Młody naukowiec. Notatnik, Alice James - RECENZJA

"Młody naukowiec. Notatnik", to fascynująca publikacja dla wszystkich, których ciekawi nauka. Jest to drugi tom z serii książek naukowych dla dzieci od Wydawnictwa Wilga. Autorką niniejszej pozycji jest Alice James.
 


Młody naukowiec. Notatnik
 
Książka zamknięta jest w  utwardzonej oprawie. Co ciekawe, informacje i ciekawostki podano w bardzo ciekawy sposób. Nie są to treści spisane linijka w linijkę. Fakty naukowe i treści zamieszczono w dymkach, chmurach, tabelach. Na stronach umieszczono w sposób pionowy lub poziomy. Do tego kolorowe ilustracje.
 

Wewnątrz jest sporo miejsca do własnych notatek, przemyśleń, rysunków i obserwacji.
 

Dzięki tej książce młody czytelnik w tej książce będzie mógł: projektować, analizować, wyobrażacie sobie, rozwiązywać, testować. Do pomocy przyda się ołówek, papier, klej lub taśma oraz nożyczki.
 


Na początku posiadacz książki będzie mógł uzupełnić pewne informacje, np. zapisac wszystkie pytania dotyczące tego, jak, lub dlaczego pewne rzeczy się dzieją, opisać własne pytania, oraz pomysły na przetestowanie tego, co przyszło im do głowy.



W książce przeczytamy o: błyskawicznych reakcjach, łzach, czyli badaniach ciał niebieskich, reflektorach i tęczy, do czego służy papier, jak dokonuje się podziałów gatunków zwierząt na grupy, jak w lustrze powstaje odbicie, jak powstają płatki śniegu. Będzie wiele ciekawostek o kosmosie, procesach adaptacji roślin i zwierząt, minifilmach, mocy i przyspieszeniu, projektowaniu robotów, a nawet szkieletach! A to tylko namiastka! 
 
 


To wyjątkowa, niezwykle ciekawa książka o nauce, która jednocześnie angażuje dziecko do działania. Wszystkie spostrzeżenia, pomysły oraz rozwiązania zadań, mały naukowiec będzie mógł zapisać w tej publikacji.
 


 
Jeśli chcecie zainteresować swoje pociechy nauką, ale w taki przystępny sposób, albo wspólnie odkryć zjawiska zachodzące w otaczającym na świecie, koniecznie zapoznajcie je z tą książką. 

 
Polecam serdecznie!



Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Wilga


Komentarze

  1. Zapowiada się interesująco. Wiem komu polecić to wydanie. Dziękuję za polecenie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę, że dzieciaki będą miały się czym zachwycać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ostatnim razem miałam okazje kupić tą książeczke mojemu synkowi. Bardzo ucieszył się z tego powodu :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz