"Karnawał w Zoo", Sophie Schoenwald - RECENZJA

Uwielbiam pięknie ilustrowane książki dla dzieci, przy których będziemy śmiać się od ucha do ucha. Teraz, Kiedy wieczory są dłuższe, nie ma lepszej pory na wspólne czytanie. Czy zgodzicie się ze mną?


"Karnawał w Zoo"

Autor: Sophie Schoenwald

Ilustracje: Güther Jakobs

Tłumaczenie: Urszula Pawlik

Wydawnictwo: Esteri

Oprawa: twarda

Strony: 32

Data wydania: 2020Moje dzieci lubią książki, w których występują zwierzęta. Właśnie skończyłam czytać Tośkowi najnowszą książkę, której bohaterami są zwierzęta mieszkające w ogrodzie zoologicznym.

"Karnawał w Zoo" to niezwykle barwna opowieść, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Esteri

Pewnego dnia w dyrektor zoo, pan Alfred Niecierpliwiec odkrywa, że w ogrodzie pojawiły się dziwaczne zwierzęta. Zupełnie nie podobne do tych, które mieszkają w zoo. Żyrafa, hipopotam, pingwin, słoń, mrówkojad, małpy, a nawet tygrys, wyglądają jakoś tak inaczej. 

Jak się okazało, zwierzęta urządziły sobie bal przebierańców. Jednak kto jest kim? Czy Alfredowi Niecierpliwcowi uda się rozpoznać wszystkie zwierzęta? Pomóc w tym ma mu bardzo mądry jeż, Ignacy Miętus. Czy razem uda im się zaprowadzić porządek w zoo i rozpoznać w przebraniach wszystkie zwierzęta? Warto przeczytać tę opowieść, aby wraz z bohaterami odgadnąć, kto kryje się za danym przebraniem. 😉

"Karnawał w Zoo" to bardzo zabawna książka opowieść dla całej rodzinki, dlatego idealnie sprawdzi się jako wspólna lektura. Książka ma twardą, bardzo kolorową oprawę. Środek natomiast prezentuje się jeszcze piękniej. Na każdej stronie mamy duże ilustracje, które zajmują większość miejsca w książce. Propozycję te można więc czytać, ale i oglądać. Dzieciom na pewno kolorowe obrazki z sympatycznymi bohaterami przypadną do gustu. 

 

Ciekawa historia oraz cudowna szata graficzna to nie wszystko, co czeka na małych czytelników. 

Na końcu książki znajdą oni instrukcję do wykonania maski jeża Ignacego. Można więc lekturę zakończyć miłym, kreatywnym akcentem.
Polecamy "Karnawał Zoo" bardzo serdecznie. Lektura z pewnością Was rozbawi i umili wspólnie spędzony czas.


Znajdziecie ją na stronie Wydawnictwa Esteri.Komentarze

  1. Ilustracje faktycznie piękne. Już choćby z tego względu jestem bardzo na tak.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ślicznie wydana książka. Moim dzieciom na pewno by się spodobała.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz