"NIKI I TESLA" seria książek dla dzieci lubiących wynalazki od Wydawnictwa RM


  Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować świetną serię książek dla dzieci. Sześć tomów przygód rodzeństwa, Nikiego i Tesli od Wydawnictwa RM. Autorami książek są Science Bob” Pflugfelder i Steve Hockensmith. Natomiast ilustracje do książki wykonał Scott Garrett. Pokrótce chciałabym Wam zaprezentować każdą część, nie zdradzając przy tym zbyt wiele. 😉

 "Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem"
 (książka dostępna TUTAJ)


Rodzeństwo nastolatków, Niki i Tesla wybiera się na wakacje do dość ekscentrycznego wujka Newta. Rodzice-naukowcy wyjechali do Uzbekistaniu. Nikt nie odebrał ich z lotniska, dlatego do wujka pojechali sami. Na miejscu czeka ich niespodziana. Dom wujaszka jest dość specyficzny. Pełno w nim kabli i tajemniczych urządzeń, zwyczajny nieład. Nie panują tam żadne zasady, toteż dzieciaki mają pełen luz. Mogą też korzystać z laboratorium wujka i próbować swoich sił w konstruowaniu. Udaje im się stworzyć własną rakietę. Swój wynalazek chcą przetestować. Znajdują do tego celu według nich idealne miejsce. Niestety, ich wynalazek ląduje w pobliżu starej, opuszczonej posiadłości na końcu ulicy. Jak się okazuje, dom wcale nie jest opuszczony... To wydarzenie zapoczątkuje kolejne. Machina ruszy, a nasi bohaterowie wpadną w tarapaty. Będą próbowali rozwiązać tajemnice, od których aż się roi. Czy im się uda?


 "Niki i Tesla. Bunt armii robotów"
(książka dostępna TUTAJ)


 Jedenastoletnie rodzeństwo, Niki i Tesla postanawiają znaleźć złodzieja odpowiadającego za kradzieże, które doszły na terenie miasta Half Moon Bay. Aby ich plan się powiódł, nastolatki konstruują wiele wynalazków oraz gadżetów, które mają im w tym pomóc. Razem konstruują cztery różne droidy. Czy dzięki nim uda się rodzeństwu złapać złodzieja? W książce na czytelnika czeka wiele ciekawych instrukcji, m.in. jak samodzielnie wykonać różne typy robotów (zastępczy fruwający roboaniołek, częściowo niewidzialny robot z butelki do zbudowania domu itp.)."Niki i Tesla. Pojedynek tajnych agentów"
 (książka dostępna TUTAJ)


 Po serii niesamowitych i niebezpiecznych przygód, których doświadczyło rodzeństwo w poprzednich tomach, Niki i Tesla planują trochę odpocząć. Niestety, pojawia się kolejna zagadka do rozwikłania. W domu wujka Newta pojawił się szpieg. kim jest i czego szuka? Dla kogo pracuje? Szykuje się kolejna przygoda detektywistyczna oraz kolejne wynalazki do skonstruowania (proszek do odszukiwania odcisków palców, rozdzwoniony system demaskowania szpiegów, maszyna kodująca, kamera szpiegowska itp.).


  "Niki i Tesla. magiczna rękawica supercyborga"
(Dostępna TUTAJ)


 W czwartym tomie, przygód oraz kolejnych zagadek do rozwiązania nie brakuje. Rodzeństwo Niki i Tesla wkraczają do akcji! Rodzeństwo uwielbia konstruować wynalazki, zagadnienia z zakresu techniki i fizyki pochłaniają je bez reszty. Brat z siostrą pragną uczestniczyć w wystawie w X-tremalnym Naukowym. Jak zwykle, sprawy nie potoczą się po ich myśli i dzieciaki będą musiały wymyślić coś niezwykłego. Czy im się uda? Tym razem w książce znajdziemy instrukcję, jak wykonać rękawicę superbohatera.

Miejsce na własne zapiski

"Niki i Tesla. Efekty specjalne na miarę Oscara"
(Dostępna TU)


  Rodzeństwo Niki i Tesla działa bez wytchnienia, nie ma czasu na odpoczynek. Z przedostatnim tomie znowu się dzieje! Nastoletni bohaterowie wyruszają do Hollywood na plan filmowy o superbohaterach. Jak zwykle znajdzie się jakaś nikczemna postać, która chce przeszkodzić w przeniesieniu ich ulubionej postaci na ekran. To zadanie dla Nikiego i Tesli. Czy i tym razem dadzą radę? A może coś lub ktoś im przeszkodzi? Jedno jest pewne: rodzeństwo się nie poddaje i wspierając się swoimi gadżetami będzie próbowało rozwikłać kolejną zagadkę. W tej części do wykonania: superstabilny osprzęt stabilizujący, niesamowicie oszałamiająca chwytnia robodłoń animatroniczna, czy domowej roboty manekin-kaskader.


"Niki i Tesla.Awantura o energię słoneczną
(dostępna TU)


Ostatni, szósty już tom z serii "Niki i Tesla". Rodzeństwo pragnie odnaleźć swoich rodziców, którzy pracują nad tajnym rządowym projektem związanym z energią solarną. Tym razem muszą przechytrzyć człowieka, który chce przekształcić energię słoneczną w niebezpieczną dla ludzi broń. Oj, będzie się działo! Z ostatnim tomem młodzi czytelnicy odkryją tajemnice energii słonecznej, zbudują nieeksplodujący podgrzewacz do frankfurterek czy sygnałową wyrzutnię piłeczek.


 "Niki i Tesla" to seria znakomita! Tutaj przygoda goni przygodę, jest wiele niewiadomych do rozwiązania, bo musicie wiedzieć, że rodzeństwo prowadzi własne śledztwa. Nierzadko brat z siostrą wpadają w kłopoty, jednak zawsze znajdą wyjście z trudnej sytuacji. Szukają poszlak i odpowiedzi na nurtujące je pytania. Co ciekawe, potrafią konstruować niezwykłe wynalazki, pomocne w ich "pracy". W książkach nie zabraknie szczegółowych instrukcji wykonania, oraz towarzyszących im obrazków pracy nad danym przedmiotem. Każdą część książki poprzedza bardzo ważna informacja, dotycząca konstruowania. Z racji wykorzystania wielu rzeczy (substancje łatwopalne, toksyczne, elektryczność itp.), zaleca się, aby dorośli towarzyszyli pociechom, kiedy te będą próbowały stworzyć własny przedmiot wzorowany na tym, który stworzyli główni bohaterowie. 

 Tekst we wszystkich tomach napisano wyraźną i czytelną czcionką. Treści nie stanowią problemu w interpretacji i zrozumieniu. Książki czyta się szybko, przez co czytelnik może płynnie przejść do kolejnych tomików. Treść podzielono na rozdziały, a strony poświęcone wykonanym wynalazkom, posiadają niebieskie tło. Ilustracje są ładne, głównie w tonacji niebieskich, choć nie przeszkadzało mi to. Dobrze, że w ogóle są. 😀

Seria "Niki i Tesla" to doskonała lektura wakacyjna dla miłośników przygód, detektywistycznych zagadek oraz konstruowania. Elementy przygodowe przeplatają się z edukacyjnymi, każdy tom porusza tematykę techniczną. Serdecznie polecam!


Za egzemplarze
dziękuję


 

Komentarze

 1. Znamy serię "Niki i Tesla" i synowi przypadła bardzo do gustu. Mi najbardziej podoba się aspekt edukacyjny oraz masa pomysłów technicznych, która może zainspirować młodych czytelników do działania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo! Takie książki dla dzieci lubie!

  OdpowiedzUsuń
 3. To coś dla mojego 11letniego kuzyna, uwielbia eksperymenty!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo ciekawych wariantów do wyboru

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo i to bardzo interesujące książki :D na pewno kupię jedną :D

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. jużoglądałam tą serię i nawet wiem, kto dostanie na urodziny :):)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa seria. Myślę, że mogłaby przypaść nam do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe propozycje do czytania na letnie dni. Nie znałam tej serii. Zapisuję do listy. Jak córka podrośnie na pewno ją zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mogłyby się spodobać mojemu starszemu siostrzeńcowi 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka z nich znamy i okazały się bardzo wciągające.
  Dużo akcji, dużo naukowych tematów - wszystko ujęte w przystępnej dla dzieci formie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz