"Przygody aniołków", Ivano Argento, Wydawnictwo Bernardinum

 Wydawnictwo Bernardinum z każdą wydaną propozycją książkową, zaskakuje mnie coraz bardziej. Dziś przywitaliśmy z Antosiem dzień od "Przygód Aniołków" autorstwa Ivano Argento.


  Książka w twardej oprawie, a w niej 45 pięknie ilustrowanych przez Fabrizia Zubani, "anielskich" stronic.  Przeczytamy tu 5 historyjek, przygód aniołków. Ci skrzydlaci Boży pomocnicy mają rękawy pełne roboty. Mieli oni swój udział w wielu ważnych wydarzeniach, np.przy Dziele Stworzenia Świata, lub odbudowania go po potopie.


  W opowieściach obecny jest Pan Bóg, ukazany jako  staruszek z biała jak śnieg długą brodą i włosami. Patrząc na Niego, widzimy uśmiechniętą twarz i dobroduszne spojrzenie. Czuły i serdeczny, troszczy się o dwoje aniołki. Rozwesela je i pociesza. Głaszcze je po główkach, ale ociera też łzy. Relacje Boga z aniołkami, przypominają relacje dobrego taty ze swoimi dziećmi...Opowiadania są naprawdę piękne i mądre. Bawią, ale są też wzruszające i można wtedy uronić łzę.  Znajdziemy tu m.in. historyjkę o stworzeniu świata, gwiazdce, aniele stróżu,  potopie czy muzykalnych aniołkach.
    Najbardziej przypadła mi do serca opowieść o powolnej gwiazdce, która jako jedyna miała ogonek i rozsypywała pyłek. Było jej bardzo smutno, że pozostaje w tyle za innymi gwiazdami, jednak to właśnie aniołki garną ją do siebie i się z nią bawią. To jej również Pan Bóg powierzy bardzo ważne zadanie...To bardzo ciepła książeczka. Czytając ją, odczuwałam wiele kolorów emocji, podobnych do tęczy, którą przez przypadek zmalował malutki aniołek...   Ups! Już za dużo Wam powiedziałam :) Musicie koniecznie sami ją przeczytać lub podsunąć swoim dzieciom, jeśli są już na etapie samodzielnego czytania. Jest świetna! Idealna na "start" jeśli chodzi o rozmowy o Panu Bogu i aniołkach - najlepszych opiekunów małych dzieci  :)


Z pełnym przekonaniem polecam i zachęcam do lektury :)

Książeczkę możecie nabyć TUTAJ

Serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Bernardinum za przekazanie książeczki do recenzji :)


Komentarze

Prześlij komentarz