ALFIK UCZY SIĘ PŁYWAĆ

 To już ostatnia część z serii POCZYTAJMY RAZEM. Jej tytuł to ''Alfik uczy się pływać". Autorami książki są David Bedford. Piękne ilustracje na stronicach, możemy podziwiać dzięki Karen Sapp. Książka ukazala się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa, a na język polski przetłumaczyła ją Barbara Górecka.

 Tym razem poznajemy małego niedźwiedzia polarnego o imieniu Alfik.


  Biały miś uwielbiał wodę. Lubił się w niej bawić i pływać. Niestety, do tej pory robił to tylko w swoim brodziku. Czuł się w nim tak bezpiecznie...


  Jego starsi bracia mówili mu, że jest już za duży na pływanie w brodziku. Zachęcali Alfika do pływania z nimi w oceanie, ale nie mieli czasu ani chęci, aby go tego nauczyć.


 Mały miś polarny przyglądał się, jak to robią inne zwierzęta. Rybitwa z foką zadeklarowały się Alfikowi pomóc. Co z tego wyjdzie? Czy miś nauczy się pływać w oceanie?Tak, jak poprzednie książeczki z serii, tak i ta bardzo nam się spodobała. Oczywiście uwagę zwracają piękne ilustracje w przeważających zimowych kolorach. Książeczka również jest w miękkiej oprawie. Na 24 stronach mamy niewiele tekstu, za to jest on napisany dużą czcionką, co zdecydowanie ułatwia czytanie.

 Na końcu książeczki mamy propozycje zabaw i rozmów z dziećmi na temat przeczytanej historyjki. 

W książeczkach tych, bohaterowie borykają się z problemami, z którymi na co dzień spotykają się nasze pociechy. Dają one podpowiedzi, jak zmierzyć się z sytuacją i jak rozwiązać trapiący je kłopot.


Seria POCZYTAJMY RAZEM jest skierowana do dzieci 4-5 letnich, ale myślę, że spokojnie można je czytać z dziećmi młodszymi. Ilustacje na pewno im się spodobają. My swoje książeczki bardzo lubimy. Na razie zebraliśmy trzy, ale na pewno rozejrzę się za innymi tytułami z tej serii.

Komentarze

 1. Cudowna ksiażeczka grafika przepiękna

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda cudnie muszę zobaczyć więcej z tej serii😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Sprawdź koniecznie. Książeczki są bardzo fajne :)

   Usuń
 4. Śliczne rysunki. Idealne dla małych, ciekawych przygód dzieciaczków. Super, że o tym piszesz. Ściskam mocno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne ilustracje i przyjemna historia. Dopisuję książeczkę do listy zakupów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam również inne tytuły, np. "Kury nie pieją!" :)

   Usuń
 6. Nie znałam tej serii. Muszę się rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupilam w swoim mieście w sklepiku TANIA KSIĄŻKA

   Usuń

Prześlij komentarz