"Skarpetki powracają. Banda Czarnej Frote", Justyna Bednarek, Wyd. Poradnia K


 Jak ja nie mogłam doczekać się tej książki! Uwielbiam szalone skarpety, bohaterki książek Justyny Bednarek oraz ich zwariowane przygody! W końcu najnowsze przygody zagościły w naszej biblioteczce, a ja w końcu mogłam zaspokoić swoją czytelniczą ciekawość i poznać ich perypetie. 

W "Bandzie Czarnej Frote" prym wiedzie tytułowa czarna prawa skarpeta, ale pojawią się też inne, niemniej interesujące skarpetkowe bohaterki. 😀 

  
 Mama małej Be postanawia zrobić wielkie porządki w koszu z bębna bielizną. Czarna skarpetka frote, aby uniknąć losu niepotrzebnych już ubrań, które lądują w worku, ucieka przez dziurę pod pralką, przez którą uciekały inne skarpetki, o których czytaliśmy w poprzednich częściach. 

Dziwnym trafem, "Czarna" trafia na statek piracki, od którego rozpoczynają się jej niesamowite przygody. A będzie się działo! Dzięki pomocy pająka ucieknie ze statku, na podarowanej przez niego łódce z łupiny kokosa. Płynąc po morzu,  napotka też inne skarpety, które zabierze na swój misterny pokład. Razem czeka ich wiele niesamowitych przygód. 


 Banda Czarnej Frote zmierzy się także z pewnym typkiem spod ciemnej gwiazdy, będzie uciekać przed białymi rękawiczkami. Co jeszcze je spotka? Jedno jest pewne, z lekturą nudzić się nie będziecie, bo akcja pędzi, a raczej płynie naprawdę wartko. Fabuła wciąga. Jest ciekawa, tekst czyta się lekko, szybko i przyjemnie, a buzia sama układa się do uśmiechu. 

Najnowsze przygody skarpetek spodobają się każdemu czytelnikowi bez względu na wiek, to jest pewne. Ja je uwielbiam, z resztą jak wszystko, co wyszło spod pióra pani Bednarek. Każda kolejna  jej publikacja, to strzał w dziesiątkę! Rozsmakowałam się w tych książkach, o ich przesycie nie ma mowy. 😉
 

Tak niesamowita jak opowieść o skarpetach, jest szata graficzna, którą stworzył Daniel de Latour. Wszak pisząc o książce, nie mogę pominąć towarzyszącym treści znakomitym niepozbawionym humoru obrazkom. Jego styl jest tak charakterystyczny, a kreska tak wyrazista, że bardzo szybko rozpoznaję jego rękę w ilustracjach innych publikacji. Są to obrazy bardzo wyraźne, a jednocześnie niepozbawione pewnej wyjątkowości. Justyna Bednarek i Daniel de Latour to duet doskonały.


  Jeśli lubicie twórczość Justyny Bednarek, znacie przygody skarpetek i jesteście ciekawi najnowszego tomu, gorąco i szczerze polecam! Tej książki nie możecie przegapić.
Za egzemplarz
dziękuję
Wydawnictwu
Komentarze

 1. Skarpetki sa super :). Czytaliśmy jedną z części.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razem polecam kolejne + zeszyt z zadaniami. 🙂

   Usuń
 2. O tej nowości nie mamy. Lena kocha przygody skarpetek musimy nabyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej nowości nie mamy koniecznie musimy nabyć nowe przygody skarpetek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podchwytuję pomysł na książkowy prezent, takie książki cieszą się sporą popularnością wśród czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz