AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. PIERWSZE PUZZLE - PAŹDZIERNIKOWE NOWOŚCI KSIĄŻECZEK DLA DZIECI

"Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze puzzle", to kolejna wspaniała seria książek dla najmłodszych, wchodzącej w skład wciąż rozrastającej się serii. Wydawnictwo Harper Kids nie próżnuje i wciąż zaskakuje nas wyjątkowymi nowościami dla naszych pociech.


Najnowsze publikacje skierowane są do najmłodszych dzieci. Książeczki te to nie tylko radość z oglądania uroczych, kolorowych obrazków, ale też wspaniała zabawa z puzzlami oraz ćwiczenie dla małych rączek. Publikacje te to solidne książeczki, wykonane z naprawdę twardej, wytrzymałej tektury. Powierzchnia jest śliska, a rogi zaokrąglone. Na białym tle przedstawiono subtelne, urocze obrazki (ilustracje: Lisa i Damien Barlow). Każdy jest podpisany. W biblioteczce Nikosia pojawiły się dwa tytuły: "Pierwsze puzzle. Arka Noego" oraz "Pierwsze puzzle. Zwierzęta w podróży".  


ARKA NOEGO

(klik) 

W książeczce tej przedstawiono budowę arki, rodzinkę Noego oraz zwierzęta, które zabrał na pokład. Na lewych stronach mamy krótki tekst do przeczytania dziecku z ilustracją. Po prawej stronie zawsze znajdziemy duży puzzel z ilustracją. Maluch może go wyjmować i wkładać z powrotem. Pod puzzlem kryje się kolorowa ilustracja. Elementy można wyjmować dzięki wyciętym w stronie otworkom. Z połączonych puzzli powstanie nam Arka Noego.


 ZWIERZĘTA W PODRÓŻY


(klik)

Jedzie pociąg, a w pociągu zwierzęta. Jakie? Otwórzcie książeczkę i sami zobaczcie! Dzieci bardzo lubią książki, których bohaterami są zwierzaczki. Aligator, niedźwiedź, kot, koń, biedronka, kangur. Kto jeszcze podróżuje w wagonikach? W przeciwieństwie do "Arki Noego", w tej książeczce jest mniej tekstu. 


Z dużych puzzli maluszek złoży pociąg z wagonami. Zabawa jest wesoła. Na wewnętrznej stronie puzzli napisano nazwy zwierząt z danego wagonika.


Zabawa z książeczkami  z serii "Pierwsze puzzle", ćwiczy skupienie i umiejętności motoryczne maluszka. Pobudza jego ciekawość i wyobraźnię. Kontakt z tymi książeczkami poszerza wiedzę o otaczającym świecie, rozwija słownictwo. Książeczki te umilą czas wolny w domu, czy dłużącą się podróż. 


Seria jest tak pięknie wydana, tak przemyślana, ze z powodzeniem sprawdzi się jako prezent dla dziecka. Tytuł "Arka Noego" może być również ciekawym wprowadzeniem do tematów biblijnych. Zachęcam do czytania i oglądania książeczek wspólnie z dziećmi.


 Serdecznie polecamy wraz z Nikodemem, któremu książeczki bardzo się spodobały. 😊 Oprócz zaprezentowanych dwóch tytułów, dostępny jest trzeci, pt. "Kolorowy autobus".


Za egzemplarze dziękujemy 

Wydawnictwu Harper Kids

Komentarze

Prześlij komentarz