"Jedwabne Szlaki", Peter Frankopa

 Bardzo lubię sięgać po książki historyczne, dlatego kiedy dowiedziałam się, że Wydawnictwo Wilga wydało tak imponującą publikację, wiedziałam, że muszę muszę ją przeczytać.

 

 "Jedwabne Szlaki. Nowa historia świata"

Autor: Peter Frankopan

Ilustracje: Neil Packer

Tłumaczenie: Iwona Michałowska-Gabrych

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: twarda

Strony: 128

Data premiery: 12.11.2020


Książka, a raczej księga, jest przepięknie wydana. Jest dość ciężka. Okładka jest w odcieniach niebieskiego i zdobiona złotymi elementami. Prezentuje się naprawdę elegancko, dlatego idealnie sprawdzi się na prezent dla dzieci, ale i dorosłych, którzy interesują się historią. Publikację napisał Peter Frankopan, znany historyk, który w bardzo ciekawy sposób prezentuje dzieje ludzkości związane z Jedwabnymi Szlakami. Wszystko przedstawia swoim czytelnikom w sposób interesujący, ale jasny i przystępny.Na początku książki zamieszczono bardzo czytelny spis treści. Swoją wędrówkę czytelniczą rozpoczynamy od czasów wielkich imperiów i cywilizacji starożytnych. Będziemy podążać szlakami wiary, mądrości, czasów niewolników, wojny, katastrofy i cierpienia.
Niezwykle ciekawe opisy oraz imponujące ilustracje, mapy i labirynty, skupiają uwagę czytelnika. Od lektury ciężko się oderwać, ponieważ jest naprawdę wciągająca. Ja czerpałam? z niej wiedzę. Książkę czytało się bardzo przyjemnie, nie nudziłam się. Tekstu jest naprawdę dużo, jednak nie można powiedzieć, że wieje z niego nudą. To naprawdę ciekawa lektura, która przybliża czytelnikowi Jedwabne Szlaki już od czasów historycznych. Być może książka ta rozbudzi w dzieciach zainteresowanie historią oraz pragnienie odkrywania jej tajemnic? 
Mnie książka z miejsca zafascynowała. Na Tośka publikacja ta musi jeszcze trochę poczekać, natomiast myślę, że wzbudzi jego zainteresowanie i być może będzie pomocna w nauce szkolnej. Serdecznie polecam!Za egzemplarz

dziękujemy Wydawnictwu

Komentarze

  1. Jaka piękna jest ta publikacja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa pozycja i z pewnością jest godna uwagi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszałam o niej wcześniej, ale będę miała ją na uwadze.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz