"Opowiem ci, mamo, co robią dorośli", Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 "Opowiem ci, mamo..." to jedna z lepszych serii książek dla dzieci. Podoba mi się, ich format oraz to, że są kartonowe. Najciekawsza jednak jest ich treść (choć tak naprawdę jest jej niewiele 😉) oraz nietuzinkowa szata graficzna. 


Tytuł: "Opowiem ci, mamo, co robią dorośli"

Seria: "Opowiem ci, mamo"

Autor: Katarzyna Lajborek

Ilustracje: Przemysław Liput

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Oprawa: książka kartonowa

Strony: 28

Dostępna: TUTAJ

 Wiek: 0-6 lat


Seria wyszła spod skrzydeł Naszej Księgarni i liczy już sporo tytułów (14 tomów). W naszej bibliotece jest to dopiero druga książka z kolekcji, ale mamy nadzieję, że uzupełnimy braki. W październiku ukazał się nowy tytuł: "Opowiem ci, mamo, co robią dorośli". Dwójka dzieci Kasia i Przemek, prowadzą program telewizyjny "Co robią dorośli". Do swojego programu zaprosili sześć rodzin z bloku blisko parku. Prowadzący będą sprawdzać, co robią, jakie mają zwyczaje, kto wchodzi w skład rodziny. Na pierwszej rozkładówce poznamy je wszystkie. Od razu zauważymy, że każdy model rodziny jest inny.

 


 Jak wygląda ich dzień? Czym jeszcze się różnią? O tym przekonamy się na kolejnych stronach. Sprawdzimy też, czy dorośli mają w sobie coś z dzieci, jakie przyjmują role i obowiązki, poznamy ich profesje itd. Oprócz mieszkań, mamy okazję również zobaczyć, jak wygląda miasto w godzinach szczytu, co dzieje się w jego centrum oraz jak rodziny spędzają czas wolny w miejskim  parku oraz parku wodnym.


Jedna rozkładówka, przedstawia jedną scenkę z życia którejś z rodzin. Poniżej pojawiają się nasi prowadzący, którzy zadają pytania bohaterom, ale mają też kilka pytań do czytelników. Wszystko po to, aby sprawdzić ich spostrzegawczość oraz słuchanie i czytanie (jeśli dziecko opanowało umiejętność samodzielnego czytania) ze zrozumieniem. 


Książka jest fantastyczna. W środku aż roi się od szczegółów i szczególików, których możemy poszukać. Publikacja dostarcza świetnej zabawy, pomaga też ćwiczyć cenne umiejętności, jak spostrzegawczość, koncentrację czy umiejętność opowiadania. Zabawa z książką może trwać długie godziny. 

 


My tego typu publikacje zabieramy w dłuższe podróże autem, bo zawsze potrafią zająć naszych chłopców. Za każdym razem coś innego na ilustracjach zwraca ich uwagę. Są nimi bardzo zainteresowani, dlatego wiem, że tego typu książek u nas nigdy dość.  

"Opowiem ci, mamo, co robią dorośli", to co prawda czternasty tom serii, jednak mamy nadzieję, że uda nam się uzupełnić bibliotekę o poprzednie tytuły. Sprawdzałam je i już wiem, że przynajmniej połowa z nich będzie wzbudzała zainteresowanie chłopców. Małymi krokami zbliżają się święta, więc okazja, aby je im podarować będzie idealna! A uwierzcie, ze te książki na prezent nadają się świetnie! 😉Tytułu "Opowiem ci, mamo, co robią dorośli" znajdziecie na Stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia". Polecamy!


Komentarze

 1. Ja też bardzo lubię te książki, są ciekawe i pięknie wydane!

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak,ta zeria jest mi dobrze znana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To swietna seria dla dzieci, moga sie z niej wiele dowiedziec, szczegolnie, jak zyja inni ludzie. To pozwala nabrac dystansu do wlasnej codziennosci. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie, ilustracje też mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Potworki mojego brata też bardzo lubią książeczki z tej serii. Ja z resztą teź, bo są cudnie wydane i przemyślane.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzieci bardzo lubią, kiedy na ilustracjach wiele się dzieje, mogą wówczas dopowiedzieć swoje historie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba już wiem komu ją podaruję. Dziękuję za inspirację.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz