Opowiastka o staruszku i psie, Barbro Lindgren - RECENZJA

 Tę cudowną książkę wypatrzyłam na Instagramie. Posty z jej zdjęciem przewijały się wielokrotnie, co bardzo mnie zaintrygowało. Publikacja do tego stopnia wzbudziła moje zainteresowanie, że postanowiłam ją zamówić dla nas. 

Tytuł "Opowiastka o staruszku i psie" wypatrzyłam na stronie księgarni internetowej Tania Książka. Nie zastanawiałam się i zamówiłam ją do naszej biblioteczki.

 

 Opowiastka o staruszku i psie

  Publikacja ta wydała mi się ciekawa z kilku powodów. Po pierwsze, występuje w niej pies (🐶🧡), po drugie, po okładce wiedziałam, że jest to publikacja, która mi się spodoba, ale też mocno wzruszy. I tak rzeczywiście było. Po trzecie, moją uwagę zwróciła piękna ilustracja na okładce.
 

Format książki jest niewielki, natomiast treść i zachwycające ilustracje zrobiły swoje. Byłam tą historią naprawdę poruszona. robiło mi się smutno, ale też jeszcze bardziej uświadomiłam sobie, że wokół nas żyje wiele samotnych starszych osób, które potrzebują kogoś, z kim mogą porozmawiać, spędzić czas. Ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia, a są samotni.

  
Książkę wydało Wydawnictwo Zakamarki. Jest to opowieść o starszym panu, który mieszkał sam. Bardzo chciał mieć on przyjaciela, jednak inni albo się z niego śmiali, albo mu dokuczali, a nawet szczuli psami. Wieczorami staruszek płakał z tego powodu (ja również w uroniłam kilka łez). Starszy pan nawet dał ogłoszenie do gazety, że Szuja przyjaciela. Codziennie czekał przed domem, ale nikt się nie pojawiał. Jednak pewnej nocy, do siedzącego na schodach staruszka podszedł...duży pies. Od tej pory starszy pan i pies staną się najlepszymi przyjaciółmi...


 
Wspaniała, poruszająca i pięknie ilustrowana opowieść o starości, samotności, potrzebie przyjaźni oraz otwartości na innych. Serdecznie polecam zwrócić uwagę na tę ważną i wartościową lekturę.

 


Tytuł "Opowiastka o staruszku i psie" znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka. Polecam też zajrzeć do zakładki nowości. Tam również można wyszukać wiele ciekawych tytułów. 

 

Za egzemplarz dziękujemy Księgarni Tania Książka.

 

Komentarze

 1. Wygląda pięknie, a z opisu również poruszająco. Zawsze lubiłam książki dla dzieci, które wzruszają i uczą, szczególnie empatii. Warto zapamiętać tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam, że jest to naprawdę wartościowa lektura. Sama z chęcią się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto takie książki czytać wspólnie z dziećmi. Na pewno dla każdego niesie cenną naukę

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki są bardzo potrzebne. Dobrze że można takie znaleźć na półkach w księgarniach.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz