"Złota Księga Bajek" - Książki dla dzieci idealne do czytania przed spaniem od Wydawnictwa HarperKids

 "Złota Księga Bajek" to wspaniała seria od HarperKids, która świetnie sprawdzi się jako dziecięca lektura na dobranoc.


W naszej biblioteczce mamy kilka tytułów z tej serii. W październiku otrzymaliśmy kolejne dwa tytuły, które czytałam chłopcom przed snem. Tytuły serii przedstawisją przygody bohaterów z popularnych animacji, które możecie znać z telewizji. Tak jest również w przypadku naszych książek. Obie bajki znamy, aczkolwiek tej o pociągach obejrzeliśmy kilka odcinków.


Seria "Złota Księga Bajek" jest pięknie wydana. Jej znakiem rozpoznawczym jest pięknie złote zrobienie napisu na okładce i grzbiecie. Książki ustawione obok siebie na półce, prezentują się naprawdę świetnie. Będą też dobrym pomysłem na prezent.


"Robot Trains 2. Opowieści ze świata pociągów"


Książka przedstawia 13 opowieści o przygodach bohaterów znanej animacji. Jeśli jednak Wasze pociechy jej nie znają, na początku zaprezentowane zostały wszystkie pociągi ze Stalowego Patrolu. Jesr to drużyna, która pomaga tym, którzy potrzebują wsparcia i są w tarapatach. Zawsze mogą też liczyć na wzajemną pomoc. Jednak w opowieściach pojawia się też kilku gagatków z Duke'yem na czele, którzy będą próbować pokrzyżować plany Stalowe mu Patrolowi. Czy im się to uda?
Książka opowiada o przyjaźni i współpracy i potrzebie niesieniu bezinteresownej pomocy. Jest pełna przygód i kolorowych ilustracji. Z pewnością spodoba się dzieciom."Kot-o-ciaki. Przygody Kotociaków"


Książeczka spodoba się małym fanom bajki "Kot-o-ciaki" oraz wszystkim miłośników kotów.

Na początku książki znalazła się króciutka prezentacja bohaterów. Przedstawione koty to sympatyczna rodzinka z trójką małych kotków: Pianką, Budyniem i Krakersem.Mój Nikoś bardzo lubi tę bajeczkę, dlatego nie zdziwiłam się, że książka tak mu się spodobała. Bardzo często po nią sięga, ogląda ilustracje. Chętnie też słucha czytanych przeze mnie opowieści, choć często muszę przerywać lekturę, ponieważ on w tym czasie chce pooglądać obrazki. 🙂 W tej książce jest sporo mniejsza czcionka, jednak nie sprawia to kłopotu w czytaniu. Rodzeństwo kotków ma wspaniałe przygody i niesamowite pomysły na zabawę oraz wspólnie spędzonanie czasu. Chcecie je poznać że swoimi pociechami? Przeczytajcie "Złotą Księgę Bajek". 😉


Jak podobają Wam się powyższe tytuły? Nam bardzo. Jestem ciekawa kolejnych tomów, które będę mogła czytać chłopcom wieczorami. No i lubimy je oglądać i poznawać nowe perypetie, wypełnione dobrą zabawą. Ciekawi nas również, jak bohaterowie radzą sobie z różnymi problemami. Nierzadko takie rozwiązania mogą pomoc dzieciom w ich kłopotach, które są bardzo podobne. 😊 Polecamy serdecznie!  

 

Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu HarperKids.

Komentarze

 1. Czytałam obie, wspaniale, że są wydawane na podstawie współczesnych bajek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam te serie książeczek. My mamy część z Maszą i Niedźwiedziem, którą czytam synkowi co jakiś czas. Chętnie zakupię i inne pozycje z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pięknie wydane książki, z miłą chęcią zakupię obie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak byłam dzieckiem lubiłam zbiory takich bajek w jednej książce.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię książki z tej serii, a dzieciaki w bibliotece to się o nie zabijają!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz