"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

Mały obserwator przyrody. Cztery pory roku, Wyd.AWM

 Książeczka aktywizacyjna z naklejkami to u nas zupełna nowość! W dzisiejszej propozycji pt.: "Mały obserwator przyrody. Cztery pory roku", mamy ich (naklejek) aż 259! Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa AWM. Bardzo lubię to wydawnictwo, ponieważ ma wiele ciekawych i kreatywnych książeczek dla dzieci od malucha!  :)


  Książka jest bardzo fajną propozycją dla miłośników przyrody. Ma duży format A4 i jest w miękkiej oprawie. Na 47 stronach znajdziemy kopalnię wiedzy i ciekawostek o przyrodzie na cały rok. Książka podzielona jest na 4 rozdziały. Każdy to jedna pora roky z wyznaczonymi miesiącami.
Obserwację oczywiście zaczynamy wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia. W lekturze tej dzieci znajdą odpowiedzi na najczęściej nurtujące je pytania w zakresie przyrody. W środku czaka na nie wiele miłych niespodzianek. Poza piękną, barwną szatą graficzną, dzieci mają do rozwiązania różnego rodzaju zadania. Muszą przykleić naklejki w odpowiednie miejsce.  Ułatwieniem jest oczywiście kontur danej naklejki na określonej stronie. Znajdziemy tu poplątane labirynty, wśród których trzeba odnaleźć właściwą drogę oraz większe kwadratowe pola do doklejenia, a czasami trzeba będzie coś policzyć.

 Informacji w książce z zakresu roślin i zwierząt, a także procesów zachodzących w przyrodzie w konkretnej porze roku, jest napawdę wiele. Z książki dowiemy się, m.in.: jak rozwija się żaba, jak powstaje miód, jakie są rodzaje zbóż, jak założyć własny zielnik, jakich grzybów nie wolno zbierać jesienią bo są trujące, jak zrobić kasztanowego ludzika, jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen, a także jak mądrze dokarmiać ptaki, itp.

 Oprócz naklejek przeznaczonych do uzupełnienia poszczególnych stron (arkusze z naklejkami są ponumerowane numerami stron, które trzeba uzupełnić), na końcu na dzieci czeka bonusik w postaci dodatkowego arkusza naklejek, które można wykorzystać jak tylko się chce, np.przyozdobić nimi pudełko na kredki, piórnik czy zeszyt. :) Taka książka aktywizacyjna to naprawdę świetna sprawa! Zainteresuje dziecko zajmie je na dłużej. Poćwiczy motoryka mała, koordynacja oko-ręka. Co ważne, taki sposób zabawy ćwiczy pamięć, koncentrację, a także skupienie uwagi i cierpliwość. Książka jest naprawdę super! Nie mogłam się powstrzymać i wiecie co? Sama trochę ponaklejałam, hmmm...powiedzmy, że to tak w ramach testowania  :) Myślę, że fajnym pomysłem będzie zabrać ją ze sobą do parku, lasu czy na łąkę. Może dzięki niej, pociechy znajdą jakiś wyjątkowy okaz rośliny do swojego zielnika albo piórko ptaka, który patrzy na nas z obrazka "Małego obserwatora"?

Książkę znajdziecie

TUTAJKomentarze

 1. Moje dzieci uwielbiają wszystko, co z naklejkami :D
  Niestety czasami trudno im wytłumaczyć, że naklejek nie da się przyklejać i odklejać milion razy. I potem jest płacz :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. U nas na pewno ;) aczkolwiek mlody lubi zwierzęta więc sobie oglądamy. Mimo, iż strony są kartkowane, to ich nie rwie, czyli jest ok ;)

   Usuń

Prześlij komentarz