GIRLANDA Z SERDUSZEK

 
Witajcie!

Dziś mamy dla Was kolejną propozycję na dekoracje Walentynkowe. Zrobimy girlandę z serduszek, która pięknie ozdobi nam okno, ścianę lub np. półkę z książkami :)

Dzieciom na pewno się spodoba, ale myślę, że nie tylki im. Długość zależy od nas, ale myślę, że im dłuższa, tym lepiej (wtedy powstanie łańcuch, który możemy za kilka miesięcy wykorzystać do ozdabiania świątecznego drzewka). Podczas wykonania tej dekoracji, dziecko (3,4,5-cio latek i wyżej) operując nożyczkami oraz zszywaczem, ćwiczy motorykę  małą dłoni, sprawność i dokładność, skupia wzrok.

Jeśli natomiast mamy w domu małego szkraba, większość pracy przypadnie nam. Aczkolwiek 3-latek może nam pomóc zginając paski na pół

A gdy w domu mamy jeszcze mniejszego brzdąca (2-latka), może nam podawać papierowe paski, z których zrobimy serduszka. Fajnie jeśli będą kolorowe, a nie tylko czerwone czy różowe. Wtedy jest różnorodność i dziecko ma większy wybór :) Tosio był bardzo zadowolony z tego, że może pomóc mamie :)

 Wielkość serduszek zależy od Was. Ja użyłam kolorowych kartek A4 odwróconych poziomo i ciełam od dołu do góry. Nie używałam nawet linijki. Starałam się po prostu aby każdy kolejny pasek miał podobną szerokość.

  
Jak przygotować taką girlandę?


Potrzebujemy tylko 3 rzeczy: 

 - kolorowe kartki papieru (u nas format A4)
- nożyczki
- zszywacz  

 Kartki  (odwrócone poziomo) tniemy na paski o podobnej szerokości.


 Paski składamy na pół.

Aby otrzymać pojedyncze serce zszywamy ze sobą końce paska.Teraz pora na łańcuch. Aby go stworzyć, będziemy zszywać ze sobą dwa zgięte paski w sposób przedstawiony na zdjęciu.

Z jednego paska formujemy serce, ale nie zszywamy go, tylkopomiędzy końce wkładamy drugi pasek zgięty w połowie. Dopiero teraz możemy użyć zszywacza.
Końce paska zaokrąglamy do środka, aby postał kształt serduszka i wkładamy pomiędzy kolejny zgięty pasek. 


 I tak robimy z pozostałymi paskami, aż uzyskamy odpowiednią długość.


Girlandę możemy również formować od dołu:


Wtedy dół gotowego serca wkładamy w zagięcie kolejnego paska, a jego końce wyginamy na zewnątrz w dół formując serduszko, po czym zszywamy.I nasza Walentynkowa girlanda jest gotowa! :) 

Komentarze