środa, 14 czerwca 2017

"Biblijne wycieczki Zuzi Owieczki"


 Biblia dla osób wierzących jest Świętą Księgą mówiącą o Panu Bogu. Dla dzieci jest to idealna pomoc w przybliżeniu im przypowieści biblijnych oraz rozmowach na tematy religijne. Właśnie dla dzieci Oficyna Wydawnicza Vocatio, przygotowała wyjątkowe wydanie Biblii, pt. "Biblijne wycieczki Zuzi owieczki", której autorem jest Tomasz Kruczek. Już sama okładka jest zaskakująca. Myślę, że przypadnie do gustu szczególnie najmłodszym. Jest to twarda oprawa, przedstawiająca Arkę Noego z całą zgrają zwierzątek. Na samej górze zaś widzimy naszą przewodniczkę, owieczkę Zuzię. Ciekawym elementem są niewielkie trzy okrągłe otwory w okładce, przez które wyglądają zwierzęta, a także lakier punktowy z brokatem na kropelkach deszczu oraz na rybkach na tylnej okładce. Dzieci mogą wodzić po nich paluszkami, co zapewnia dodatkowe wrażenia sensoryczne.  W biblijną podróż zabierze dzieci wspomniana wesoła owieczka Zuzia. Jest ona przewodniczką wręcz idealną. Towarzyszy nam podczas każdej przypowieści biblijnej. Opowie, jak wyglądało stworzenie świata, opowie o wielkim potopie, silnym Samsonie, na którego nie było mocnych, czy o Narodzeniu Jezusa, jego życiu, cudach oraz śmierci i Zmartwychwstaniu. Dzięki Zuzi, która opowiada wszystko wierszem, dziecku łatwiej zrozumieć i zapamiętać treść. Rymy idealnie do siebie pasują, przez co całość czyta się lekko, przyjemnie i szybko :)

Dzięki rymom, w trakcie czytanie można podzielić się z dzieckiem na role i czytać tekst na zmianę. To jest oczywiście wersja dla pociech, które potrafią już samodzielnie czytać. Można również odgrywać scenki biblijne, albo zorganizować rodzinne Jasełka. Czemu nie? Właśnie opowieść o Narodzinach Dzieciątka szczególnie mi się podoba. Całość jest tak pięknie opisana, iż ma się chęć stworzyć własne przedstawienie lub teatrzyk z podziałem na role. W ten sposób przybliżymy dzieciom istotę Świąt Bożego Narodzenia. To wyjątkowa Biblia, która daje wielkie możliwości, zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

  Ogromnym plusem jest w Biblii szata graficzna. Stronice ociekają wręcz kolorami, a każda przypowieść posiada swój kolor tła, które jest lekko rozmyte. Daje to bardzo miłe wrażenie wizualne :) Tosiek uwielbia kolorowe ilustracje, toteż chętnie oglądał obrazki. Autorką ilustracji biblijnych jest Magda Bloch.


  Pięknie wydana, bajecznie zilustrowana i napisana wierszem Biblia dla Dzieci, to w mojej opinii strzał w dziesiątkę. Taka forma zachęca do czytania, słuchania i rozważania opowieści ze Starego i Nowego Testamentu. Myślę, że każde dziecko ją polubi.

 "Biblijne opowieści Zuzi owieczki", mogą być wyjątkowym prezentem dla dziecka, np. z okazji Chrztu Świętego, czy I Komunii Świętej, toteż na wstępie mamy miejsce, w którym można zapisać dedykację.

 "Biblijne wycieczki Zuzi owieczki" znajdziecie tutaj
Znajdziecie tam również inne propozycje dla dzieci, jak również dla siebie :)

Polecam!12 komentarzy:

 1. Piękne ilustracje, dobry sposób aby przekazać dziecku biblijne historie w zrozumiały dla niego sposób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Ja bardzo lubię posługiwać się takimi pomocami :) Młodemu już obrazki bardzo się podobają, a melodyjne rymowane czytanie bawi go :)

   Usuń
 2. Fajnie, że jest w taki fajny rymowany sposób napisana :) Bardzo przystępnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestesmy nią zachwyceni. Przyciąga uwagę :)

   Usuń
 3. Mamy sporo książeczek o Arce Noego. Tej akurat nie znamy, a wygląda fajnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bardzo fajna! Rymowany tekst czyta się znakomicie :)

   Usuń
 4. Mamy inna Biblię dla najmlodszych tego Wydawnictwa i muszę powiedzieć, że również jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Czy to jest może "Niesforne aniołki"?

   Usuń
 5. Wszystko wskazuje na to, że tak książka zagości w naszym zbiorze :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Cieszę się. Myślę, że będziecie nią zachwyceni :)

   Usuń
 6. Ciekawie i kolorowo, najważniejsze, by przyciągnęło uwagę dziecka :)

  OdpowiedzUsuń

Moja Pierwsza Książka. Ciało Człowieka, wyd. IBIS

  Tytuł: "CIAŁO CZŁOWIEKA" Seria: Moja Pierwsza Książeczka Tłumaczenie: Natalia Neldner Ilustracje: Eleonora Barsotti ...