"Wesoła Farma" od DeAgostini, tom 3 "Farma. W gospodarstwie"


Długo czekaliśmy na kolejny numer "Wesołej Farmy" od DeAgostini, ale w końcu się doczekaliśmy i dziś chcemy Wam pokazać, jak prezentuje się 3-cia część kolekcji. Zestaw zawierał książeczkę pt."Farma. W gospodarstwie". oraz dwie figurki do złożenia własnej farmy, a były to: gospodyni Marta oraz czarny byk. O pierwszych numerach oraz informacji dotyczącej prenumeraty, pisałam już we wpisie, który ukazał się TUTAJ. Zachęcam do lektury!

Tosiek nie mógł doczekać się kolejnego numeru. Synek interesuje się traktorami, lubi bawić się zabawkowymi zwierzakami. Gdy wrócił z przedszkola i zobaczył przesyłkę, szybko ją rozpakował, a z kosza na zabawki wyjął figurki z poprzednich numerów. Zabawa zaczęła się w najlepsze. 


Figurki nie są plastikowe, tylko wykonane z materiału przypominającego gumę. Są solidne i myślę, ze Tośkowi posłużą długo.  Książeczka również nam się spodobała. Szczególnie zaciekawiła nas jej treść. Tym razem, przeczytamy o wiejskim gospodarstwie: jak wygląda, z jakich budynków się składa, jak nazywają się zabudowania, w których mieszkają zwierzęta. Treść jest bardzo przystępna dla dzieci, napisana prostym językiem, sporą czcionką, która ułatwia samodzielne czytania. Wiele ciekawostek z życia na wsi, o których być może nasza pociecha nie miała pojęcia. Kolorowe ilustracje i sympatyczni, uśmiechnięci bohaterowie, nadają książeczce odpowiedniego klimatu, są naprawdę urocze. 

 "Wesoła Farma", to bardzo fajna kolekcja, która przypadła nam do gustu, szczególnie Tosiowi. W gospodarstwie, wszyscy żyją ze sobą w zgodzie. Gospodarz Mateusz, oprowadzi małego czytelnika po swoim gospodarstwie, zwierzęcych zagrodach, pokaże gospodarstwa z różnych regionów. Na końcu książeczki zaś, czekają na malucha dwa krótkie opowiadania.


Nasza farma powiększyła się o kolejne figurki. Mam nadzieję, że uda nam się ich zebrać więcej. Zamówiliśmy prenumeratę (KLIK) i czekamy 😉 A Wy znacie tę kolekcję? Jeśli Wasze pociechy kochają zwierzęta, lubią książeczki na ich temat - serdecznie polecam!Więcej informacji na temat kolekcji "Wesoła Farma",
znajdziecieKomentarze

 1. Bardzo fajna seria.
  Też jesteśmy jej fanami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka fajna ta seria a te zwierzaczki są cudne

  OdpowiedzUsuń
 3. Od razu skojarzyło mi się z grą farmerama :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolekcje z Deagostini są naprawdę warte zbierania, wiele ciekawych rzeczy można sie z nich dowiedzieć. A ta kolekcja, jest jak znalazł dla dzieci, które lubią zwierzęta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie kolekcje dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dodatki w postaci figurek zawsze są mile widziane i uwielbiane przez dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. My akurat tej serii nie mamy, bo młody uznał że jest już na nią "za stary" 😉 Koniec świata 😂

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz