"365 zabaw dla Ciebie i Twojego dziecka". Od 3 do 6 lat.


Wielkimi krokami zbliża się lato i ukochane przez dzieci (ale i przez dorosłych też) WAKACJE!! A ja dzisiaj mam fajną propozycję książkową dla Was i Waszych pociech.  Dostałam ją w moim ulubionym sklepie z tanią książką. Jest to książka z ciekawymi propozycjami na zabawy z dziećmi na każdy dzień w roku i nosi tytuł: "365 zabaw dla Ciebie i Twojego dziecka". Została wydana nakładem Oficyny Wydawniczej MULTICO. Myślę, że sprawdzi się świetnie w czasie wakacji, jak i w ciągu całego roku. W końcu zabawa jest najlepszą formą aktywności dziecka i poprzez zabawę dzieci mogą się wiele nauczyć. 


Książka ta liczy 337 stron, jest niewielkiego formatu, w miękkiej oprawie. Autorem tekstu tej publikacji jest Nancy Wilson Hall.  Wnętrze książki jest bardzo kolorowe i wesołe. Książka bardzo mi się podoba, jest po prostu fantastyczna!

 Książka jest skierowana do przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. jednak niektóre propozycje na zabawę są tak proste, że spokojnie można je zaproponować młodszym dzieciaczkom, np. dwuletnim. 

Podzielona jest na trzy bloki wiekowe: 3+, 4+ i 5+. Każdy blok jest oznaczony na brzegu kartki innym kolorem, dzięki czemu książka jest czytelna i szybko można znaleźć pomysł na zabawę kierując się oznaczonym przedziałem wiekowym. Zabawy są ponumerowane, każda cyfra jest innego koloru, a nazwa zabawy jest pogrubiona i wydrukowana w czarnej dużej czcionce. Opisy są proste i przystępne dla dzieci.
W książce, jak wspomniałam, znajdziemy całą masę pomysłów na spędzenie czasu wolnego z dzieckiem lub na organizacji mu czasu w sposób indywidualny. Mamy tu zabawy na świeżym powietrzu (w lesie, parku, nad morzem, na podwórku), zabawy muzyczne, tematyczne, pomysły na prace plastyczne, zabawy ruchowe i wiele, wiele innych. Mamy tu również kilka prostych przepisów kulinarnych, np.na spaghetti lub ciasto z truskawkami. Możemy również posiać własnego ananasa! Wszystkie propozycje są bezpieczne, aczkolwiek na początku książki została zawarta informacja dla rodziców i opiekunów, o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zabaw w wodzie czy w lesie (nie zostawiać dzieci bez opieki). Każde dziecko rozwija się indywidualnie i to rodzice wiedzą najlepiej, czy wszystkie zabawy są dla ich pociech odpowiednie.
Dla mnie książka jest strzałem w dziesiątkę. Choć Antoś skończył niedawno 2 latka, to jednak znaleźliśmy kilka propozycji zabaw, z którymi bez problemu sobie poradziliśmy, np. budowanie wieży z klocków, obserwowanie owadów na łące, itp. Bardzo lubię tę książkę. Sprawdzi się zarówno w domu, w podróży, na wakacjach, czy w czasie pikniku. Różnorodność zabaw sprawia, że każdy dzień jest ciekawy, a nawet najbardziej marudne dziecko zainteresuje się zawartymi w niej pomysłami i dołączy do bawiącego się rodzeństwa :) Jeśli brakuje Wam pomysłów, czym zająć dzieci na dłużej lub w co się z nimi pobawić, ta książka jest dla Was :)

Książkę znajdziecie na stronie Wydawnictwa MULTICO  TUTAJ

Komentarze

 1. Fajna recenzja. Bardzo ciekawa książeczka. Już wiem, co będę robiła z dzieciakami latem. Jest ich 3je więc nie lada wyzwanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Myślę, że znajdziesz w niej coś dla każdej swojej pociechy oraz wiele zajęć i zabaw, w której pobawią się razem. :)

   Usuń
 2. Super pozycja! Moja mała co prawda nawet nie skończyłam 5 miesięcy, ale fajnie że są pomysłodawcy i rodzą się takie książki, bo dla rodziców wiele rozwiązań jak spędzić wolny czas z dzieckiem, nie koniecznie przed tv.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, widziałam też tego typu książkę w sieku od 0 do 1r.ż albo 2.Nie pamiętam dokladnie. Ale wiem że jest :)

   Usuń
 3. Wiesz.. Nie będę się zbytnio rozpisywał. Po prostu kupie te ksiazke;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznaję - totalnie nie mam weny do samodzielnego wymyślania zabaw. To nieoceniona pomoc, ja co najwyżej wymyślam co dziś narysujemy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że możesz się rozejrzeć za tego typu ksiśżeczką. Js mam ich kilka. Zawsze warto się posiłkować pomocną lekturą.Mi książeczka bardzo się podoba i jest mi pomocna gdy pomysłow brak. Za jakiś czas znów odwiedzę sklepik możd znowu znajdę coś ciekawego :)

   Usuń
 5. Bardzo fajna książka, zwłaszcza jeżeli mama nie grzeszy kreatywnością ;) Lubię takie gotowce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na ogół z kreatywnością nie ma problemu, jednak czasami warto się wspomóc taką książeczką, w której znajdziemy naprawdę mnóstwo ispiracji :)

   Usuń
 6. Świetny zbiór, na każdy dzień można znaleźć coś dla siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Na każdy dzień jest jakaś kreatywna propozycja zabawy :)

   Usuń

Prześlij komentarz