KSIĄŻKI DLA NAJMŁODSZYCH CZ. 2

Dzisiaj kolejna część propozycji dla najmłodszych.

1. Na pierwszy ogień wrzucam Obrazki dla maluchów (Wydawnictwo Olesiejuk). Jest to wielki hit w Antosiowej biblioteczce! Na chwilę obecną posiadamy "Las", "Pojazdy", Przyroda","Małe stworzonka" " oraz " Świat w ruchu".  Powoli zbieramy serię. Dlaczego powoli? No cóż książeczka jest mała a jej cena to ok. 7,99-8,99zł. Mimo wszystko bardzo je lubimy. Twarda oprawa, obrazki duże, kolorowe (zdjęcia przedmiotów ulepionych z modeliny). Na każdej stronie krótki tekst z dużą czcionką. Mały format pozwala zabrać je ze sobą w podróż, bez problemu zmieszczą się w torebce :) Synek upodobał sobie szczególnie książeczkę Las. Bardzo lubi zwierzęta. Tę książeczkę ogląda najczęściej.

 2.   Obrazki dla maluchów (ta sama nazwa, ale inna seria), również Wydawnictwa  Olesiejuk, to kolejna seria, która przypadła nam do gustu. To praca zbiorowa E. Beaumont i N. Belineau. Nasze książki dotyczą Kolorów i Zwierząt, ale wybór zagadnień jest bogaty. Cała seria zawiera 24 książeczki z kartonowymi stronicami, których jest 28 - 30. Jest w czym wybierać. Zagadnienia są ciekawe i obszerne, zarówno jeśli chodzi o informacje, jak i ilustracje. Zawarte ciekawostki poszerzą wiedzę malucha oraz przybliżą mu otaczający nas świat.

Oto przykładowe tytuły.:

- Strażacy
- Uwaga, to niebezpieczne!
- Czekamy na dzidziusia 
- Dzień malucha
- Wieś
- Życie w mieście
- Przeciwieństwa
- W Przedszkolu
- Las 
- Przyroda
- Boże Narodzenie
- Nazywam Świat
- Ciało
- Cyfry
- Dobre Wychowanie
- Gry i zabawy dla najmłodszych 
- Góry
- Morze 
- Dinozaury
- Chrońmy naszą planetę
 - W stadninie kucyków
- Dzieje Biblijne  


 Książeczki są kartonowe. Bardzo ładnie ilustrowane proste obrazki, które na pewno zainteresują dziecko.W książeczce znajdziemy proste zadania dla dziecka np. policz, pokoloruj, co nie pasuje do reszty. Cena waha się od 12 do 15zł. Ostatnio widziałam bogaty wybór w sieci sklepów Stokrotka.  Wcześniej można było je również nabyć w Biedronce, czy Taniej Książce. Absolutny hit !!!!   3. SERIA: POSZUKAJ I ZNAJDŹ. KSIĄŻECZKA MALUCHA

  Książka Wydawnictwa Olesiejuk (kolejna propozycja tego wydawnictwa, która nas nie zawiodła), dostępna w różnych tytułach, m.in: "Pora spać!", "W dżungli!", "W lesie!", "W żłobku!", "W zoo!". 

Książka w twardej oprawie, okładka wypełniona gąbką. Jest lekka, więc nie trudno ją zabrać ze sobą.

U nas tytuł „Nad morzem!”, czyli taka typowo wakacyjna. W naszym przypadku głównym bohaterem jest krab Fred. Na boku każdej strony mamy wyszczególnione przedmioty, które musimy odnaleźć na obrazku.

   Świetnie się sprawdziła  podczas podróży autem. Bardzo ładne ilustracje, które stanowią pomysł do wspólnej zabawy. Dziecko musi odnaleźć wyszczególnione obrazki, które znajdują się w książeczce.Książeczka uczy spostrzegawczości i nowych słów.
Jej koszt to ok. 8zł
       Na razie to tyle. Niedługo kolejna część Super hitów książkowych dla dzieci w różnym wieku!

Komentarze