Sport&Fun: Seria gier sportowych od Alexander Toys, "Strzał w 10"


Kolejna propozycja wspaniałej gry, w której sporo się poruszamy! To już trzecia pozycja z serii Sport&Fun od Alexander Toys. Tym razem gramy w grę zręcznościową "Strzał w 10". Pudełko zawiera w sobie ekstra elementy do gry, które możemy wykorzystać zarówno w domu, jak i poza nim. Z racji niekorzystnej pogody za oknem, my postanowiliśmy ją wypróbować w domu.
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 3 lat.  Celem gry jest rzucanie woreczkami do planszy i zdobywanie jak największej liczby punktów bądź celnych rzutów. Bardzo podoba mi się projekt pudełka. Grafika jest bardzo ładna i estetyczna, nie brakuje w niej kolorów. Grę można bardzo łatwo przenosić z miejsca na miejsce, dzięki praktycznej rączce. Rozpakowując pudełko, wyjęliśmy z niego:

- 1 dużą śliską matę
- 12 woreczków (po 3 sztuki każdego koloru)
- 3 krążki/ bazy
- tablicę suchościeralną
- mazak
- sznurek
- klepsydrę  
- instrukcjęDzięki tej grze poćwiczymy celność rzutów, precyzję, koncentrację, cierpliwość, no i bystre oko. W "Strzał w 10" zagraliśmy we trójkę: ja, mąż oraz Tosiek. Na początku przygotowaliśmy się do rozgrywki. Na podłodze położyliśmy matę z kolorową tarczą z numeracją. Są to punkty, które możemy zdobyć, jeśli rzucimy na nie woreczki. Każde z nas wybrało dla siebie woreczki w wybranym kolorze.

Gra "Strzał w 10" daje nam aż 8 pomysłów na rozgrywki. Jednak plansza może być bazą do zupełnie nowych, wymyślonych przez nas gier. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. My na początku wybraliśmy kilka wariantów z instrukcji, a później graliśmy według własnego upodobania. 😊Z małymi graczami możemy posłużyć się skróconą instrukcją gry. W odległości ok. 5 kroków  od maty kładziemy sznurek, który będzie stanowił linię rzutów. W zależności od tego, jaki wariant gry wybieramy, w taki sposób rozkładamy krążki. Po kolei rzucamy woreczki na planszę z myślą o tym, by trafić nimi w konkretne pole na macie. Najlepiej oczywiście, aby pole to miało jak największą wartość. Na koniec sumujemy liczby i wyniki zapisujemy na tablicy. Tutaj korzystamy ze strony na tablicy "OLIMPIADA". W pozostałych wariantach swoje osiągnięcia zapisujemy na stronie "LICZY SIĘ CELNOŚĆ".

Po zakończeniu 6 rund sumujemy nasze punkty. Ten, kto ma ich najwięcej, ten wygrywa.  Jeden woreczek zdobywa tylko jeden punkt za pole, na którym leży jego większa część. W wariancie "CEL" punkt liczony jest za położenie całego woreczka lub jego większej części na krążku-bazie.Możemy podkręcić tempo gry, wykorzystując klepsydrę. Wtedy gramy na czas. My graliśmy bez niej.   

Gra "Strzał w 10" przypadła nam do gustu. Grało nam się naprawdę świetnie, a Tosiek do każdego rzutu podchodził z wielkim skupieniem. Podejmował próby celnych rzutów, widzieliśmy też, że bawił się super. Mieliśmy trochę utrudnione zadanie, ponieważ nasz raczkujący już szkrab też wykazywał wielkie zainteresowanie, szczególnie elementami gry. 😆 Być może następnym razem w jakiś sposób przymocujemy matę do podłogi. Na świeżym powietrzu pewnie będziemy musieli poszukać do niej kamieni, kiedy będzie wietrznie.


To kolejna propozycja serii "Sport&Fun" od Alexander Toys, która nie tylko zachęca do aktywności, ale jest także gwarantem wspaniałej zabawy zarówno w pojedynkę, jak i w drużynie. Świetna propozycja do gry w domu, jak i na świeżym powietrzu np. na podwórku, parku czy podczas rodzinnego majowego pikniku poza miastem. Mamy w planach taki piknik i z pewnością zabierzemy tę grę, jak i inne gry z tej serii, które posiadamy. Polecam Wam również się im przyjrzeć. Naprawdę warto!"Strzał w 10" kupicie 
na stronie sklepu
Alexander Toys

Komentarze

 1. Super gra :) Idealna na deszczowe popołudnie, zapewni trochę ruchu i podejrzewam mnóstwo smiechu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda fajnie. A z czego są te woreczki? Coś w nich jest? Ważne są dla mnie wrażenia sensoryczne przy okazji ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, muszę wybydać czy spodobało by się to mojej córce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Katarzyna Węgrzyn17 maja 2019 09:28

  Powiem szczerz że zwykle unikałam takich bardziej aktywnych gier ale podoba mi się bardzo ta seria. Na 100% jakąś wypróbuję

  OdpowiedzUsuń
 5. O ciekawa gra, chyba zakupie dla moich chłopaków

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł na urozmaicenie zabaw z dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak widać są gry, w których nieźle się trzeba fizycznie napocić. Ja pewnie w "Strzał w 10" bym przegrała z kretesem!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł na kreatywną grę z dziećmi :) Można dobrze się bawić i trochę poruszać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gra wydaje się bardzo ciekawa, myślę że spodobałaby się mojej chrześnicy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz