"Dusia i Psinek-Świnek. Wielka miłość", Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Lubicie serię książkowe? Ja bardzo, zarówno te dla dorosłych, jak i te dla dzieci. W bibliotece chłopców mamy kilka serii, których każdy tytuł wzbudza w nas ciekawość, jaka tym razem czeka na nas przygoda!
Jedną z takich serii książeczek dla dzieci jest Dusia i Psinek-Świnek od Naszej Księgarni. Mamy wszystkie wydane tytuły, łącznie z najnowszą częścią zatytułowaną "Dusia i Psinek-Świnek. Wielka miłość". Dusia to mała dziewczynka, która chodzi do przedszkola, w którym przeżywa masę niesamowitych przygód. Towarzyszy jej ulubioną maskotka- Psinek-Świnek, którą uszyła jej mama. Autorką serii jest Justyna Bednarek, której pióro bardzo lubię i wysoko cenię. Każda z jej książek bardzo mi się spodobała, dlatego sięgam z wielkim zainteresowaniem po kolejną, która ukaże się na rynku wydawniczym.
Jak możecie wywnioskować po tytule, ta część Dusi będzie dotyczyła wyjątkowej miłości, która łączy dziadków dziewczynki.
Rodzice Dusi mają kłopot. Z powodów zawodowych, mają problem z odbiorem córeczki z przedszkola. Na szczęście z pomocą przychodzą dziadkowie, rodzice taty Dusi. Dziewczynka zauważa, że jej dziadków łączy bardzo silna więź. Dziadek dosłownie nosi babcie na rękach, a babcia uwielbia piec dziadkowi serniki, choć nie zawsze wychodzą takie, jak powinny. 😉

W przedszkolu też się dzieje. W grupie Dusi, pojawia się nowy chłopiec, Klaudiusz. W dowód miłości, chłopiec daje Dusi w prezencie lalkę, Różową Dziewczynkę i twierdzi, że w przyszłości ożeni się z Dusią. Cała ta sprawa nie podoba się Tomkowi, najlepszemu przyjacielowi Dusi, który do przedszkola codziennie przychodzi z czerwonym czajniczkiem. W środku naczynia dzieje się wiele, bowiem swój świat mają tam inne zabawki przyniesione do przedszkola przez inne dzieci. Pan Pomarańcza zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Różowej Dziewczynce. Czy z wzajemnością?
Ciepła, pełna uroku opowieść dla każdego przedszkolaka. Seria "Dusia i Psinek-Świnek" z pewnością przypadnie do gustu wielu dzieciom, które bardzo szybko utożsamiają się z bohsterami. Każda historia zamknięta jest w twardej oprawie, ma kwadratowy format oraz kredowy papier. Opowieść ciekawi od pierwszych stron, jest pięknie ilustrowana przez panią Martę Kurczewską. 
 Polecam bardzo serdecznie ten, jak i poprzednie tytuły z serii od Naszej Księgarni. Ksiazeczek o Dusi szukajcie na stronie Wydawnictwa TUTAJ.

Komentarze

 1. Tematyka książki i ilustracje bardzo mnie zaintrygowały i sama chętnie bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa pozycja, nie słyszałam o niej wcześniej, a myślałam że na bieżąco śledzę nowości wydawnicze dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej książeczki, ale myślę, że zainteresowałaby moje dzieciaki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam tę serię, mam zamiar kupić tę najnowszą część, po Twojej recenzji widzę jeszcze bardziej, ze warto :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna historia i cudowne ilustracje;) Książka warta przeczytania:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam jeden lub dwa inne tomiki, ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz