"Jak to działa? Budowle", Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Tytuł: "Jak to działa? Budowle"
Teksty: Joanna Kończak, Katarzyna Piętka
 Ilustracje: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Przedział wiekowy: 6-10


    Kiedy otrzymaliśmy książkę pt. "Jak to działa? Budowle" od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, byliśmy pod niemałym wrażeniem. Szczególnie Tosiek był zachwycony publikacją. Duży format, twarda oprawa, przyciągająca uwagę szata graficzna okładki z miejsca nam się spodobała.

   Tosiek oprócz motoryzacji, bardzo lubi tematy związane z budownictwem. Jedna z jego ulubionych bajek to ta, której bohaterem jest pewien budowniczy 😉. Po części też dlatego, że interesujące są dla niego pojazdy oraz maszyny budowlane. 🙂 Z drugiej strony lubi słuchać o tym, jak powstają różne budowle. Tym razem mógł się przekonać, w jaki sposób powstają domy 🏠 🏠 🏠 oraz inne fascynujące budowle. 

  W niniejszej publikacji poznajemy rudowłosą Klarę, dziewczynkę, która interesuje się architekturą i stale wypytuje swojego dziadka, Ignacego o różne zagadnienia z nią związane. Pan Ignacy ma w tym temacie sporą wiedzę i doświadczenie, dlatego z przyjemnością odpowiada na wszelkie pytania wnuczki.  Klara chce dowiedzieć się jak najwięcej, wszak w przyszłości chce zostać architektką, ewentualnie dekoratorką wnętrz. 😉  Jak powstaje dom? Co to jest jurta, a jak wygląda manyatta? Jak wyglądają domy z różnych stron świata? Z jakich kondygnacji składa się blok mieszkalny? Jakie są typy miast? Czym wyróżniały się świątynie i siedziby władców? Na te i wiele innych pytań w bardzo ciekawy sposób odpowia nam niniejsza książka.

  "Jak to działa? Budowle" to wspaniała i pięknie ilustrowana książka dla dzieci, która przybliży młodym czytelnikom tematy związane z budownictwem. Szczegółowe, bardzo kolorowe ilustracje są tutaj ogromnym plusem. Wszystkie zagadnienia są opisane w przystępny, bardzo ciekawy sposób. Tosia bardzo zainteresowała ta część książki, która przedstawiała powstanie domu od podstaw. 🙂 Książka ta, to przyjemna lektura oraz doskonała porcja wiedzy o wszelakich budowlach. Serdecznie polecamy! 🙂
Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia
POLECAMY SERDECZNIE!


Za egzemplarz
dziękujemyKomentarze

 1. Dla starszaka ta książka jest super :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna książka.
  Pod względem graficznym i tematycznym jest w naszym typie.
  To także książka taka, którą warto zachować dla odwiedzających krewniaków, by zaserwować gościowi do oglądania dla zabicia czasu - w zamian wręczania pilota do tv.
  Tak jak nie podarowuje dzieciom słodyczy, takez gościom nie włączam tv 😁

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa propozycja dla starszych dzieciaczków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieciaki uwielbiały takie książki, przyznam, że i ja chętnie w nie zaglądałam, mnóstwo ciekawej wiedzy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy chłopak będzie zadowolony z książki

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna świetna propozycja od Naszej Księgarni. Nic dziwnego, że ich tytuły podobają się zarówno dzieciom, jak i rodzicom :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubimy książki z Naszej Księgarni, to chyba nasze ulubione wydawnictwo

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie, tylko trochę muszę poczekać z kupnem dla młodszego. Myślę, że będzie to w jego klimatach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pomysł na prezent dla młodych miłośników wiedzy już podchwyciłam. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz