"Wszystko do nas wraca", Arkadiusz Lawrenc, Wyd. Novae Res


  W wakacje miałam dać sobie spokój z powieściami kryminalnymi i thrillerami. Miałam postawić na lekkie i przyjemne lektury. Tylko jak to zrobić, kiedy pojawia się tyle intrygujących tytułów, które ma się ochotę przeczytać już teraz? W moim notatniku zapisałam sobie już kilka (no dobra, kilkanaście) tytułów, które bardzo chce przeczytać. Wiele z nich zapowiada się naprawdę świetnie. No i skusiłam się. Chwyciłam za kryminał Arkadiusza Lawrenca pt. "Wszystko do nas wraca" Wydawnictwa Novae Res. Nie znam twórczości autora, jednak czytałam zapowiedź jego powieści i przyznam, że książka wzbudziła moja ciekawość. 


   Akcja powieści rozgrywa się w Gnieźnie. W mieście grasuje seryjny morderca. Jego pierwszą ofiarą jest dwudziestosześcioletnia Anna Gierasińska, którą odnaleziono w pobliżu płonącego auta. Kobieta została potwornie okaleczona. Śledztwo prowadzą podkomisarz Radosław Sokołowski oraz komisarz Zenon Wiśniewski. Sprawa jest dość zawiła, a morderca o pseudonimie Banita, pozostaje bezkarny. Dla swoich ofiar jest okrutny, a dokonanym przez niego zbrodniom, zawsze towarzyszy ogień. Czy policjantom uda się go złapać i powstrzymać jego okrucieństwo? Kim jest psychopata? Co go łączy z ofiarami?


  "Wszystko do nas wraca" to powieść, którą czyta się bardzo szybko, płynnie przechodząc z rozdziału do rozdziału. Jej objętość nie jest duża, do przeczytania mamy raptem 267 stron. Z książką uporałam się praktycznie w jeden dzień. To był dobrze spędzony czas, książka intryguje nabierającą tempa fabułą, ciekawi, pozwala nam snuć domysły, aby za chwilę zmienić kierunek naszych przypuszczeń. Finał książki mnie zaskoczył, ponieważ typowałam zupełnie inną osobę jako sprawcę. W sumie to oczekiwałam czegoś więcej, czegoś mi tu brakowało, ponieważ powieść kończy się w sposób, jakby miała mieć kontynuację. Czy rzeczywiście tak będzie? Mam nadzieję, że tak. Nie na wszystkie pytania uzyskujemy odpowiedzi, jest wiele niewiadomych, ktore chciałabym poznać. Liczę na ciąg dalszy powieści. Niemniej kryminał podobał mi się, spełnił moje oczekiwania, podsycił ciekawość, budował napięcie, dlatego polecam zwrócić na niego uwagę. 😉 


Książkę zamówicie TUTAJ.


Za egzemplarz
dziękuję
Wydawnictwu Novae Res

Komentarze

 1. Kryminały są dla mnie najmniej ciekawe, ale nie skreslam ich

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapisuje na moja i tak już za długą listę

  OdpowiedzUsuń
 3. W jeden dzień? Szybka jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. 😉 Jeśli książka jest dobrze napisana, a fabuła ciekawa, uporam się z lekturą szybko. 😉

   Usuń
  2. U mnie jedna książka dziennie to norma, a rano ogarniam jeszcze literaturę naukową. :)

   Usuń
 4. Nie mam w planach kupować tej książki, ale jak kiedyś wpadnę do biblioteki i będzie to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem kryminały mnie ciekawią i wciągają - ale nie zawsze. Ciekawa jestem jak będzie z tą pozycją u mnie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też tak czasami mam, że sobie coś przyrzekam, a jak przychodzi co do czego, to zapominam o tamtych słowach i dalej robię swoje...
  A co do książki, to chociaż lubię sięgać po kryminały, to jednak ten do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam kryminały i właśnie szukam jakiś fajnych kryminałów ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie, chętnie zwrócę na książkę uwagę, moje klimaty. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki, przez które się praktycznie płynie są moim zdaniem idealne na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię takie książki, ale też czasem przeplatane je czymś lżejszym

  OdpowiedzUsuń
 11. Po kryminały nie sięgam zbyt często, wolę raczej lekkie powieści. Ale mój mąż owszem :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kryminały bardzo lubię.
  Może i ta książka przypadłaby mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dopiero co skończyłam czytać dwa thrillery i przymierzam się do kolejnych... a tu proszę, kolejna nowość, która super się zapowiada! Zapisuję na listę - muszę ją mieć!!! (y)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz