"Co cię martwi?", Molly Potter, Wydawnictwo TADAM


 Jestem osobą wrażliwą, bardzo szybko się czymś przejmuję, przeżywam różne ważne wydarzenia, które zachodzą w moim życiu, szczególnie te, które dotyczą moich najbliższych. Choć muszę przyznać, że od kiedy zostałam mamą, mój kręgosłup jest twardszy, niż sprzed tego stanu. 🙂 Niemniej zawsze znajdzie się coś, co sprawia, że się czymś zamartwiam. 😉 Choć staram się wcielić w życie słynne "Don't worry, be happy", to nie zawsze mi się to udaje. 

Dzieci bez względu na wiek, też mają zmartwienia małe i duże. Jak o nich z rozmawiać? Gdzie leży ich przyczyna? Czym najczęściej zamartwiają się nasze pociechy i w jaki sposób można im pomóc?


  Chciałabym pokazać Wam wyjątkową książkę, która idealnie opisuje ten temat. Wydawnictwo Tadam wydało kolejną książkę autorstwa Molly Potter. Poprzednią miałam już okazję Wam pokazać w recenzji, którą znajdziecie TUTAJ. Dzisiaj pora na kolejny niemniej ważny tytuł.


  W książce znalazłam kilka najczęściej spotykanych powodów do zmartwień, które sama odczuwałam, kiedy sama byłam dzieckiem. Dobrze wiec rozumiem opisane na stronach sytuacje. Bardzo żałuję, że za moich czasów nie było tak rewelacyjnych książek, wtedy być może z pewnymi smuteczkami poradziłabym sobie szybciej, kto wie? Natomiast ogromnie mnie cieszy to, że publikacja ta trafiła do nas i wzbogaciła nasz bogaty księgozbiór. Moje dzieci na pewno wiele wyniosą z tej lektury. Do tej pory, książkę czytałam starszemu synkowi (Nikoś jest na nią jeszcze za mały, ale za parę lat jego również zapoznam z tym tytułem 😉), z którym na bieżąco omawialiśmy konkretne przykłady sytuacji, które mogą być powodem dziecięcych zmartwień. Być może niektóre z nich kiedyś będą jego dotyczyły. Wierzę, że wtedy łatwiej się z nimi upora i sobie z nimi poradzi. 


 To naprawdę ważna książka, dlatego trafiła na półkę z książkami wartościowymi. Tosiek ma skończone cztery lata i wiele z zamieszczonych tutaj treści zrozumiał. Czytany tekst wzbogacałam o własny komentarz podczas swobodnej rozmowy dotyczącej tego, co w danym momencie mu czytałam.  Książka jest pięknie wydana. Ma kwadratowy format z bogatą szatą graficzną i wartościowym tekstem. Wszystko to zamknięte jest w twardej oprawie. Dwanaście rozdziałów  czyta się naprawdę szybko i sprawnie, z ogromnym zainteresowaniem.


  Treść jest bardzo ciekawie rozplanowana. Jedna sytuacja to jedna rozkładówka. Na ilustracjach miejscami rozmieszczony został tekst. Po lewej stronie zapisano sytuację, wymienione w punktach uczucia, które dziecko może doświadczyć, co może myśleć w dymku jako myśl przedstawionej na ilustracji postaci. Po prawej podzielona na cztery scenki strona, która pokazuje, co z tego warto zapamiętać, gdzie szukać pomocy oraz jak sobie poradzić.


 Myślę, że ta książka okaże się pomocną i bardzo ważną książką w dziecięcej biblioteczce. Dorosłych również zachęcam do lektury. Na jej podstawie, możemy z dziećmi podjąć rozmowę na temat tego, co je martwi i jak mogą zmierzyć się z konkretnym problemem, czy zmartwieniem. Nam publikacja bardzo się spodobała. Koniecznie zwróćcie na ten tytuł uwagę.Tytuł: "Co cię martwi?"
Autor: Molly Potter
Ilustracje: Sarah Jennings
Wydawnictwo: Tadam
Oprawa: twarda
Strony: 32
Przedział wiekowy: 4+
DOSTĘPNA: TUTAJ

Za egzemplarz
dziękujemyKomentarze

 1. Bardzo mi się podoba ta książka. Myślę, że będzie dużym wsparciem dla dzieci i rodziców. Piękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Porusz dobre tematy i co najważniejsze peowokuje do rozmowy. Myślę, że spodoba się moim dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Łsfma ta książeczka pomocma bedzie dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książki, dzięki którym dzieci bardziej będą wierzyć we własne możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że dzieci mają zmartwienia - czasem na tyle duże, że aż przytłaczające. To, co nam wydaje się błahe, dla nich jest być albo nie być w maluszkowym świecie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobra i ważna tematyka! Dzieci na prawdę potrafią wymyślić sobie mnóstwo powodów by się przejmować - z resztą co się dziwić dzieciom, sami często to robimy. Taką książkę każdy powinien przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo pouczająca i mądra lektura, oby jak najwięcej takich publikacji pojawiało się na rynku

  OdpowiedzUsuń
 8. urocze grafiki ma ta książeczka i co ważne porusza fajne tematy!

  OdpowiedzUsuń
 9. widziałam gdzieś zapowiedz tej książki, chyba kupię, bo ostatnio moja córka ma problemy z wyrażaniem co ją złości ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. dodatko ilustracje są bardzo przejrzyste i wymowne, bardzo fajna książka i taka na czasie :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz