Książki, które pomogą dziecku w nauce - 3 wyjątkowe propozycje od HarperKidsNa rynku wydawniczym nie brakuje interesujących książek dydaktycznych, które wspierają edukację naszych dzieci. To wspaniałe, ponieważ prezentują one otaczający nas świat w fascynujący sposób. Można w nich też znaleźć więcej ciekawostek dotyczących konkretnego tematu, niż w szkolnych podręcznikach.


Dziś chciałabym zaprezentować Wam 3 wyjątkowe tytuły książek, które wydało Wydawnictwo HarperKids. Moga się one okazać naprawdę pomocne w lekcjach, ale też wzbogacą wiedzę dziecka o nowe ciekawostki, których nie wyczyta ze szkolnych podręczników.


"Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki" (Dostępna TU)


Nie wiem, jak Wy, ale ja zawsze uwielbiałam tę część historii, która opowiadała o czasach starożytnych: Egipt, Grecja, Rzym. Bardzo lubiłam lekcje historii, które poruszamy tematykę  ludów starożytnych.
Ta publikacja okazała się fascynująca! Już sama okładka jest zapowiedzią wyjątkowej pozycji książkowej. Nie można od niej oderwać oczu.
Każda strona przedstawia jedno hasło oraz ilustracje związane ze starożytnością. Na początku mamy spis treści, w którym zaprezentowano wszystkie hasła. Lekturę zaczynamy od starożytnego Egiptu. Na początku Nil, mumie oraz potężni faraonowie. Dalej mamy Fenicjan, Minojczyków, Greków (te cywilizację uwielbiam za ich mitologię) oraz Rzymian.
Tekst opracował Cive Gifford, natomiast cudowne ilustracje do książki wykonała Gosia Herba. Hasła są zaprezentowane w ciekawy i przystępny sposób. Publikację czyta się strona po stronie, na dłużej zatrzymując wzrok przy ilustracjach, które bez dwóch zdań, idealnie wpisują się w klimat książki.


"Świat starożytny w 100 słowach" to przepięknie wydana publikacja, którą warto mieć w domu. Jeśli szukacie prezentu książkowego dla dziecka w wieku szkolnym lub kogoś, kto interesuje się starożytnymi cywilizacjami, to ta pozycja sprawdzi się w tym celu idealnie! Gorąco polecam!


"Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?"

 (Dostępna TU)


Tym razem publikacja o tematyce przyrodniczej. Człowieka ze zwierzętami, wbrew pozorom łączy naprawdę wiele. Mamy podobne zachowania, upodobania. Nie wierzycie? No to koniecznie zajrzyjcie do tej książki, a przekonacie się, że mam rację.Naukowcy prowadzą wiele badań nad różnymi zachowaniami zwierząt różnych gatunków. Okazuje się, że tak naprawdę wiele z nich są podobne do zachowań człowieka.Autor książki, Christopher Lloyd, wymyślił nowe słowo, "człekozwierz". Tym samym słowem zatytułował książkę, o której wspominam. Zaprezentował on w książce czynniki, które postanowił porównać: społeczność, uczucia, inteligencja. Czy w tych sferach ludzie od zwierząt bardzo się różnią? Jak się okazuje - nie! Przykładem mogą być pszczoły. Nie tylko ludzie potrafią pracować zespołowo. Pszczoły miodne również ze sobą współpracują, a nawet porozumiewają się ze sobą za pomocą tańca!


Zwierzęta również mają uczucia. Samica niedźwiedzia polarnego, dba o swoje młode  przez 2-3 lata. Pilnuje je i broni, a nawet bawi się z nim turlając na śniegu.

Okazuje się, że zwierzęta, jak chociażby walenie czy słonie przeżywają żałobę. Wiele gatunków wykazuje się inteligencją np. słonie azjatyckie, butlonosy czy kaszaloty.


Przykładów fascynujących wyników badań nie brakuje, a ich lektura jest wciągająca i robi wrażenie. 

 

Na końcu publikacji znajdziemy  Słowniczek, a także zdjęcia i krótkie informacje badaczy zwierząt (ekolodzy, etolodzy, biolodzy, psycholodzy i zoolodzy), którzy dokonali niezwykłych odkryć i badań.


"Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?" to wyjątkowa lektura z uroczymi ilustracjami, dla wszystkich miłośników zwierząt, ale nie tylko. Polecam jej lekturę jak najbardziej.


No i najlepsze zostawiłam na koniec! Oto książka z udziałem bohaterów mojej ulubionej dobranocki. 😊


"Muminki. Słownik obrazkowa polsko-angielski" (Dostępna TU)


Niezwykły słownik polsko-angielski dla dzieci z Muminkami w roli głównej. Coś dla dzieci uczących się języka obcego, ale i fanów "Muminków". Do kolekcji lub jako prezent, ta książka to pomysł idealny! Publikacja jest wzbogacona o ilustracje w wykonaniu Tove Jansson.

Wielki słownik z mnóstwem przydatnych słów, zwrotów i zdań. Są nawet takie nietypowe, związane z Muminkami. Mnóstwo oryginalnych ilustracji Tove Jansson. Jestem pewna, że książka spodoba się najmłodszym czytelnikom i pomoże w nauce języka angielskego.
Wszystkie książki zamknięte są w twardej oprawie. Każda z pewnością spodoba się dzieciom (no i Wam 😉). Świetna pomoc do nauki dla dzieci, doskonała lektura w wolnej chwili, doskonały pomysł na prezent. My jesteśmy książkami zachwyceni. 

Te, jak i więcej wspaniałych tytułów znajdziecie pod tym linkiem 👉 KLIK.


Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu HarperKids.
Komentarze

 1. O Starożytności i Słownik też mam, ta trzecia też wygląda bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka Człekozwierz wygląda przecudnie, na pewno spodobałaby się moim chłopakom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe propozycje dla małych ciekawskich. Najbardziej zainteresował mnie Świat starożytny w 100 słowach, jestem ciekawa tej książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam entuzjastyczne recenzje "Świata starożytnego...", chyba do niego zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam okazję się z nią zapoznać i ze swojej strony też serdecznie polecam, bardzo wartościowa publikacja.

   Usuń

Prześlij komentarz