"Uczę się mówić". Pucio powraca w...miniksiążeczkach dla maluszków! Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Pucio to sympatyczny bohater książeczek, którego uwielbiają wszyscy, zarówno dzieci, rodzice, jak i logopedzi, wszak postać ta, pomaga dzieciom w poprawnej wymowie. Kiedy Tosiek był mały, to właśnie z Puciem ćwiczyliśmy różne słowa i dźwięki. Poznaliśmy go w gabinecie pani logopedy i od tamtej pory serdecznie się z nim przyjaźnimy.😊 Oprócz książek Pucio jest także bohaterem puzzli. O nich pisałam Wam TUTAJ. Zarówno układanki, jak i książki, ukazały się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorką przygód chłopca i jego wesołej rodzinki, jest pani Marta Galewska-Kustra. Ilustracje zaś stworzyła pani Joanna Kłos.


Niedawno ukazały się kolejne dwa tytuły, których bohaterem jest Pucio. Tym razem są to miniksiążeczki, wprost idealne dla maluszków! Książeczki te powiększyły biblioteczkę naszej najmłodszej pociechy, Nikosia. Choć wiele książeczek nasz maluch dostał po starszym bracie, to na jego półeczce pojawiają się również nowe tytuły. Wśród nich znalazły się małe kartonikowe książeczki z serii "Uczę się mówić".

"Co robi Pucio?"

 
 Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustracje: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Strony:28
Wiek: 0+
 DOSTĘPNA: TUTAJ


W tej książeczce maluszki zobaczą Pucia w różnych sytuacjach dnia codziennego. Wraz z bohaterem dziecko pozna podstawowe słowa (rzeczowniki) i czynności (czasowniki). Przedmioty i czynności są podpisane i rozmieszczone w książeczce w ten sam sposób, tzn. przedmioty po lewej stronie, a Pucio wykonujący czynności, po prawej na zasadzie: "Co to? Kot (lewa strona). Co robi Pucio? Głaszcze. (prawa strona)."Tosiek nadal korzysta z pomocy logopedy, więc czasami pożyczamy od Nikosia książeczkę "Co robi Pucio?" aby trochę sobie poćwiczyć. Antoś opowiada mi, co widzi na ilustracji, jakie czynności wykonuje chłopiec, jakie przedmioty widzi na obrazkach itp. Nierzadko też pokazuje książeczkę bratu, a wtedy sam mu opowiada, co widzi lub na co ma spojrzeć braciszek. 😉"Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem"


 Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustracje: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
 Strony:28
Wiek: 0+
 DOSTĘPNA: TUTAJ


Na stronach tej książeczki, zobaczymy Pucia wykonującego czynności, połączone z różnymi dźwiękami. To prawdziwa gratka dla maluszków. Mój Niki uwielbia, kiedy częstuję go różnymi dźwiękami. Najczęściej chwytam za jakąś maskotkę i łaskocząc go, naśladuję różne zwierzątka, pojazdy lub przedmioty, np. miau..., ko, ko, ko, brum, brum, dzyń, dzyń itp. Pucio również proponuje nam zabawy gestami i dźwiękami: samogłoskami, sylabami i wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi. Pięknym ilustracjom Joanny Kłos, towarzyszą dźwięki: Pucio biegnąc z samolocikiem, krzyczy Uuu..., a grając na rondelku, wydaje dźwięk Bam, Bam.


Razem z maluchem możemy powtarzać dźwięki, jak również poćwiczyć jego małe rączki poprzez prowokowanie dziecka do uderzania całą rączką o kartonikowe strony, stukania paluszkiem lub wodzenia nim po śladzie. Na stronach pojawiają się czarne pola, w których napisane są czynności, jakie mamy z maluszkiem wykonać, np. Dotykajcie palcem dziecka śladów Pucia, powtarzając: "Tup, tup, tup". To doskonała zabawa, którą polubi każde małe dziecko. Wspólnie z naszym szkrabem powtarzamy dźwięki i naśladujemy czynności Pucia.

 

Dziecko chłonie je jak gąbka, szybko zapadają mu w pamięć. Po kilku takich zabawach kojarzy ilustracje z czynnością lub dźwiękiem. Nie mogę doczekać się, kiedy Nikoś będzie powtarzał te dźwięki. Na razie uderza swoimi rączkami o książeczki lub wspólnie ze mną wodzi paluszkiem po śladach. To jego bardzo cieszy, widzę, że podoba mu się taka zabawa. 😀
 

Nikoś jest jeszcze za malutki, aby powtarzać za mną słowa, jednak jest bardzo ciekawy tej, jak i poprzedniej książeczki. Przygląda się prostym ilustracjom, gaworzy po swojemu, wydając tylko sobie zrozumiałe dźwięki, uderza o strony rączkami. 😉 Oba tytuły mają zaokrąglone rogi, dzięki czemu maluszek nie zrobi sobie krzywdy. 

 

Bardzo podoba mi się format obu książeczek. Są one na tyle małe, że z powodzeniem zmieszczą się do moje torebki, czy kieszonki w spacerówce. Bez problemu zapakuję ją do torby podróżnej i zabiorę na wakacyjny wyjazd, czy podróż samochodem, aby zająć czymś Nikosia, kiedy zacznie marudzić. Ilustracje są urocze, cieszą oczy, a buzia na widok Pucia, sama układa się w uśmiech. 😊 Z pewnością te kartonikowe propozycje od Naszej Księgarni będą "rosły" wraz z Nikodemem. 😊 Dzięki nim będziemy wspierać rozwój jego mowy.Jeśli Wasze dzieci są miłośnikami Pucia, koniecznie uzupełnijcie ich biblioteczkę w oba tytuły. Książeczkę pt. "Co robi Pucio?" kupicie TUTAJ, a tytuł "Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem" TUTAJ.

Serdecznie polecamy! 
Za książeczki
dziękujemy

Komentarze

 1. Ostatnio na Targach Książki zwróciłam uwagę na tę serię książeczek - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne książeczki. Idealne dla malucha.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ukrywam, że jestem zachwycona Puciem i potraktowałam te książki jako rarytas, natomiast moja córka już nie podziela tego szału. Jeszcze te standardowe, duże Pucie w miarę lubi, ale tutaj ewidentnie Pucio ją nuży. Mamy książeczkę z czynnościami, natomiast po przejrzeniu książeczki z dźwiękami zrezygnowałam. Wydały mi się jednak mocno nienaturalne :(

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne książeczki dla najmłodszych, pięknie ilustrowane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie proste książeczki na początek są w sam raz.

  OdpowiedzUsuń
 6. My już uzupelnilismy biblioteczke o te nowości, jednak u nas nic nie przebije poprzednich części ��

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna oprawa graficzna. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Idea książek z Puciem jest genialna - przetestowałam na pewnym -wtedy jeszcze nie - 2 latku. Młody sam nie wiedział, kiedy zaczął mówić :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tzn. tak ogólnie to mało kto wie, KIEDY zaczyna mówić :D Ale mam nadzieję, że sens wypowiedzi był jednak zrozumiały :D

   Usuń
 9. Fajna ta książeczka, jak moja córeczka dorośnie to zapamiętam ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdzieś już je widziałam! Podobają mi się! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie wydane książeczki dla najmłodszych! Gdzieś już je widziałam...

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne książeczki idealne na prezent dla malucha.

  OdpowiedzUsuń
 13. Przeurocze i idealne na prezent - doskonale się prezentują i mają walory edukacyjne! ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. W sam raz dla mojego Mikołajka... I te obrazki cudowne :)

  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas- aktualnie mamy konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Widziałam dzisiaj w Smyku :-) muszę się w nie zaopatrzyć!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz