"MIŚ PRACUŚ" - Nowa seria książeczek dla najmłodszych z ruchomymi elementami od Wyd. Wilga


 Biblioteczka Nikosia rośnie z każdym dniem. Nie jest jeszcze tak duża, jak regał z książkami jego starszego braciszka, jednak młodsza pociecha również ma swoje ulubione tytuły. Na razie większą część książeczek młodszego synka stanowią kartonówki. Chyba wiecie z jakich powodów. 😉 Niki mógłbym porwać papierowe strony, a tego nie chcemy. Dlatego też większość książeczek w jego biblioteczce to tekturowe publikacje.


Niki lubi, kiedy mu czytam, bardziej jednak woli patrzeć na kolorowe obrazki, samodzielnie przewracać strony. Wśród propozycji książeczek, mamy kilka takich, które idealnie angażują jego małe rączki. Wszystko za sprawą ruchomych elementów, które można przesuwać i obracać w różnych kierunkach. Nikoś ostatnio dostał dwie tego typu książeczki, które wchodzą w skład najnowszej serii książeczek dla maluchów od Wydawnictwa Wilga. Seria nosi nazwę Miś Pracuś, a tytuły, które otrzymaliśmy są tak wspaniale, że spodobały się nawet jego starszemu bratu. 🙂


"Miś Pracuś. Straż pożarna"


To na pewno dlatego, że jedna kartonówka nosi tytuł "Straż pożarna". 😉 Jak mówi seria, głównym bohaterem jest Miś Pracuś. Ten brunatny niedźwiadek nigdy nie próżnuje. Zawsze ma łapki pełne roboty, ale nie narzeka, ponieważ lubi być potrzebny i pomocny.  Tym razem Miś Pracuś zostaje strażakiem. Wraz z innymi zwierzętami strażakami spieszy wozem strażackim na ratunek. Kogo uratuje?"Miś Pracuś. Zabawy na wsi"

 "Pracuś Miś zabawy na wsi" To tytuł idealny dla naszego młodszego synka, który wykazuje zainteresowanie zwierzątkami. Wszystkie ilustracje, które je przedstawiają, zwracają jego uwagę. Tak też było i tym razem.  W tej książeczce nasz bohater pomaga przyjacielowi na farmie. Jakie zwierzęta wiejskie tam pozna?

Seria miś Pracuś jest idealna dla ciekawych świata maluszków. Książeczki nie tylko ciekawią, cieszą oczy pięknymi i kolorowymi ilustracjami, ale mają też walor edukacyjny. Z tymi tytułami maluch dowie się czym zajmuje się straż pożarna, na czym polega praca strażaka oraz pozna wiele zwierzątek, które można spotkać na wsi.
 

 Każdy tytuł składa się z 8 sztywnych stron w twardej okładce i zaokrąglonych rogach. Teksty zawarte wewnątrz książeczek są bardzo proste, rymowane, zapisane w dużej, wygodnej do czytania czcionce, po jednym zdaniu na stronę. 

 Ruchome elementy pojawiają się już na okładce. Dziecko może wysuwać je lub obracać w kierunku pokazanym przez strzałki, paluszkiem lub kilkoma paluszkami na raz. Dla malucha odkrywanie ukrytego obrazka jest niesamowicie ekscytujące, a kiedy zobaczy co kryło się za ruchomym elementem, radości nie ma końca. 🙂Jeśli macie maluszki w domu lub wśród bliskich, gorąco polecam Wam oba tytuły. Zarówno do dziecięcej biblioteczki, jak również jako pomysł na prezent. Z pewnością ucieszą one niejednego malucha.
Za egzemplarze
dziękujemy
Wydawnictwu


Komentarze

 1. Bardzo fajne książeczki.
  Podobają mi się książki z suwakami. Dzieci je uwielbiają. Oprócz zabawy mają jeszcze sporo edukacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne książeczki dla maluszków, U nas Nikosiowi bardzo się spodobały

  OdpowiedzUsuń
 3. Super że biblioteczka rośnie już od małego

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham kartonowe książeczki. Tematyka jaki i forma idealna dla małych rączek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne są te książeczki, mojemu synkowi bardzo by się podobały. Musimy powiększyć o nie naszą biblioteczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podrzucę tę serię moim koleżankom, które mają małe dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz