KSIĄŻKA POD CHOINKĘ: "DZIENNIK ŁOWCY PRZYGÓD. MADAGASKAR. KLĄTWA PASIASTEGO LEMURA", SZYMON RADZIMIERSKI, ZNAK EMOTIKONNie jesteśmy rodziną, która dużo podróżuje. Wyjeżdżamy najczęściej na wakacje, czasami jednodniowe wycieczki.  Nie bylismy jeszcze za granicą. Może kiedy dzieci podrosną i poukładamy kilka spraw, postaramy się to zmienić. 😉Natomiast chętnie oglądamy programy przyrodniczo-podróżnicze, ale też czytamy książki podróżnicze.


 Jeśli lubicie podróże, albo Wasza pociecha interesuje się nimi, to mam ciekawą propozycję książkową, która może się jej (ale i Wam) spodobać. Tym samym może okazać się świetnym prezentem książkowym pod choinkę. 😊🎄

 "Dziennik Łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura"
to książka młodego podróżnika, Szymona Radzimierskiego. Przyznam z niemałym wstydem, że nie słyszałam o nim, aż do dziś. Bardziej kojarzę Nelę, małą reporterkę. Cieszę się jednak, że publikacja ta trafiła do nas, ponieważ mogę nadrobić zaległości czytelnicze. Szymon to nastolatek, który podróżuje po świecie, a swoje wrażenia oraz przygody z wypraw opisuje w swoich książkach.  W najnowszym tytule przeczytamy o jego podróży na Madagaskar. Dla mnie wyspa ta kojarzy się m.in. rodzimym domem Króla Juliana z popularnej bajki. 😊 Jak przeczytamy, jest tam o wiele ciekawszych, wręcz fascynujących rzeczy do zwiedzania i podziwiania. 

 Lektura jest wciągająca. Zaczynając, trudno jest przerwać czytanie w jakimkolwiek momencie. Książka jest świetnie napisana, jest ciekawa, wciągająca. Narracja pierwszoosobowa pozwala jeszcze lepiej "wgryźć się" w książkę. Szymon opowiada o swoich wrażeniach oraz tym, czego podczas swojej podróży doświadczył, kogo poznał itp.

 Pokazuje nieznane nam miejsca, ludzi i ich zwyczaje, a także wspaniałą część przyrody, jaką są rośliny i zwierzęta. Interesującym opisom, towarzyszą fascynujące zdjęcia, które skupiają na sobie wzrok i uwagę czytelnika. Ja nie mogłam się na nie napatrzeć. Widziałam po nich palcami i byłam szczerze zachwycona pięknem natury. Oprócz zdjęć nie zabrakło też obrazków, które są ciekawym akcentem.


 Czym jest klątwa pasiastego lemura? Tego Wam nie zdradzę. Warto jednak sięgnąć po ten tytuł i się tego dowiedzieć. Muszę tylko Was ostrzec, że po pierwszej stronie będziecie mieć ochotę na więcej. Mi było ciężko się od lektury oderwać. 😊 Uważam, że publikacje warto przeczytać razem z dzieckiem. Warto o niej pomysleć jak o książkowym prezencie. Myślę, że obdarowane dziecko będzie nią ogromnie zainteresowane. Książki nadają się idealnie na prezent. Tę gorąco polecam!

Książka do nabycia TUTAJ.


Autor: Szymon Radzimierski 
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Oprawa: miękka 
Strony:  304

 Za egzemplarz dziękuję
 Wydawnictwu Znak EmotikonKomentarze

 1. Ta książka wygląda pięknie i zapowiada się na ciekawą. Na pewno zachwyciła by tak mojego Synka, jak mnie samą. Szczerze powiedziawszy, to zazdrościmy Wam jej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie kończymy ją czytać :) Warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na naprawdę fajną książkę, choć u nas jeszcze ciut na nią za wcześnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy odnależli w sobie żyłkę podróżniczą :) Dzięki takim książkom można zwiedzić cały świat, nawet nie wychodząc z domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. książka pod choinkę to zawsze super sprawdzony pomysł dlatego bardzo często korzystamy z niego jako dodatek np. do zabawki czy biletu do kina.

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś dla mojego Ignacego!!! Muszę mu kupić jako dodatek do prezentu świątecznego, dzięki za polecenie :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz