"Nauka i zabawa z księżniczką Joline", Wyd. Bernardinum

Tytuł: "Nauka i zabawa z księżniczką Joline"
Autor: Agnes i Salem de Bezenac
Wydawnictwo: BERNARDINUM
Oprawa: twarda
Strony: 60
Sugerowany wiek: 6-8 lat


Poznajcie Joline - małą dziewczynkę, która jest księżniczką! Każdego dnia, na naszą bohaterkę czekają wyjątkowe przygody. Nie brakuje też małych kłopotów, z którymi musi się uporać. Z każdego problemu, dziewczynka wyciągnie bardzo ważne wnioski, które pomogą jej wiele zrozumieć. 
 "Nauka i zabawa z księżniczką Joline", to zupełna nowość od Wydawnictwa Bernardinum, która jest świetną propozycją dla dziewczynek. Od razu zaznaczę, iż publikacja ma charakter religijny. Treści nawiązują do wiary oraz modlitwy. Miłym zaskoczeniem natomiast jest to, że w książce oprócz tematu Boga, poruszane są inne zagadnienia, dotyczące chociażby przyjaźni, zachowania się, itp. 

Na czytelniczki, czeka też wiele zadań do rozwiązania (rysowanie, szukanie ukrytych słów, różnic między obrazkami), ale także ciekawych kreatywnych pomysłów na prace plastyczne i dekoracje, jak również coś pysznego (smakowite prezenty dla przyjaciół, różowy koktajl księżniczki, zaproszenie na herbatkę, kwiecista opaska do włosów, itd.).


Piękny język, ciekawe opowieści wzbogacone o porady, spora czcionka i bogate w kolorach ilustracje, są wielkim atutem tej pozycji. Ta książeczka, skierowana jest do dziewczynek. Porusza takie tematy, jak: szacunek, modlitwa, przyjaźń, pracowitość, bezpieczeństwo, talenty, itp. POLECAM

 Liczę, że powstanie podobna publikacja dla chłopców, choć przyznam, że nie specjalnie przepadam za takim podziałem literatury dziecięcej. 😉 


 Tytuł  "Nauka i zabawa z księżniczką Joline"
 kupicie TUTAJ.


Komentarze

 1. Myślę że na czasie ta propozycja książkowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej książeczki nie znam, ale często kupuję takie dla moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już widzę że mojej Karinie by się spodobała!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie wygląda ta książeczka. Ilustracje bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie że pozycja wnosi pewne wartości które są z pewnościa ważne dla rodziców, opiekunów.

  OdpowiedzUsuń
 6. A mnie podział nie przeszkadza, w końcu są bardziej dziewczęce i bardziej chłopięce zainteresowania, ważne aby udostępniać wiele możliwości. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam synka, więc akurat ta pozycja nie jest dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Będzie chyba fajnym prezentem dla siostrzenicy.🙂

  OdpowiedzUsuń
 9. o jeżu kolczasty - jaka urocza książeczka!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna książeczka i masz rację, tez mam nadzieję, ze powstanie taka książeczka dla chłopców.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tego wydawnictwa jeszcze nie znamy, a wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 12. Po pierwsze to urocza książeczka, a po drugie - fajny sposób na wprowadzenie dziecka w niektóre arkana związane z religią ( szczególnie jeśli ma to dla kogoś znaczenie ).

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziewczynskie historię zawsze w cenie, ja zupełnie się nie znam na nich, a czasem potrzebuje fajnego prezentu dla małej księżniczki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz