Wartościowe książeczki dla dzieci: "Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie", Pomocne elfy, Promic


Tytuł: "Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie"
 Seria: Pomocne elfy
Autor: Susan Saint Sing
Ilustracje: R. W. Alley 
Wydawnictwo: PROMIC
Oprawa: miękka
Strony: 32 
 
"Pomocne elfy" to wspaniała seria wartościowych książeczek dla dzieci, których wydawcą jest Promic. Sukcesywnie nasza kolekcja się powiększa i jak do tej pory, zebraliśmy wszystkie tytuły. Każdy z nich porusza dość istotny temat lub problem, z którymi mierzą się bohaterowie książeczek. Tak naprawdę są one bardzo bliskie naszym pociechom, ponieważ one również borykają się z podobnymi zmartwieniami. A sympatyczne elfy są po to, aby naszym skarbom pomóc. Nasz zbiór powiększył się o kolejny tytuł: "Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie", autorstwa Susan Saint Sing.


 Jak sama nazwa mówi, w książce przeczytamy o prawidłowych sportowych zachowaniach. Każdy z nas lubi wygrywać, zdobywać najlepsze miejsca, być na podium. Jesteśmy z siebie dumni i bardzo się cieszymy z naszych osiągnięć. Porażki bywają trudne do zaakceptowania, ciężko jest nam przełknąć przegraną, czasami się złościmy lub zazdrościmy tym, którzy okazali się od nas lepsi. To samo czują dzieci. I o ile dorosły może sobie poradzić z tym lepiej, dzieciom przychodzi to z trudem i nierzadko towarzyszą temu negatywne emocje. Nie lubią albo nie potrafią przegrywać, czasami próbują nadciągać zasady, czy oszukiwać, byle tylko wygrać. A przecież liczy się dobra zabawa oraz to, że staraliśmy się ze wszystkich sił. Jednak od czego są pomocne elfiki? Jeśli Wasza pociecha ma kłopot z przegrywaniem lub przestrzeganiem zasad, ta publikacja jest idealna dla Was. Przeczytamy w niej o  przygotowaniu się do gry, o tym, jak ważne są systematyczne ćwiczenia, lojalność, przestrzeganie reguł, szacunek dla trenera, pozytywnym nastawieniu, zdrowym odżywianiu się, odpoczynku oraz o wielu innych bardzo ważnych sprawach w kwestii sportu.


Przyznam, że ostatnio u Tosia zauważyliśmy, iż podczas wspólnych zabaw, czasami złości się, kiedy to nie on wygra. Owszem, bywało, iż czasami dawaliśmy mu fory, jednak chcemy, aby nasze dziecko nauczyło się akceptować sytuację, kiedy nie zdobędzie pierwszego miejsca i w czymś nie uda mu się zwyciężyć, tzn. akceptowało fakt, że nie w każdej sytuacji czy dziedzinie za każdym razem odniesie sukces. Tak przecież jest i w życiu dzieci i dorosłych. Chcemy, aby gry, zabawy czy późniejsze dyscypliny sportowe, którymi się zainteresuje, sprawiały mu radość już przez sam fakt, że może grać, ćwiczyć, aby osiągać cele, uczyć się nowych umiejętności, zawierać nowe znajomości itp. 

Przeczytałam mu tę książeczkę, a potem o niej rozmawialiśmy. Następnego dnia spróbowaliśmy w praktyce tego, o czym przeczytaliśmy. Zagraliśmy w grę, w której wygrywaliśmy na zmianę. Nie zawsze był zadowolony, jednak kiedy wspominaliśmy mu o elfach, sam zauważał, że to w sumie świetna zabawa albo, że następnym razem na pewno mu się uda. Już to bardzo nas cieszyło!Treść jest bardzo czytelna i zrozumiała. Stanowi doskonały pretekst do rozmowy z pociechą na poruszane tematy. Tekst publikacji jest wydrukowany dużą czcionką, na tyle wyraźną, iż bez problemu może po nią sięgnąć dziecko, które opanowało naukę samodzielnego czytania. Seria "Pomocne elfy" skłania do przemyśleń i zastanowienia się nad ważnymi sprawami. Jest nie tylko pouczająca, ale także miła w odbiorze. Piękne i kolorowe ilustracje R. W. Alley, dodają publikacjom z tej serii niebywałego charakteru. One również mogą być tematem do rozmowy. Przypominają kadry wyjęte prosto z bajki dla dzieci. Postacie są pogodne i bardzo ładnie przedstawione. Z ich buziek można czytać emocje.  

My jesteśmy tą serią oczarowani i już nie możemy doczekać się kolejnych tytułów. Wam również ją polecamy. To piękne opowieści o rzeczach ważnych i cennych.Całą serię "Pomocne elfy" znajdziecie TU.

Tytuł:   kupicie TUTAJ.

Serdecznie polecam!

Za egzemplarz
dziękujemy


Komentarze

 1. Takie mądre książeczki, pomagają w dobrym wychowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna i wartościowa książeczka, łatwiej dziecku wytłumaczyć niektóre aspekty życia

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki z przesłaniem są super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie dydaktyczne teksty dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama jako dziecko lubiłam takie książeczki! Bardzo polecam tytuł: Dobre maniery czyli savoir vivre dla dzieci-Joanny Krzyżanek! Super pozycja bawi i uczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczka rzeczywiście wydaje się być wartościowa, dobrze po takie sięgać. A gra w podkowy super zabawa! Nie tylko dla dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie mądre książeczki dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książeczki z przesłaniem. Są naprawdę cudowne :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo pomocna książeczka. Dzieci trzeba uczyć tego od malutkiego

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajna pomoc dla rodziców :) Takie książeczki bardzo pomagają ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba niektórym ludziom by się to przydało nawet w dorosłym życiu ;) Znam kilka przypadków, które wciąż nie umieją przegrywać ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. nie znam tej serii ani tej ksiązeczki, ale pomysł na nią szalenie mi się podoba. Chętnie zobaczę ją na żywo

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz