1001 Faktów o Zwierzętach

  Uwielbiamy książki o zwierzętach i dziś taką Wam pokarżemy. Ale nie będzie to taka zwykła książka, oj, co to, to nie! W naszej propozycji znajdziecie mnóstwo zwierząt, których nigdy nie widzieliście, a także ciekawostek, o których nie mieliście pojęcia!   Czy wiecie, że koliber jest jedynym ptakiem na świecie, który potrafi latać do tyłu? Albo, że nowo narodzony miś koala waży tylko 5g? O! A tu Was na pewno zagnę: wiecie, że co czwarty bocian biały na świecie jest... Polakiem? Tak! Te i wiele innych ciekawostek z życia zwierząt na całym świecie znajdziecie w "1001 Faktów o Zwierzętach" od Wydawnictwa AWM. Tekst i ilustracje do książki przygotował Robert Dzwonkowski.

 Myślę, że większość dzieci ma w swojej biblioteczce książki o zwierzętach. my również należymy do tego grona. Jednak ta pozycja, bije je wszystkie na głowę! Tylu gatunków zwierząt nie widziałam do tej pory w żadnej innej książce. My możemy się nią cieszyć dzięki uprzejmości AWM.

  Co sprawia, że książka jest tak wyjątkowa? Sama książka jest solidna, a jej okładka kusi, żeby zajrzeć do środka.  A gdy już otworzymy książkę... przepadniemy!

  Strony są gładkie i przyjemne w dotyku. W podziw wprawi nas jej szata graficzna. Dokładność i piękno zawartych w książce ilustracji zachwyca. Jest bardzo kolorowa. 


   Kolejna rzecz, to ilość przedstawionych zwierząt z segregacją na kontynenty (lewa strona), na których dane zwierze żyje, gatunek, do jakiego należy (praca strona) oraz ciekawostka na jego temat. Wszystko jest przejrzyste i poklasyfikowane. Tekst w wyznaczonych polach jest krótki i zrozumiały, a treści ciekawe, wręcz intrygujące!

   Przy informacji o kontynencie, mamy mały globusik z wyróżnioną mapką kontynentu na kolor żółty. Dzięki temu, łatwiej jest przyswoić zapoznaną wiedzę, jest ona pełna i dokładna.
Słodka panda, która niestety jest zagrożona wyginięciem :(Na świecie żyje tyle pięknych stworzeń, o których nie miałam pojęcia. Ich piękno, kolory, może zapierać dech.


 Natomiast obok nich żyją też mniej atrakcyjne, wręcz szkaradne zwierzęta. Chociażby takie bezkręgowce i inne tego typu robale (i nie tylko). Jednak w tej brzydocie jest coś, co intryguje. O, np. taki krab palmowy. Brrrr...


Aczkolwiek barwne motyle są niesamowite i hipnotyzujące! Każda nazwa kontynentu oraz przypisany do niej gatunek zwierząt ma charakterystyczny dla siebie kolor. I tak:

ssaki - niebieski
ptaki - zielony
płazy i gady - brązowy
bezkręgowce - różowy  (niby taki słodki kolorek...Hmmm...dla mnie to bardzo przydatna informacja, wiem, którą część mam omijać)
 
Każde zwierze jest podpisane, a jego nazwa w polu z ciekawostką, pogrubiona.


Mamy tu również mieszkańców mórz i oceanów. Nie zostali oni pominięci i mają w książce swoje miejsce :)


Na końcu dołączony jest Słowniczek z niezbędnymi informacjami oraz spis treści. Osobiście zainteresowała mnie wzmianka o zachowaniu kotów domowych. Koty to moje ulubione zwierzęta. Zawsze mieliśmy w domu koty. W moim rodzinnym domu została prawie 15-letnia kotka perska, która jest hmmm... dość charakterna, jeśli wiecie, co mam na myśli. Dzięki tej ściągawce, będę wiedziała, kiedy mogę ją pogłaskać, a kiedy najlepiej trzymać się od niej z daleka :)


Książka zachwyci nie jedno dziecko. Będzie też wspaniałą pomocą naukową w domu i szkole, która posłuży mu na długie lata. Dorosłemu lektura również przypadnie do gustu, jestem tego pewna!


Książeczka do kupienia TUTAJ

Za swoją dziękujemy
Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Bardzo. Ma wiele o razków zwierząt i ciekawości na temat każdego z nich.

   Usuń
 2. Ciekawa propozycja dla dzieci. Piękne kolorowe ilustracje :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba będzie nasza ulubiona książka ze zwierzętami.

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa propozycja szczególnie dla maluchów zainteresowanych przyrodą. Z moich starszaków zdecydowanie jest to syn, uwielbia filmy i książki z tego zakresu, więc chętnie sięgniemy po taką lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa propozycja. Mamy podobną i chętnie do niej sięgamy. Bardziej zaskoczyłaś mnie tą wagą koali :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) ja też byłam zdziwiona. W ogóle wiele informacji z życia zwierząt mnie zaskoczyło :)

   Usuń
 5. Ukochane wydawnictwo cudna książka musimy mieć

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa propozycja, chyba się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz