PLASTELINOWA ŁĄKA - OKRĄGŁY OBRAZEK

       Kwieciście, oj kwieciście nam! Dzisiaj mamy kolejną propozycję na pracę plastyczną z wiosenną łąką w tle :) Ale tu niespodzianka, bo dzisiaj bawiła się z nami 11-letnia ciocia Antosia, która często u nas gości, a którą zaprosiliśmy do naszej zabawy :)

  Tak więc dziś będzie kolorowo, kwiatowo i plastelinowo!Do wykonania naszego okrągłego obrazka wiosennej łąki potrzebowaliśmy:

- kartek z bloku technicznego
- ołówków Bambino
- plasteliny (u nas są to dwa rodzaje plasteliny: okrągła i kwadratowa plastelina Bambino; łatwo się rozprowadza, nie brudzi rąķ, i do tego ma piękne, nasycone kolory)
- nożyczek Bambino
- niewielkiej okrągłej pokrywki, ale może być cokolwiek, byleby miało okrągły kształt


Czas start!

Na początku od pokrywki odrysowujemy ołówkiem koło i je wycinamy.Dla ułatwienia na kole rozrysowujemy sobie naszą łąkę: kwiatki, motylki. Później ten obrazek będziemy modyfikować.

 

 I teraz najprzyjemniejsza część: wyklejamy nasz obrazek plasteliną. Uwaga! Dużo zdjęć :)W zestawie mamy wspomnianą złotą plastelinę z brokatem. Daje niesamowity efekt podczas dekoracji i wykończenia pracy!Małe rączki świetnie sobie z plasteliną poradziły. Materiał nie brudził rączek i do nich nie przywierał.Praca wre... :)Piękne kolory srebra i złota, których nie znalazłam w innych plastelinach. Cieszę się,że mamy taki "bogaty" zestaw kolorystyczny. To daje nam ogromne pole do popisu i tworzenia coraz to ładniejszych elementów :)

  Nie było to trudne ponieważ plastelina Bambino do takich prac nadaje się idealnie. Łatwo przylega do kartki nadając pracy pożądany efekt. 
    Co mnie ucieszyło - jest bardzo wydajna. Do wykonania obu prac zużyliśmy niewielką jej ilość. Dodatkowy zachwyt zagwarantowały nam piękne, żywe kolory oraz dodatek plasteliny w kolorze złotym i srebrnym z dodatkiem brokatu. Tego jeszcze nie widziałam! To nam zagwarantowało mega fun! :)


  Plastelinę, jak i inne produkty Bambino możecie nabyć TUTAJ
Komentarze

 1. Piękna <3 Uwielbiamy plastelinową twórczość, a produkty Bambino nas do tego motywują - piękne żywe kolory i wydajność - zdecydowanie wielki plus!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas tez plastelina jest ulubiona

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne. I my lubimy plastelinę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie artystyczne podpowiedzi bo straszna ze mnie noga w wymyślaniu kreatywnych zabaw dla dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje córy robiły takie plastelinowe obrazy w przedszkolu, efekt końcowy był przepiękny :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz