KAMPEREM PO EUROPIE. AUTOSTOP - PODWÓJNA GRA PLANSZOWA, IDEALNA NA WAKACJE

Bardzo lubimy grać w gry planszowe. Miło nam płynie wtedy czas. Mamy już naprawdę imponujący zbiór, a i tak nie mamy zamiaru zatrzymać się na tych grach, które już posiadamy. 😊 Planszówki są świetne na jesienno-zimowe wieczory, ale nie tylko. W wakacje również chętnie po nie sięgamy.

 


Na naszym Instagramie pokazywałam, jakie nowości gier zagościły u nas. Są to najnowsze propozycje od Alexander Toys. Podwójną grę planszową Kamperem po Europie. Autostop, zabraliśmy ze sobą na nasze wakacje. Jak się okazało, to był dobry pomysł, ponieważ jeden dzień był naprawdę zimny i deszczowy. Musieliśmy zostać w domku, ale nie nudziliśmy się wcale.

Najnowsza propozycja to dwie różne gry na jednej planszy. Kamperem po Europie jest dla trochę starszych dzieci, w natomiast Autostop, mogą zagrać również dzieci młodsze. My zmodyfikowaliśmy trochę zasady Kampera, aby Antoś, nasz starszy synek mógł również w nią grać.

Zasady obu propozycji są naprawdę proste. Rekomendowany wiek graczy (od 2 do 4) to 7 lat.  W pudełku znajdziemy:

- podwójną planszę,

- 4 kolorowe pionki,

- kostka z liczbami 1, 2, 3,

112 tabliczek,

- instrukcja

 

Kamperem po Europie

 


To gra dla dzieci, które potrafią samodzielnie czytać. Ja zmodyfikowałam trochę zasady gry i podczas naszych rozgrywek, odłożyłam tabliczki z nazwami stolic. Używaliśmy tylko tych z flagami oraz obrazkami. 

 


 

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości pamiątek (minimum 8) w trakcie wspólnej podróży po Europie. 

 


Na środku kładziemy planszę, a każdy gracz wybiera swój pionek i stawia go na STARCIE. Tabliczki układamy obrazkiem/ tekstem do góry, obok planszy, tak, aby każdy gracz miał do nich łatwy dostęp. 

 


Gracze rzucają kostką i z pola startowego przesuwają swoje pionki o tyle pól, ile pokazuje wskazana na kostce liczba. Jeśli pionek stanie na polu z nazwą państwa, gracze muszą szybko zobaczyć przedstawiona flagę, obrazek lub napis i odnaleźć taki sam na tabliczkach. Ten, kto zrobi to pierwszy, woła STOP! 

 


Wtedy inni gracze przestają szukać, a gracz, który znalazł pierwszy tabliczkę, kładzie ją przy sobie. Teraz on zostaje kierowcą kampera i rzuca kostką. Gra toczy się dalej. 


Na planszy znalazły się też pola w kolorze zielonym i czerwonym. Kierowca, który na nich stanie, odpowiada za wszelkie zdarzenia.

 


 Polecania na polach Zdarzeń (ze słoneczkiem) oraz Zadań (w narożnikach), dotyczą tylko jego. Kary i nagrody spłaca tabliczkami. Gra kończy się, kiedy pionek stanie na MECIE, a jeden z graczy będzie miał więcej tabliczek od pozostałych - minimum 8.


Bardzo ciekawa gra, w której dziecko poznaje państwa Europy, uczy się nazw ich stolic, rozpoznaje flagi i symbole związane z tym państwem. Ogromny plus za walor edukacyjny. 


Autostop


To prostsza gra, jednak dla dzieci również interesująca. Akcja gry toczy się w Polsce. Gracze wyruszają w podróż po kraju. Trasa rozpoczyna się w Krakowie, a celem podróży jest Sopot. Kto dotrze tam najszybciej, wygrywa.


Gracze rzucają kostką i poruszają się swoimi pionkami o tyle pól, ile wskazuje liczba na kostce. Część pól na swoje znaczenia, które opisane są w instrukcji. Gracze mogą posunąć się o kilka pól do przodu, lub się cofnąć. Mogą zdobyć dodatkowy rzut kostką, ale też stać w kolejce. Bardzo prościutka gra, która nie wymaga szczególnych umiejętności. Sprawdzi się więc świetnie w grze z młodszymi pociechami.


Bardzo polecamy tę propozycję, szczególnie jeśli macie miłośników podróży i aut. Bardzo fajna podwójna gra dla dzieci młodszych, jak i trochę starszych. Do grania w domu, na podwórku, ale też podczas wyjazdu, kiedy na zewnątrz jest brzydka pogoda. 

 

Polecamy serdecznie!

😊


Za egzemplarz dziękujemy

Alexander Toys

 

Komentarze

 1. Świetna planszówka na wakacje. Zabawa i nauka w jednym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama lubię takie gry. Myślę, że spodobałaby się moim dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubie takie gry. Pamiętam jaką furrorę robił eurobussiness

  OdpowiedzUsuń
 4. Planszówki to świetny pomysł na wspólnie spędzony czas.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gry planszowe to świetny pomysł na prezent. Akurat bratanek ma urodziny

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała gra na wakacje, przypadnie do gustu wielu dzieciom. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten wpis jest bardzo ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie bym pograła:) Uwielbiam planszówki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz