Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w Operze, Adam Święcki, Wydawnictwo TADAM

 Zapraszam Was na kolejną lekturę od Wydawnictwa TADAM. Pamiętacie Adama Święckiego? Nie? Hm.... A kojarzycie serię komiksów dla maluszków? Wiecie tę, o której pisałam ostatnio?

 No właśnie! 

Dzisiaj mam kolejną książkę tego autora, ale uwaga - ta pozycja nie ma nic wspólnego z komiksami... Po krótce nakreślę, o czym to dzieło jest.
    Pewnego wieczoru rodzice zabierają Kacpra w "Magiczne Miejsce". Mama nie chce zdradzić nic więcej, ale jest pewna, że synek będzie zadowolony. Chłopiec lubi muzykę, a tam, dokąd wyruszają, "śpiewem opowiada się historie". Kacper jest bardzo ciekawy tego miejsca i bardzo podekscytowany. Nie wie, czego ma się spodziewać. Czy będą tam Czarodzieje?   Gdy wszyscy docierają na miejsce, okazuje się, że tym niezwykłym celem podróży jest Opera.


 Kacper jest oczarowany imponującym budynkiem i jego wnętrzem. Nagle rozpoczyna się spektakl.


   Wtedy coś porywa zaskoczonego chłopca z widowni. "Muzyka, która cię unosi, to uwertura" mówi dyrygent, zapraszając go do magicznej krainy. Okazuje się, że wszyscy na niego czekali, ponieważ Kacper ma misję do spełnienia. Jeszcze nie wie jaką, ale domyśla się, że musi to być coś ważnego...


   Nagle piękna, wszechobecna muzyka przenosi chłopca wprost na scenę, gdzie rozgrywa się piękny taniec. Jest tam piękna, ale smutna tancerka. Co wywołało ten smutek i czy chłopcu uda się wypełnić misję? Tego dowiecie się z tej muzycznej (według mnie) lektury.    Jeśli zastanawiacie się nad wspólnym wyjściem z dziećmi do opery, warto sięgnąć po tę książkę. Piękna, wręcz melodyjna szata graficzna, robi wrażenie. W pełni oddaje magię tego miejsca. Możemy tę muzykę zobaczyć. Jej obecność da się zauważyć (i odczuć) na każdej stronicy, za sprawą nut i instrumentów. A gdy wczujemy się w klimat książki, może wtedy do naszych uszu dotrą jakieś arie? Kto wie, co usłyszymy, gdy poniesie nas wyobraźnia...


   W książce, która formatem przypomina elegancki album, znajdziemy wiele podstawowych informacji o Operze. Każde charakterystyczne słowo wyróżnia duża, kolorowa czcionka (uwertura, batuta, dyrygent, kanał orkiestrowy, itp). Sam tekst napisany jest większą czcionką, która  ułatwi dzieciom czytanie.


Uważam, że tego typu książka powinna zagościć w każdej małej biblioteczce. To idealna pomoc, by przybliżyć dzieciom Operę - czym jest, jak należy się w niej zachowywać i co interesującego można w niej przeżyć. Aczkolwiek myślę, że zachwyci także dorosłego czytelnika :)

Choć sama nigdy nie byłam w Operze, to z Kacprem na pewno wybiorę się jeszcze nie jeden raz! Oczywiście Antoś wyruszy tam z nami :) Jemu najbardziej spodobały się ilustracje :)

 W przygotowaniu jest kolejny tom z serii "Gdzie? Jak? Dlaczego?". Książka będzie nosiła tytuł "Kacper w muzeum".

  Ja już nie mogę się doczekać. Ciekawa jestem nowej przygody Kacpra i tego, jaką misję będzie miał teraz do spełnienia...

Książkę do recenzji przekazało

Komentarze

 1. Dzięki za podpowiedź. Nie znałam tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam zajrzeć na profil Fb tego wydawnictwa znajdziesz więcej :)

   Usuń
 2. Opera i piękne ilustracje :) To coś dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak znalazł dla nas. Raz w miesiącu jeździmy na koncerty dziecięce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę? To wspaniale! Na pewno jest ciekawie i atrakcji Wam nie brakuje :)

   Usuń
 4. My nie mamy ale moja Siostra również poleca :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Tak i jest bardzo pomocna, jeśli cbcemy dziecku przekazać podstawy wiedzy o operze :)

   Usuń
 6. Ciekawa propozycja. Jestem ksiazkoholikiem �� kocham książki, mam nadzieję że Bąbelek też będzie to kochała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak samo jak i ja :) już na nie miejsca w domu brak :)

   Usuń
 7. To wspaniale, że powstają takie książeczki, które pokazują dzieciom, że istnieje jeszcze coś innego poza kulturą masową - i uwrażliwiają na rzeczy oraz miejsca, z którymi zdecydowanie warto obcować :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten tytuł jest na naszej liście :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz