"Natka i zbuntowany królik", Ruth Quayle, Wydawnictwo Wilga


Dziś kolejna wspaniała książka dla dzieci od Wydawnictwa Wilga, która jest początkiem nowej serii. Tytuł książki to "Natka i zbuntowany królik". Jest to przezabawna publikacja, której bohaterka skradła moje serce.

Autorką niniejszej książki jest Ruth Quayle, a zilustrowała ją Julia Christians. W środku książeczki, na czytelnika czekają trzy przezabawne opowiadania. Natka to rezolucja dziewczynka z głową pewną pomysłów. Dziewczynka nie znosi niczego, co związane jest z księżniczkami, natomiast kocha zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć własne i jest bardzo zaskoczona, kiedy jej starsza siostra na urodziny dostaje królika. A przecież to Natka je uwielbia! Czy dziewczynka doczeka się swojego pupila? O tym dowiemy się czytając pierwsze opowiadanie.


Druga historia ma związek z Wróżką Zębuszką. Natce zaczyna chwiać się ząb.  Dziewczynka boi się, że bez jej wiedzy, wróżka ukradnie jej mleczaka. Natka chowa ząbek pod poduszką  swojej siostry. Komu więc wróżka przyniesie cztery monety?Natka ma wiele niesamowitych pomysłów i marzeń. Tym razem chciałaby otrzymać ogrodowy zraszacz, na co nie zgadzają się jej rodzice. Bez obaw, nasza bohaterka znajdzie i na to sposób. 😉


"Natka i zbuntowany królik" to pełna ciepła i humoru książka, z lektury której przyjemność będą miały zarówno dzieci, jak i czytający im dorośli. Tekst ma sporą czcionkę, dzięki czemu nadaje się idealnie do samodzielnego czytania przez dziecko. Narracja w książce jest pierwszoosobowa, a więc całą sytuację poznajemy z punktu widzenia bohaterki. Czytając książkę, mamy wrażenie, że wydarzenia opisuje prawdziwe dziecko. Prosty sposób wypowiedzi, zachowania, niezwykła kreatywność, idealnie odzwierciedlają główną postać.

 

Natka jest bardzo zabawną i pomysłową bohaterką.

Ilustracje nie mają kolorów, natomiast mają humorystyczny charakter. Pasują do treści idealnie.Lektura bardzo mi się spodobała, przeczytałam ją też szybko. Książka jest przyjemna i wesoła. Bardzo miło spędza się przy niej czas. Serdecznie polecam! 
 

 Tytuł: "Natka i zbuntowany królik"

Autor: Ruth Quaye

Ilustracje: Julia Christians

Tłumaczenie: Anna Błasiak

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: miękka

Strony: 128

Wiek: 6+

 

 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Wilga. 
 

Komentarze

 1. Bardzo podoba mi się ten druk i możliwość samodzielnego czytania przez dziecko. Proste ilustracje nie rozpraszają, ale jednocześnie urozmaicają tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł na książkowy prezent dla najmłodszych czytelników chętnie podchwytuję, widać, że wiele się w tej przygodzie dzieje. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka do doskonalenia czytania! Duże litery, ciekawa historia. To musi się podobać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa i prosta książeczka, poszukam jej podczas najbliższych zakupów

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak nie kocha, typowych rzeczy dla dziewczynek to idealna książka. Bo sama też tego nie lubię. Wolę odchylenie od normy

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo lubię takie historie, sama się w nich zaczytuję, także chętnie się przekonam, co ta Natka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja córka to Natka. Czy muszę dodawać, że kocha króliki i sama trochę jest zbuntowana? ;) Chyba muszę mieć tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi sie spodobała ta książka i Twoja recenzja. Na pewno ją kupię.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz