GRYZAK. ŁAP POTWORKA, Emma Yarlett - RECENZJA

 Gryzak, czyli figlarny, żółty książkowy potworek, powraca w najnowszej, trzeciej już części o jego przygodach. Tym razem Gryzak wgryzie się w książki Kacpra.


Gryzak. Łap potworka


Kacper uwielbia czytać książki, szczególnie te o potworach. Kiedy jest pochłonięty lekturą, książkopotworek ucieka ze swojej książki. Chłopiec rusza za nim w pościg. Gryzio wkrada się do encyklopedii. Do jakich książek jeszcze się wgryzie? Nasi bohaterowie rozgniewają niebieskiego smoka, który będzie spróbował ich złapać. Jak to się skończy? Koniecznie przeczytajcie! Gryzak to przezabawna seria książek dla dzieci, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. Publikacje wchodzące w skład tej kolekcji, są wyjątkowo wydane. Mają twardą oprawę. 

 Szata graficzna jest zachwycająca, pełna kolorów. Czcionka tekstu jest spora, co z pewnością ułatwi samodzielne czytanie dzieciom, które opanowały tę umiejętność. Jednak tym, co robi furorę, są przeróżne otworki i dodatki. Już na okładce mamy dziury. 


Dalej jest jeszcze ciekawiej. W książce występują klapki, okienka, a nawet są doklejone mniejsze książeczki.  Jeśli znacie już inne publikacje Wydawnictwa Wilga, to Wasze bystre oko z pewnością zauważy, że wśród książek Kacpra, znalazły się tytuły książek od Wydawnictwa ("Nauka. To lubię", "Mopsik", "Mazurscy w podróży"). 


Oprócz wciągającej historii, mamy ciekawą formę, która dostarczy dzieciom wrażeń wzrokowo-dotykowych. Nasi chłopcy są zachwyceni, dlatego ostatnio nawet nie odkładamy Gryzaka na półkę. Czytamy ten, jak i poprzednie tytuły. To świetna seria i liczę, ze powstaną kolejne, równie zabawne przygody Gryzia. 😊 Książki są tak pięknie wydane, ze z powodzeniem sprawdzą się jako prezent.


Z całego serca polecam książkę pt. "Gryzak. Łap potworka", zakupicie TUTAJ.


Recenzje poprzednich tytułów z serii ("Gryzak. Książkopotworek" oraz "Gryzak. Księga Dinozaurów"), znajdziecie na blogu. 

 Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Wilga


Komentarze

  1. Możliwe ze zakupie ja mojej siostrzenicy 🤩

    OdpowiedzUsuń
  2. Super książeczka. Wszelkie dodatki, otwory i urozmaicenia na stronach to zawsze dodatkowa atrakcja. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz