"Basia" na wiosnę cała w zieleni - nowości książkowe oraz gra dla dzieci

 W dzisiejszym wpisie pragnę pokazać Wam cztery nowości od HarperKids, których bohaterką jest Basia, rezolutcja dziewczynka, której przygody opisuje pani Zofia Stanecka, a którą ilustruje pani Marianna Oklejak. 

 


Będą to trzy książki oraz jedna gra. Wszystkie propozycje w zielonej oprawie, jak to na wiosnę. 🙂 💚

 

"Basia i Franek i zwierzaki"

 


 (Tutaj)

 

To tytuł z serii kartonowych książeczek opracowanych z myślą o najmłodszych. Publikacja ma zaokrąglone rogi i sztywne strony. 

 

 

 

Franek to młodszy braciszek Basi. Dziewczynka opowiada mu o otaczającym go świecie, pomaga odkrywać nieznane. W tej książeczce Franek pozna odgłosy różnych zwierząt. Prosty i przystępny tekst oraz dobrze znane ilustracje w książeczce, wzbudzają zainteresowanie, szczególnie najmłodszych pociech.

 

 

"Basia i Przyjaciele. Marcel"


 (Tutaj)

 

Książka w twardej oprawie, w sam raz dla przedszkolaków oraz dzieci, które potrafią już czytać samodzielnie. 

W tej części poznajemy Marcela, przyjaciela Basi, który kocha zwierzęta. Żadnemu nigdy nie odmawia pomocy, troszczy się o nie tak, jsk potrafi najlepiej. W jego domu azyl znalazły już koty: Guzik, Płaton i Arena oraz papuga zwana Eugeniuszem. Jest głośno, ale wesoło. Pewnego dnia mama przynosi do domu wielkiego, zaniedbanego psa. Ktoś chciał otruć biedne zwierzę. Czy w tym w tym zwierzyńcu znajdzie się jeszcze miejsce dla tej psinki?


  

W serii "Basia i Przyjaciele", poznajemy coraz to nowych przyjaciół dziewczynki, ich zainteresowania, ale też problemy. To doskonałe książki mówiące o relacjach z rówieśnikami i rodziną. To też opowieść o Wielkiej miłości i empatii do zwierząt, szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia. Ukazuje dziecięcą wrażliwość na losy zwierzst, które nie często zostały skrzywdzone przez człowieka. Bardzo piękna książka. To moja ulubiona pozycja z najnowszych publikacji. Marcel przypomina mi mnie samą kiedy byłam dzieckiem. Ja również starałam się pomagać zwierzętom w potrzebie.🐭🐱🐶🐦🐤 💖 

 

"Basia. Wielka Księga o uczuciach"


 (Tu)

 

Kolejny tom z serii "Wielka Księga". W tej części, mali czytelnicy wraz z bohaterką i jej bliskimi, poznają różne uczucia, których oni doświadczają. Dzięki opowiadaniom, dzieci lepiej je zrozumieją, będą potrafiły je rozpoznać i nazwać. 

W środku przeczytamy o: empatii, współczuciu, ekscytacji, szczęściu, miłości, wzruszeniu, uldze, tęsknocie, smutku, rozczarowaniu, nudzie, stresie, irytacji itp. 

Na końcu znajdziemy Złote Myśli Miśka Zdziśka o uczuciach. Książka jest pięknie wydana, ciekawie i mądrze napisana. Jej lektura jest bardzo przyjemna, pouczająca. 

Tekst jest przemyślany i ciekawie skomponowany. Jedne uczucia są opisane na przykładzie historyjki. Inne natomiast to przemyślenia bohaterów na temat danych emocji. Treściom towarzyszą kolorowe ilustracje pani Marianny Oklejak. Wyjątkowa publikacja, idealna dla dziecka w wieku przedszkolnym. 

 

 

"Basia w zoo. Gra" 

 


(Klik)

 

Ostatnią nasza propozycją jest gra o bardzo prostych zasadach. Format pudełka jest niewielki, dzięki czemu zawsze znajdzie się na grę miejsce. 🙂 Autorem gry jest Tom Delme.

 

 W małym, zielonym pudełku znajdziemy:

 

- instrukcję,

-36 kafelków w 4 kolorach z 12 różnymi zwierzakami (po 3 kafelki z danym zwierzakiem i po 9 każdego koloru),

- 8 żetonów postaci w 4 kolorach, po 2 na gracza: Basia, Janek, Mama i Tata. 


Zasady gry są banalnie proste, dlatego bez problemu z rozgrywką poradzą sobie dzieci w wieku 3+. 

 


Wprowadzeniem do gry jest krótka opowiastka zamieszczona w instrukcji. W grze wcielamy się w fotografów. Mamy możliwość rozgrywki w trzech wariantach: w wersji podstawowej, dla młodszych graczy oraz dla starszych dzieci.


 Gra przypomina memory. Gracze wybierają sobie postać, w którą się wcielają. Kafelki układają obrazkami zwierząt do dołu. 

 


Celem gry jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć ze zwierzakami. Każdy kafelek to jedno zdjęcie. Musimy jednak uważać, aby nie zrobić zdjęć dwóch takich samych zwierząt lub trzech zdjęć zwierząt z takim samym kolorem tła.


Niniejsza propozycja gry to niesamowita przygoda i świetna zabawa. A przede wszystkim miło spędzony czas w gronie najbliżych. 🙂 

 


Jeśli Wy i Wasze dzieci nie znacie jeszcze "Basi" to koniecznie musicie ją poznać. Historie zamkniete w książkach serii, są pełne ciepła, ale też pozytywnego humoru. Każda opowieść mówi o czymś ważnym, posiada wartościową treść. Uczy, skłania też do rozmowy z dzieckiem o jego odczuciach, radościach czy smuteczkach.


Basia to świetna kompanka, z którą pociechy będą odkrywać świat i radzić sobie z małymi i dużymi problemami. Ta rezolutna dziewczynka z pewnością im wiele wyjaśni. Myślę, że mali czytelnicy zaprzyjaźnią się z nią na stałe. 🙂 

 

Za egzemplarze dziękujemy wydawnictwu

Harper Kids

 

 

 


Komentarze

 1. Wszystkie książki o Basi są bardzo ciekawe, a gra planszowa też jest fantastyczna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny byłby Piotruś z postaciami z tych książek:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ulubiona bohaterka młodych czytelników, nic dziwnego, że z radością sięgną po książki i gry z jej udziałem. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Basia, to seria książek która bardzo cenię. Wiele jest w niej tytułów, które zapadły nam w pamięć.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz