"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

RYMOWANKI MALUSZKA. KARTONOWE KSIĄŻECZKI DLA NAJMŁODSZYCH OD WYDAWNICTWA WILGA


 Stary niedźwiedź mocno śpi, Idzie rak nieborak, A-a-a, kotki dwa, Wpadła gruszka do fartuszka...Któż z nas nie zna tych rymowanek? To wesołe wierszyki znane od pokoleń. Mnie uczyła ich moja prababcia, a teraz ja uczę ich swoje (i cudze 😉) dzieci. Mam do nich ogromny sentyment. Tym większa była moja radość, kiedy okazało się, że Wydawnictwo Wilga wydało serię rymowanek dla najmłodszych: "Rymowanki dla maluszka"

W jej skład wchodzą cztery kartonowe bajecznie ilustrowane książeczki, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Te niewielkie książeczki to czar mojego dzieciństwa, szczególnie najmłodszych lat. Znalazłam w nich wszystkie wierszyki i teksty piosenek, które znam, jak i te, o których nie słyszałam. W jednej książeczce znajdziemy kilka rymowanek oraz piosenek. Ilustracje do książeczek wykonała Małgorzata Detner Detner.


Lata osa koło nosa,
Idzie rak nieborak,
 Wpadła gruszka do fartuszka, 
Jedzie pociąg, 
Krasnoludki

 Każda część nosi tytuł jednej popularnej rymowanki. W środku zaś znajdziemy ich kilka. Szybko wpadający w pamięć tekst idzie w parze z prześliczną szatą graficzną, która obrazuje treść. Kolory, urocze obrazki, przykuwają oko, zwracają uwagę i są dodatkowym tematem do rozmowy z maluchem. Cztery kartonowe książeczki o zaokrąglonych rogach są bezpieczne dla mojej najmłodszej pociechy. Z pewnością będą nam towarzyszyć w podróżach autem, ale też podczas spaceru, czy w czasie pobytu w poczekalni w przechodni. Będą doskonałymi pozycji w dziecięcej biblioteczce, sprawca się idealnie jako pomysł na prezent dla malucha. 

  
A-a-a...kotki dwa,
 Idzie kominiarz,
Chodzi lisek koło drogi,
Koci, koci łapci,
Stary niedźwiedź mocno śpi,


  Zamieszczone w książeczkach rymowanki uczą koncentracji, ćwiczą pamięć, uważne słuchanie, zacieśniają emocjonalne więzi z rodzicem. Wspomagają rozwój emocjonalny i dostarczają wspaniałej zabawy, wprawiając w dobry nastrój. 😊Mam chusteczkę haftowaną,
Kizia-Mizia, Baloniku mój malutki,
Babcia zupę gotowała, 
Sroczka kaszkę warzyła,
Wlazł kotek na płotek,
Ślimak, ślimak,
Biedroneczka,
Idzie ścieżką miś Wydawnictwo Wilga zawsze miło nas zaskakuje, tak też i było tym razem. Książeczki są fantastyczne, dopracowane pod każdym względem. Z pewnością długo będą jednymi z naszych ulubionych. Polecamy gorąco! 😊Za egzemplarze
Dziękujemy Wydawnictwu Wilga


Komentarze

 1. śliczne te książeczki, idealne dla maluszków na początek czytelniczej drogi:) Piękne obrazki i prosty tekst to jest to co maluchy kochają:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy te książeczki. Taka podróż nostalgiczna w czasy dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takich książeczek nigdy nie za wiele, mamy dużo i ciągle kupujemy kolejne 🙈

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój najmłodszy synek uwielbia książeczki z wierszykami. Te na pewno by mu się spodobały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się takie wydania książkowe

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie kartonowe książeczki myślę że są bezpieczniejsze dla dzieciaczków, miło dla oka że kolorowe są.

  OdpowiedzUsuń
 7. Swietna seria dla maluszkow, moj Nikodem uwielbia te wierszyki

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne książeczki, dla maluchów jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne książeczki dla najmłodszych. Bardzo takie lubimy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale świetne! Całkiem zapomniałam o istnieniu wielu z tych wierszyków a są przecież rewelacyjne. Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 11. W sam raz coś dla mojego Mikołajka :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz