"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

"NIE BÓJ SIĘ! WILEKA KSIĘGA STRACHU (NIE TYLKO) DLA CYKORÓW", CZYLI O STRACHU SŁÓW KILKA. NASZA KSIĘGARNIA


 Każdy z nas czegoś się boi. Są rzeczy, które paraliżują nas, wywołują obawy i lęki bez względu na wiek. To, co dla kogoś może wydać się błahym, wręcz śmiesznym problemem, w oczach innej osoby będzie budziło lęk. Strach towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów. To emocja, która jest nam potrzebna, bowiem wysyła sygnał, że coś się dzieje, coś nam zagraża. Ostrzega nas, ale także motywuje do działania.


"Nie bój się! Wielka księga strachu (nie tylko) dla cykorów" to pięknie wydana przez Naszą Księgarnię książka, która może stanowić encyklopedię wiedzy na temat strachu. To wyjątkowe dzieło Milady Rezkovej, z niebanalnymi ilustracjami Lukaáša Urbanka i Jakuba Kaše.Po publikacji oprowadzi czytelnika nie kto inny, tylko Strach (który na kartach książki przyjął formę czarnej kulki z patyczkowatymi kończynami) oraz chłopiec o imieniu Jurek. Cała tematyka została zawarta w dwunastu ciekawie zaprezentowanych rozdziałach, jednak lekturę możemy zacząć w dowolnym fragmencie, bowiem wszystko świetnie ze sobą współgra. Tytuł każdego z nich, został przedstawiony na jednej rozkładówce. Publikacja jest ciekawie rozplanowana, a zagadnienia przystępnie wyjaśnione. Tekst nie zajmuje całych stron, a przybiera on różne formy: wydruk w dużej i małej czcionce, tekst zamknięty w dymkach, kolorowych polach. Kolor czcionki również jest zróżnicowany. Mądrej treści, towarzyszą humorystyczne ilustracje.

 

Z książki tej dowiemy się m.in.: Skąd pochodzi słowo "strach"?, Skąd się bierze? Jakie rozróżniamy rodzaje strachu? Co strach robi z naszym ciałem? Czego najbardziej się boimy? Czym są koszmary?  Jakie postacie przyjmuje strach? Czym są lęk, panika, przerażenie i fobia? Czy odwaga to przeciwieństwo strachu?  Na te, jak i wiele innych nurtujących nas pytań odpowie niniejsza pozycja książkowa. Pomiędzy treścią merytoryczną, znajdziemy także humorystyczne historyjki i obrazki.


Publikacja "Nie bój się! Wielka księga strachu (nie tylko) dla cykorów" to także książka aktywizacyjna. W środku znajdziemy bowiem wiele zadań, tj. : krzyżówka, rysowanie czy eksperymenty do wykonania. Na końcu zaś na czytelnika czeka krótki quiz do rozwiązania.


 Książka pt."Nie bój się! Wielka księga strachu (nie tylko) dla cykorów" pozwoli dziecku zajrzeć w głąb siebie i lepiej siebie poznać. To kopalnia wiedzy na temat strachu i wszystkiego, co z nim związane, nie zapominając jednak o odwadze. Młody czytelnik łatwiej zauważy swoje lęki i być może szybciej się z nimi rozprawi, ponieważ będzie znał ich źródło. Publikacja pozwala bliżej przyjrzeć się emocji, jaką jest strach, oswoić się z nim, lepiej go zrozumieć, a także nauczyć się reagować na sytuacje nim spowodowane. To książka warta poznania nie tylko przez młodych czytelników. Dorośli również mogą śmiało po nią sięgać. Polecam! 😉Za egzemplarz
dziękujemy
Wydawnictwu Nasza Księgarnia


Komentarze

 1. Genialna publikacja! Umiejętność radzenia sobie ze strachem jest bardzo pożądana, a trudno jej nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa i pomysłowo wydana książka! Rzeczywiście - tyle się mówi o różnych mocjach, a o strachu jakby mniej, a przecież każdy się czegoś boi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tej publikacji, ale widzę, że warto to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe. A dla dzieci w jakim wieku jest przeznaczona? Asia

  OdpowiedzUsuń
 5. Już o tej książce słyszałam. Wydaje się świetną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podoba ta książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda intrygująco i na pewno jest niebanalna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też ją u siebie mamy, właśnie czeka na recenzję. Bardzo ciekawa lektura, pozwalająca oswoić dziecięce lęki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz