne opowieści z Nowego Testamentu", autorstwa Sylvii Zanconato. Jest ona również autorką "Biblijnych opowieści, o których pisałam tutaj. Różni się ona jednak tym, że ta pierwsza, zawiera tylko historie z Nowego Testamentu. W poprzedniej, mamy Stary i Nowy Testament. Obie jednak ukazały się nakładem Wydawnictwa Bernardinum.

Sama książka jest niewielkiego formatu, w miękkiej oprawie. Strony są śliskie, dzięki czemu podczas częstego czytania, na pewno nie pobrudzą się tak szybko, jak strony papieru kredowego. 
Opowieści Nowego Testamentu ożywają dzięki pięknym, starannym ilustracjom Abigail Ascenso. Tej samej, która obrazowała wcześniej wspomniane Biblijne opowieści. Cała treść jest prosta i zrozumiała dla młodego czytelnika. Czytając ją, ma się wrażenie, jakby było się w opisywanym miejscu, np. w mieście Nazaret.

"Biblijne opowieści z Nowego Testamentu", są historią życia Jezusa Chrystusa. Zaczyna się od Nieoczekiwanych Narodzin Jana Chrzciciela, którego rodzicami byli sędziwi już, Zachariasz i Elżbieta. Dla Boga nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Moc jego słowa i obietnic jest potężna. 
Książka przeprowadzi młodego czytelnika przez wybrane opowieści z księgi Nowego Testamentu, których jest dwadzieścia: historia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, narodziny Syna Bożego w Betlejem, życie i niezwykłe cuda Pana Jezusa, aż wreszcie, jego męczeńską śmierć na krzyżu i Zmartwychwstanie. Na tym się jednak lektura nie kończy, ponieważ mamy kilka wybranych opowieści z Dziejów Apostolskich, czy Apokalipsy Świętego Jana.  Biblia wzbogacona jest ponadto o mapki Świata Patriarchów oraz Palestyny za czasów Pana Jezusa.
 Piękne wydanie, przybliży dzieciom Boga, zachęci do rozmów o Nim oraz o Wielkich Postaciach i ich rolach, tj. św. Jan Chrzciciel, Maryja, matka Jezusa,  św. Jan Apostoł, czy św. Paweł, który z wielkiego prześladowcy stał się jednym z największych wyznawców Pana Jezusa i wielkim ewangelizatorem.


Warto mieć taki egzemplarz. "Biblijne opowieści z Nowego Testamentu" to również wyjątkowy, nietuzinkowy prezent na wiele okazji, który pomoże wprowadzić dziecko w świat wiary, miłości do Pana Boga, a także słów Pana Jezusa, który przecież także bardzo kochał dzieci i mówił:
 
"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy Królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego".  I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je."
(Ewangelia wg św. Marka Mk 10)


Myślę, że Biblijne opowieści spodobają się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 

Polecam serdecznie! 


"Biblijne opowieści z Nowego Testamentu" znajdziecie TUTAJ


 
 

Komentarze

 1. Biblia dla dzieci to bardzo dobry pomysł. Wersje dla dorosłych nie są odpowiednie dla maluchów, poza tym brak obrazków sprawia, że nie
  Są też Interesujące. Takie Biblijne opowieści mogą z powodzeniem zastąpić zwyczajne, tradycyjne bajki na dobranoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Ilustracje zwracają dziecięcą uwagę. Wtedy lektura wydaje się ciekawsza bo ciekawe obrazy wzbudzają ciekawość treści :)

   Usuń
 2. Myślę, że takie dziecięce wydanie Biblii to dobry sposób na przekazanie dzieciom wiedzy na temat wiary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście. To przecież najważniejsza księga z przekazem naszej wiary.

   Usuń
 3. Ostatnio mojemu Chrześniakowi kupiłam Biblię w... komiksie, na I Komunię. Rany, jaki był zachwycony!! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W komiksie? To musi być genialna! Chciałabym taką :)

   Usuń

Prześlij komentarz