"Maks i Emilka. Pies i kupa szczęścia", Wydawnictwo RM


Każdy, kto posiada w domu zwierzaka wie, że dla człowieka jest on nie tylko szczęściem, ale też obowiązkiem. O pupili trzeba dbać: karmić ich, wyprowadzać na spacery, czesać, czyścić kuwetę, regularnie prowadzić do weterynarza,  czy po nich sprzątać. Szczególnie posiadanie psa to wielka odpowiedzialność.  Zwierzęta to nie zabawki, które możemy rzucić w kąt kiedy tylko nam się znudzą. To żywe stworzenia, które czują, potrzebują naszej uwagi i troski. 


  Dziś chcemy z Tosiem pokazać Wam bardzo ciekawą książkę. Warto ją podsunąć dziecku, które od jakiegoś czasu prosi rodzica o zgodę na posiadanie w domu czworonoga. 

  Dzięki Wydawnictwu RM mogliśmy zapoznać się z najnowszą serią ciekawych i pouczających książeczek dla dzieci pt. "Maks i Emilka". Każdy tytuł będzie poświęcony odrębnemu zagadnieniu, na które warto zwrócić uwagę. Serię rozpoczyna książka zatytułowana "Maks i Emilka. Pies i kupa szczęścia". 

  Maks i Emilka to rodzeństwo. Chłopiec ma sześć lat, natomiast jego siostrzyczka jest od niego dwa lata młodsza. Maks chodzi już do zerówki, a Emilka do przedszkola. Rodzeństwo ma wiele zainteresowań, ale uwielbia też przygody. Tym razem poznamy jedną z nich. Czego ich ona nauczy?


  Maks i Emilka bardzo pragną mieć własnego psa. Mama tłumaczy im, że posiadanie czworonoga to nie tylko wspólna zabawa, ale także poważne obowiązki. Pewnego dnia dzieci odwiedza ciocia Zosia z ukochanym jamnikiem, Serdelkiem. Ciocia musi wyjechać na kilka dni. Prosi dzieci, aby podczas jej nieobecności zaopiekowały się jej przyjacielem. Mali bohaterowie przekonają się, czy bycie właścicielem psa to łatwa sprawa i z jakimi obowiązkami się wiąże. Czy dzieci im podołają i będą gotowe na to aby mieć własnego pieska?


 Książka autorstwa pani Anny Paczuskiej to bardzo mądra publikacja dla dzieci. Na uwagę zasługują nie tylko piękne i kolorowe ilustracje Edyty Karaban z dużymi elementami, ale też treść opowieści. Szata graficzna stanowi oprawę dla tekstu, który wydrukowano w dużej, wyraźnej czcionce ułatwiającej czytanie. Całość zamknięta jest w miekkiej okładce w dużym kwadratowym formacie. Z tym tytułem dzieci wyniosą naukę, że zwierzęta są naszymi przyjaciółmi i należy o nie dbać, a często też wyręczać w pewnych czynnościach, które nie należą do najprzyjemniejszych, cmjak chociażby sprzątanie po nich.

  To ciekawa lekcja dla wszystkich tych, którzy chcą, aby w domu zamieszkał z nimi pies. Na końcu książeczki znajdziemy ciekawe podsumowanie: Dlaczego warto mieć psa, dlaczego jego posiadanie jest tak dużym obowiązkiem oraz dlaczego trzeba sprzątać...psie kupy! 😉 

Polecamy serdecznie niniejszy tytuł.

Znajdziecie go TUTAJ


Komentarze

 1. Bardzo lubię takie mądre książki, które uczą dzieci zasad.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna grafika każde dziecko marzy o pupilu więc warto mieć taką książeczke w swojej biblioteczce tak na zapas.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie zawsze był pies w domu.
  Dzieci wychowały się z pieskami,żółwiami,ptasznikami, patyczakami i rybkami.
  Kochają zwierzęta.
  Takie książeczki są bardzo potrzebne.
  Pozdrawiam-)
  Irena

  OdpowiedzUsuń
 4. Mądrzy rodzice potrafią zaangażować dzieci do opieki nad zwierzątkiem,
  bardzo fajna książeczka dla dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie dużo tych nowych książeczek dla dzieci, aż ciężko za nimi nadążyć

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś czuję, że przyda nam się w rozmowach o psie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz dla dzieci jest taki ogromny wybór książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczna książeczka.
  I bardzo pomocna

  OdpowiedzUsuń
 9. W sumie takie książki na pewno pozwalają poznać lepiej zachowanie psiaka i przygotować maluchy na fakt posiadania takiego zwierzęcia u siebie w domu. Ja jestem zdania, że jaki ten piesek by nie był to i tak należy o niego dbać i pielęgnować go jak najlepiej. Dlatego przy okazji zakupów w sieci od razu zamawiam w sklepie groomerskim https://sklep.germapol.pl/ wszystko to co jest mi niezbędne do właściwej pielęgnacji pupila.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz