"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

LIEBSTER BLOG AWARD - moje odpowiedzi :)Niedawno zostałam zaproszona do zabawy Liebster Blog Award przez Karinę z bloga http://mamazamiastem.blogspot.com/ . 


 Jest to zabawa, której celem jest lepsze poznanie mało znanych blogów lub swoich ulubionych :) Możemy nominować maksymalnie 11 blogów ( a szkoda bo mam ich więcej), które według nas są najlepsze i zadajemy im 11 pytań (nie można nominować tego, który nas nominował). Nominowani odpowiadają na nie w odrębnym poście, a potem sami nominują 11 blogów i zadają swoje pytania (również 11). To swoistego rodzaju łańcuszek, jednak korzystny bo dzięki niemu możemy poznać blogi, o których nie mieliśmy pojęcia, a które mogą okazać się tymi, których szukamy ( zbliżone zainteresowania, pasje).

 Bardzo dziękuję za tę nominację, to dla mnie miła niespodzianka, zważywszy na fakt, że moja przygoda z blogowaniem jest krótka. Mam wiele braków technicznych i organizacyjnych, dlatego tym bardziej jestem mile zaskoczona :)


A teraz pytania i moje odpowiedzi:


1. Jaka była Twoja motywacja do założenia bloga, dlaczego to zrobiłaś?

O założeniu bloga myślałam już dawno. Mam wiele pasji (rękodzieło, plastyka, książki, kulinaria), z którymi chciałam się podzielić; znaleźć im swoje miejsce. Jednak zawsze były inne sprawy. Nie jestem "komputeraśna", nie wiedziałam jak się za to zabrać. Miałam kilka ulubionych blogów i skrycie podziwiałam osoby, które je prowadzą. Z czasem inne zajęcia "wyparły" te plany. Pomysł na bloga wrócił, kiedy zostałam mamą. Będąc w domu z dzieckiem, chciałam zrobić też coś dla siebie. Postanowiłam, że spróbuję założyć blog, w którym będę opisywała swoje zainteresowania. Z czasem się one pogłębiły, ponieważ postanowiłam dzielić się z innymi mamami pomysłami na spędzanie czasu z dzieckiem, zabawami, literaturą dziecięcą, którą warto przeczytać. I przepadłam! Wciągnęło mnie to bez reszty. Prowadzenie bloga to dla mnie dodatkowy motorek, do działania! Moim marzeniem jest praca z dziećmi (żłobek, przedszkole). Może kiedyś uda mi się je spęłnić :) Na razie wszystkie swoje pomysły dzielę z synkiem, a potem tutaj z Wami :) 
Ale się rozpisałam... :)

2. Jak ma na imię Twoje dziecko/dzieci? Czym kierowaliście się przy wyborze?

 Jestem mamą Antosia. Synek dostał imię po swoim dziadku ze strony taty. Taka rodzinna tradycja, ponieważ w rodzinie męża to imię przechodziło z pokolenia na pokolenie. No... pomijając pokolenie mojego męża, ponieważ ani on, ani jego brat nie noszą imienia Antoni :)

3. Robisz postanowienia na przyszłość czy raczej starasz się żyć chwilą?

Hmm... Odpowiem tak: postanowienia robię co roku, jedne się uda zrealizować inne nie. Lubię mieć wszystko zaplanowane, jednak życie codzienne weryfikuje te plany, niektórych spraw nie da się przewidzieć, np. choroby dlatego część rzeczy pozostawiam swojemu biegowi, co Bóg da.. :)

4. Wieś czy miasto? Gdzie wolisz/wolałabyś żyć i dlaczego?

Zdecydowanie wieś. Pochodzę z niewielkiej miejscowości. Po ślubie przeniosłam się do miasta (mój mąż miastowy :-) ) i muszę powiedzieć, że nie specjalnie przepadam za tym zgięłkiem i hałasem. Cenię ciszę spokój i czyste powietrze. Uwielbiam przyrodę, zieleń i tego mi tu brakuje. Kto wie, może kiedyś wygramy w lotka a wtedy kupimy dom na wsi z sadem owocowym i ogrodem. Marzenie.... :)

5. Jaką kuchnię lubisz najbardziej?

Jestem patriotką, a więc tradycyjną polską. Aczkolwiek pizzą, kebabem czy sajgonkami nie pogardzę :-)

6. Wymień 3 blogi, które w ciemno poleciłabyś innym.

O jej, tylko trzy? Ale ja mam ich więcej, przynajmniej kilkanaście! No dobrze jak mają być trzy to:

http://ikwdomowymzaciszu.blogspot.com/
- http://karolowamama.blogspot.com/
- http://pomyslowesmyki.blogspot.com/

7. Co Twoim zdaniem ma większy wpływ na dziecko: wychowanie, geny czy otoczenie?

Myślę, że wszystko po trochu. Wychowując dajemy dziecku miłość, poczucie bezpieczeństwa, przekazujemy wartości, zasady społeczne i dobrego zachowania. Wraz z DNA możemy przekazać pewne cechy charakteru np. upór (myślę, że syn ma go po mnie :) ). Natomiast jeśli chodzi o otoczenie, uważam, że też wywiera wpływ na dziecko. Przykład: dziecko ma potrzebę akceptacji, chce być lubiane wśród rówieśników i doceniane, dlatego bywa, że "kopiuje" pewne zachowania, czy sposób postępowania kolegów i koleżanek...

8. Jaki rodzaj filmów lubisz? Masz ulubiony tytuł?

Uwielbiam bajki Disney'a, szczególnie klasykę z "Piękną i Bestią" na czele, a także komedie. Jestem pogodną osobą, lubię się śmiać. Najbardziej lubię "Kogel - Mogel" (1 i 2),  "Żona na niby", "Rodzinne rewolucje". Lubię też filmy związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

9. Lubisz zwierzęta? Jeśli tak, to jakie najbardziej?

Ja je kocham! W moim domu zawsze było jakieś zwierzątko, pieski koty (z przewagą tych drugich :) ). Miałam też rybki, jaskółkę i wróbelka które miała zranione skrzydełka), a także króliki. Najbardziej lubię koty. To nawet mój znak zodiaku, jeśli miałabym się opierać na kalendarzu chińskim :-D


10. Podaj trzy cechy które cenisz u ludzi i krótko uzasadnij.

1. Szczerość - nie znoszę kłamstwa i dwulicowości
2 - Poczucie humoru -  dobrze jest się pośmiać w towarzystwie
3- Bezinteresowność - gdy postępowaniem człowieka kieruje potrzeba serca, chęcią pomocy drugiemu człowiekowi, bez ukrytych nieszczerych intencji.

11. Co daje Ci pisanie bloga?

Przede wszystkim ogromną radość, rozwój pasji i poczucie spęłnienia. Możliwość nawiązania nowych znajomości. W pewien sposób realizację mojego marzenia (nie mogę uczyć, ale mogę dzielić się pomysłami na różnego rodzaju prace plastyczne). Tutaj jest jakaś cząstka mnie. :)

Ufff... Teraz moja kolej na pytania. O co by tu zapytać???
Hm......O! Już wiem!


Oto top 11 Mamy Tosiaczka:
    

1. Jak Twoi znajomi zareagowali, gdy dowiedzieli się, że prowadzisz bloga?

2. Uwielbiam czytać, którą książkę mogłabyś mi polecić?

3. Szpilki czy balerinki i dlaczego?

4. Twój sprawdzony sposób na niejadka? Masz jakiś sprawdzony przepis?

5. Pokusa której nie możesz się oprzeć. Opisz w kilku słowach.

6. Czym dla Ciebie jest macierzyństwo?

7. Boże Narodzenie czy Wielkanoc, które lubisz bardziej i dlaczego? Krótko uzasadnij.

8. Jaka jest Twoja ulubiona gra/ zabawa z dzieciństwa?

9. Miejce w Polsce, które poleciłabyś na rodzinną wycieczkę. Dlaczego akurat to?

10. Jak spędzasz czas wolny, który masz tylko dla siebie?

11. Jakie wartości chciałabyś przekazać swoim dzieciom?


   
 
   Nominuję następujące blogi (kolejność przypadkowa):

 

 I&K W Domowym Zaciszu
http://ikwdomowymzaciszu.blogspot.com/ 

Tygrys w Krainie Mamatu i Tatatu  
 http://tygrysmamatuitatatu.blogspot.com/

 Tosi Mama
http://tosimama.blogspot.com/

Blondynki Kreatywnie
http://blondynkikreatywnie.blogspot.com

Pomysłowe smyki
http://pomyslowesmyki.blogspot.com

 Ina i Sewa
 http://inaisewa.blogspot.com

Karolowo Frankowa Mama
http://karolowamama.blogspot.com


Kusiątka
http://kusiatka.blogspot.com


Mama love travels
http://mamalovetravels.blogspot.com


Kiedy mama nie śpi
 http://www.kiedymamaniespi.pl

Mama kreatywna
http://mama-kreatywna.pl
Zapraszam do zabawy :)
 

Komentarze

 1. Jest mi niezmiernie milo czytac takie mile slowa na nasz temat :-) dziekuje sliczznie za nominacje, na pewno przylaczymy sie do zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię czytać odpowiedzi na Liebster. A co do życia w mieście/na wsi to mam wrazenie, ze duże znaczenie odgrywa to gdzie mieszkaliśmy w dzieciństwie. Ja mieszkałam w mieście, teraz mieszkam również w mieście ale w bardziej wiejskiej części i chyba bliżej mi jednak do miasta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mieszkałam na wsi, po ślubie zamieszkałam w rodzinnym mieście męża i ciężko bylo mi się przyzwyczaić do tego halasu.

   Usuń

Prześlij komentarz