"Niezwykła nauka. Ukryty świat", Dara Ó Briain - RECENZJA

 Na rynku czytelniczym pojawia się coraz więcej książek popularnonaukowych, skierowanych do młodszych czytelników.

Język, jakim są napisane, jest przystępny i coraz częściej w tego typu książkach pojawia się lekka forma nakrapiana dobrym humorem. To wszystko sprawia, że książki te zwracają uwagę dziecka i znajdują coraz więcej sympatyków.

Wydawnictwo Wilga jest jednym z naszym ulubionych. Książki, które ukazały się pod jego szyldem, są bardzo ciekawe pod względem tematycznym. Posiadają też cudowne ilustracje. Wśród wydanych publikacji, nie brakuje także tych popularnonaukowych. Na naszym blogu znajdziecie kilka przykładowych tytułów, a dziś kolejny z nich.

 

"Niezwykła nauka.  Ukryty świat"

 


(Klik)

Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że wokół nas dzieje się tyle fascynujących rzeczy. Nawet wtedy, kiedy nic nie robimy, coś się dzieje. Zachodzą różne procesy i zjawiska niewidzialne gołym okiem. Autor książki w przystępny, nierzadko humorystyczny sposób pokazuje nam, co takiego każdego dnia dzieje się w przyrodzie. Jakie procesy i zmiany zachodzą w naszym otoczeniu.Z książki czytelnik dowie się m.in.: Dlaczego sen jest taki ważny? Czym są elektrony? Czy częsta kąpiel jest nam naprawdę potrzebna? Jaką rolę odgrywa nasza skóra? Czy bakterie mogą być pożyteczne? Jak ciało spala tłuszcz? Jak działają sprzęty elektroniczne? Dlaczego autobusy jeżdżą trójkami? Jak samoloty wzbijają się w górę? Czy sztuczna inteligencja jest groźna? Na te oraz wiele innych pytań odpowie nam autor. Wszystko podane w lekki i przystępny sposób. Poznając jedną ciekawostkę, czytelnik będzie chciał odkryć kolejne.Treść ma zróżnicowaną czcionkę. Ilustracje nacechowane są nie banalnym humorem. Dominującym kolorem w szacie graficznej jest niebieski. Forma publikacji jest naprawdę ciekawa, dlatego przez kolejne strony przechodzi się płynnie. O nudzie nie ma tutaj mowy.

 Ja już czekam na kolejnetego typu książki od autora. Sama poznałam wiele ciekawych faktów, o których do tej pory nie miałam pojęcia lub z istnienia których w ogóle nie zdawałam sobie sprawy.

 Jeśli chcecie udowodnić dzieciom, że nauka wcale nie musi być nudna, koniecznie pokażcie im książkę "Niezwykła nauka. Ukryty świat", albo jeszcze lepiej - przeczytajcie ją wspólnie i razem odkryjcie fascynujące ciekawostki. Polecam!
"Niezwykła nauka.  Ukryty świat"

Autor: Dara Ó Briain z udziałem Kate Davies
Ilustracje: Dan Bramall

 Tłumaczenie: Patrycja Za rawska
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Strony: 304

 Premiera: 14.04.2021

 

 

 

Za egzemplarz dziękuję

Wydawnictwu Wilga


Komentarze

  1. Dobrze, że dzięki tej pozycji także Ty poszerzyłaś swoją wiedzę. Super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię takie niebanalne publikacje, dzięki którym można dowiedzieć się czegoś nowego.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz