"O dobrych serduszkach. Zbiór opowiadan i wierszy dla dzieci", Kamila Lesiak

Uwielbiam literaturę dziecięcą i...wychodzi na to, że czytam więcej książek dla dzieci niż dla dorosłych. Jednak nie żałuję, ponieważ coraz częściej znajduję więcej perełek, które bez obaw mogę podsunąć dzieciom do samodzielnej lektury, ale też czytać je wspólnie z nimi. ❤️


"O dobrych serduszkach.  Zbiór opowiadań i wierszy dla dzieci"


Mam przyjemność recenzować wyjątkową książkę dla dzieci, którą napisała pani Kamila Lesiak [Współpraca barterowa]. Jest nią tytuł "O dobrych serduszkach.  Zbiór opowiadań i wierszy dla dzieci". 


Już sam tytuł zwrócił moją uwagę i wzbudził ciekawość. Na rynku książkowym pojawia się coraz więcej publikacji dziecięcych, co ogromnie mnie cieszy. A ja szukam tych wyjątkowych, dobrych, wartościowych, także pod względem wychowawczym. Książek, które nie tylko umilą czas czytania, ale przede wszystkim takich, które poruszą małe serduszka, pokażą,  co jest w życiu ważne, na jakie wartości i cechy zwracać uwagę. Tutaj znalazłam to wszystko.W publikacji "O dobrych serduszkach. Zbiór opowiadań i wierszy dla dzieci", czekają na czytelników wyjatkowe, pełne ciepła i wzruszeń historie oraz wiersze. Autorka napisała je przystępnym, lekkim językiem. W każdej treści tkwi wartość, iskierka dobra, miłości, wiary i nadziei.  W publikacji znajdziemy 13 tekstów. Opowiadania przeplatają się z wierszykami. Każdy kończy się pytaniami do małego czytelnika.  Znajdziemy tu przepiękną i wzruszającą opowieść pt. "Życzenie", w którym bohaterką jest mała dziewczynka. Moim ulubionym opowiadaniem jest  natomiast "Powrót taty". Pewien chłopiec przygotował wyjątkową niespodziankę dla swojego tatusia, którego długo nie było w domu. Serduszka dzieci, jak i dorosłych, rozgrzeje opowiadanie pt. "Kotek Maniuś", którego bohaterem jest mały kotek i jego kocia rodzinka. Na uwagę zasługują także wiersze. Z wierszy najbardziej spodobał mi się ten pt. "Nadzieja".Książka to wyjątkowa publikacja, którą warto mieć w swojej biblioteczce. Ukazuje te wartości, o których często zapominamy, a szkoda. Każda historia i każdy wierszyk traktują o rzeczach ważnych wychowawczo. Możemy je traktować jako opowiadania na dobranoc, ale też czytać w ciągu dnia. 

Pytania zachęcają do wspólnych rozmow na temat treści i jej prawdziwego sensu. Dodatkowo, na końcu znajdziemy zadania do rozwiązania oraz kolorowanki. Oprócz tekstu, nie zabraknie uroczych ilustracji zamkniętych w ozdobnych, przypominających kwiaty ramkach. 

Wyjatkowy zbiór, który polecam z całego serca. ❤️


 Za egzemplarz dziękuję Autorce.

Komentarze

  1. Dawno czegoś takiego nie czytałam. Myślę że spodoba się mojemu dziecku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz