PUZZLE I UKŁADANKI Z PUCIEM POD CHOINKĘ, NASZA KSIĘGARNIA


Książki, gry czy układanki, to w naszym przypadku pewniaki, jeśli chodzi o prezenty.  Do gier planszowych czy książek mojej starszej pociechy nie trzeba specjalnie nakłaniać. Z puzzlami bywa różnie. Ważne, aby były one dostosowane do możliwości synka oraz aby obrazek był ciekawy. Wtedy układa je chętnie. 😉

 Pucio to bohater książek i układanek od Naszej Księgarni. Moje dzieci mają kilka pozycji na swoich półeczkach. Dołączą do nich dwie kolejne, absolutnie wspaniałe, które chłopcy znajdą pod choinką. Dziś chce je Wam pokazać. Mam nadzieję, że wpis ten ułatwi Wam wybór prezentu dla swojej pociechy. 


 Solidnie wykonane pudełka w formie sześcianu, że sznureczkiem, kryją w środku same wspaniałości. Szata graficzna opakowan może zdradzić małe co nieco. 😊 Obie propozycje oparte na podstawie książek pani Marty Galewskiej-Kustry, z ciepłymi ilustracjami pani Joanny Kłos.


"PUCIO I MISIA UBIERAJĄ CHOINKĘ"
 (Dostępne TUTAJ)


  Oto Pucio w nowej, świątecznej, a przez to jakże pięknej odsłonie! Granatowe pudełeczko zawiera puzzle o niestandardowych kształtach. Dziecko ma za zadanie ułożyć choinkę z 22 elementów. Obrazek choinki widnieje na pudełku. Aby widok był dokładniejszy, otwieramy pudełko i podpieramy wieczko skrzydełkami. Gotowa ułożona choinka ma wymiary 35cmx50cm. Układanka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 2 roku życia.


 Nikoś jest jeszcze na nią za mały, ale myślę, że Tosio spokojnie sobie z nią poradzi, mimo nietypowych kształtów układanki, co muszę przyznać, jeszcze bardziej wzbudza ciekawość i chęć ułożenia choineczki, którą Pucio ubiera wraz ze swoją siostrą, Misią. Same elementy są bardzo dokładnie wykonane, ze sztywnej tekturki. Sam obrazek jest prześliczny, dokładny pod względem graficznym. Każdy element jest wyraźnie wydrukowany, nasycony kolorami. Jestem pewna, że prezent ucieszy moje dziecko. Miłym dodatkiem, jest sześć okrągłych zawieszek przedstawiających bohaterów książek pani Marty Galewskiej-Kustry. Można nimi przystroić świąteczne drzewko, ale można też zawiesić je w pokoju czy na wózku. Są naprawdę śliczne.


"PUCIO. PIERWSZE ZABAWY"
 (Dostępne TUTAJ)
 Tym razem prezent dla mojego młodszego synka, Nikosia. "Pucio. Pierwsze zabawy" to propozycja dla dzieci w wieku 1+. Pudełko ma identyczny kształt, jak puzzle, natomiast różni się zawartością. Tym razem w środku znajdziemy 40 elementów, które stwarzają możliwość zabawy  na 6 propozycji. Ale od czego jest kreatywność? Tabliczki mogą być materiałem do nowych, wymyślonych przez nas zabaw.  Na zestaw składają się dwa rodzaje tabliczek: kwadratowe z obrazkami z wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi w dymkach (20), oraz prostokątne z podpisami - onomatopeje, identyczne co na kafelkach z obrazkiem (20). Wszystkie elementy są solidnie wykonane, mają zaokrąglone rogi oraz z ciepłe i pogodne ilustracje.
Do pudełka dołączona jest instrukcja z propozycjami zabaw. Możemy je dostosować do możliwości oraz wieku dziecka. Na początku możemy pokazywać obrazek, opowiadać, co przedstawia, wypowiadać dźwięki i zachęcać dziecko do ich powtarzania. Innym wariantem jest poproszenie dziecka, aby wskazało opisany przez nas obrazek. Taka zabawa ćwiczy skupienie, koordynację wzrokowo-ruchową oraz spostrzegawczość. Uczy nowych słów, dostarcza wiedzy o otaczającym dziecko świecie, czynnościach, zwierzętach itp. Że starszym dzieckiem kafelki możemy wykorzystać podczas ćwiczeń nauki samodzielnego czytania. 


 Z maluchem można też pobawić się w odnalezienie właściwego obrazka. Ze stosiku wybieramy 2-3 płytki i układamy je obok siebie. Dziecko musi się im dokładnie przyjrzeć. Po jakim czasie odwracamy tabliczki obrazkami do dołu i prosimy dziecko aby pokazało, gdzie jest konkretny obrazek. Tutaj ćwiczymy pamięć i koncentrację. 


  Pucio to bohater wspaniałej serii książeczek oraz gier dla dzieci. Myślę, że moje propozycje spodobają się naszym chłopcom. Już nie mogę doczekać się, kiedy z Tosiem ułożymy puzzle, a z Nikosiem pobawimy się w naśladowanie dźwięków. 😊

 Propozycje od Naszej Księgarni są pięknie zapakowane, szata graficzna jest miła dla oka. Dostarczają dziecku wspaniałej zabawy, ale świetnie sprawdzają się także jako pomoce dydaktyczne i logopedyczne. Zabawa i nauka? U nas zawsze w cenie! Serdecznie polecam! 🙂 Przedstawionych przeze mnie propozycji, szukajcie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Komentarze

 1. Jeju, jakie to fajne! Chyba pomyślę nad taka wersją Pucia dla młodszej :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie śliczne puzzle, szczególnie te z choinką. Takie puzzle to i u nas miałyby wielkie powodzenie, bo oboje z Synkiem lubimy głównie mało elementowe zestawy i to nic, że tylko maluchy układają małe, a starsi większe zestawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja 2-latka bardzo lubi "Pucio. Pierwsze zabawy", poprzednie zestawy z Puciem i oczywiście książki również :) Choinka jeszcze dla niej za trudna, ale starsza chętnie układa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy pucia i dzieciaki go bardzo lubią

  OdpowiedzUsuń
 5. cudne są te zestawy, coś dla mojego bobasa

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mamy oba zestawy, są naprawdę świetne i solidnie wykonane. Zaletą tego z sylabami jest fakt, że można wykorzystywać go na wiele różnych sposobów, wymyślać własne gry i zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mója córka bardzo lubi układać puzzle. Rozkładamy się na dywanie i cały wieczór mamy zajęty :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pucio u nas królował, teraz jest jakaś cisza, ale myśle, ze to chwilowe

  OdpowiedzUsuń
 9. Karolina Borycka19 grudnia 2019 21:21

  Super te puzzle. Dla mojego młodego idealne

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz